Kukuryk

Tłumaczenie: Beata Haniec
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kolekcja OQO". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Tako
Cocorico
978-83-62737-02-4
jagarkar

Kukuryk jest beztroskim kurczakiem, który mieszka ze swoją mamą. Pewnego dnia Mama Kura postanawia upiec babkę, a kurczaczek proponuje, że poszuka chrustu do rozpalenia ognia w piecu. Kiedy zaaferowany pracą spotyka na swej drodze wielkiego, złego kota, udaje mu się wymknąć - obiecuje oddać kocurowi połowę gotowej babki. Niestety, gdy niebezpieczeństwo mija, Kukuryk zapomina o umowie i zjada całe ciasto. Mama gniewa się na niego: teraz przyjdzie kot i połknie cię w lot! Po chwili Kot Huncwot rzeczywiście przychodzi po swoją część babki i...

Kukuryk jest adaptacją tradycyjnego opowiadania birmańskiego, które mówi
o potrzebie słuchania dobrych rad, o tym jak ważne jest dotrzymywanie obietnic i o trudach nauki dzielenia się z innymi.

Tekst książki nie koncentruje się jednak na moralizowaniu, wprost przeciwnie. Marisa Núñez z lekkością i humorem opowiada prostą lecz trzymającą
w napięciu historię, która w połączeniu z ilustracjami Helgi Bansch, zgodnymi
z rytmem tekstu, tworzy wrażenie spektaklu teatralnego.

Sięgając po kolaż, jasne i żywe kolory, zdecydowane faktury i doskonałą, delikatną kreskę, ilustratorka podnosi dramaturgię fabuły i wyczarowuje świat emocji trójki bohaterów: niepokój Kukuryka, czułość Mamy Kury i wściekłość Kota Huncwota. Świat ten jest z łatwością interpretowany nawet przez najmłodsze dzieci.

źródło opisu: http://tako.biz.pl/kukuryk.htm

źródło okładki: http://tako.biz.pl/kukuryk.htm

Anna Rogalska-Bućko | 2013-08-12
Na półkach: Dla dzieci
Przeczytana: kwiecień 2013

piękna grafika, zgrabne tłumaczenie, powtarzający się refren szybko wpada dziecku w ucho. aż chce się ją czytać kilka razy pod rząd. do tego mądra bajka z morałem. i kto by pomyślał, że to nie kot jest tym złym a kurczak?

Dorota Lewandowicz | 2012-05-04
Na półkach: Dla dzieci

Kasia | 2017-07-11
Na półkach: 2017
Przeczytana: 11 lipca 2017
raywoman | 2017-05-23
nunu | 2016-07-07
Na półkach: Przeczytane z A.
NNN | 2016-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2016