O żółwiu, który chciał spać

Tłumaczenie: Beata Haniec
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kolekcja OQO". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Tako
La tortuga que quería dormir
978-83-62737-00-0
jagarkar

Żółw jest bardzo śpiący i zamierza przespać całą zimę. Gdy leży w łóżku po dokonaniu całego szeregu rytualnych czynności, jak mycie zębów, włożenie piżamy i ułożenie poduchy, słyszy pukanie do drzwi. To jego przyjaciele przynoszą prezenty, specjalnie przed jego długim snem. Przyjaźń jest dla żółwia ważna, z wdzięcznością przyjmuje więc kolejne podarki. Jednocześnie czuje się coraz bardziej zmęczony, marzy tylko o tym, by pozwolono mu zasnąć...

Lęk przed nocą, ciemnościami czy niepokój podczas snu są częste w dzieciństwie, dlatego nie bez znaczenia jest identyfikowanie się dzieci
z postaciami, które doświadczając podobnych uczuć, zachowują spokój.
W ten sposób mali czytelnicy uświadamiają sobie, że wypoczynek i cisza są potrzebne, naturalne i przyjemne.

Historia opowiedziana jest prostym językiem, składa się z rymów, powtórzeń
i wyliczeń. Zabawa słowem nadaje jej tradycyjny charakter i rytm, w którym mogą uczestniczyć słuchacze. Wszystko to powoduje, że tekst jest świetnie odbierany nawet przez najmłodsze dzieci.

Pełne humoru i czułości ilustracje przygotowała Alessandra Cimatoribus. Wyróżniają się one swoistym nastrojem i charakterystyczną dla artystki fakturą. Dzięki nim nasz zaspany żółw otrzymuje wyrazisty, ekspresyjny charakterek, wzbudzając powszechną sympatię i uśmiech.

źródło opisu: http://tako.biz.pl/tortuga.htm

źródło okładki: http://tako.biz.pl/tortuga.htm

bibi | 2015-04-22
Przeczytana: kwiecień 2015

Przesympatyczny śpioch, pragnie tylko i wyłącznie świętego spokoju. Żółw przebrany w pasiastą piżamkę, umyty, z przytulanką, wyklepaną poduszką, gotowy do spania.

Niestety za każdym razem, gdy jest mu już bardzo miło, cieplutko w łóżeczku, gdy oczy powoli zamykają się (to jedno z przyjemniejszych uczuć śpiochów:), zegar cichutko tyka, żółw słyszy pukanie do drzwi. Jego przyjaciele koniecznie chcą mu życzyć spokojnego zimowego snu. Dzierlatka składa mu życzenia przyjemnej zimy, potem zjawia się świstak, pająk. Wszyscy obdarowują go prezentami (ciepła czapeczka, koc, pyszne gruszkowe ciasto) i składają życzenia. Trudno być miłym w takim momencie, powieki stają się coraz cięższe...
więcej na http://madebybibi.blogspot.com/2015/04/o-zowiu-ktory-chcia-spac.html#more

Katarzyna | 2017-09-07
Przeczytana: 01 grudnia 2016

Zęby umyte, poducha wyklepana, oczy nam się zamykają, wskazówki zegara cichutko tykają… Jesienią ubiegłego roku książka „O żółwiu, który chciał spać” towarzyszyła nam każdego wieczoru. A jak jej nie było w pobliżu, to odtwarzałam tekst z pamięci. To był nasz rytuał. Bez tego córka chyba by nie zasnęła.
Więcej:

froogg | 2015-06-22
Przeczytana: czerwiec 2015

Rewelacyjna książka dla dużych rodziców, małych i jeszcze mniejszych dzieci o zasypianiu. 5-latka się zaśmiewała, 2-latek słuchał z zainteresowaniem (co się rzadko zdarza), a ja czytałam z przyjemnością : )

Anna Rogalska-Bućko | 2013-08-12
Przeczytana: kwiecień 2013

piękna grafika, zgrabne tłumaczenie, powtarzający się refren szybko wpada dziecku w ucho. aż chce się ją czytać kilka razy pod rząd
I piękny morał, że do szczęścia naprawdę wiele nie trzeba

Dorota Lewandowicz | 2012-09-06

Maya | 2014-03-21

Senna historia o zasypianiu - i o przyjaźni!

Drobinka | 2017-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2017