Gdzie jest tort?

Tłumaczenie: opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: EneDueRabe
Waar is the tart?
Beniamin

Światowy bestseller książki obrazkowej dla dzieci!!! Z ogrodu Państwa Psytulińskich został skradziony tort. A w pobliżu wydarzyło się jeszcze dużo więcej… Dlaczego mały króliczek płacze? Gdzie podziało się jedenaste kaczątko? Co robią lis i zając? Co stało się z tortem? Przepiękna książka The Tjong-Khing’a do oglądania, wspólnych poszukiwań i czytania po swojemu. Wielowątkowa, pełna zabawnych...

Światowy bestseller książki obrazkowej dla dzieci!!!

Wielowątkowa, pełna zabawnych detali i pomysłów obrazkowa opowieść skłaniająca do odkrywania, zestawiania, logicznego myślenia. Książka, która gwarantuje doskonałą zabawę poprzez udział w pogoni za tortem, ale też śledzenia, strona po stronie, coraz to nowych, emocjonujących wydarzeń: przygód dinozaura, kota, kameleona, małego zajączka i jego mamy, bociana i innych.
Wielowarstwowa historia, którą pochłania się jak smakowity kawałek tortu. Pełne humoru, niespodzianek i szczegółów ilustracje, wspaniała gra świateł i cieni zapewnią każdemu Czytelnikowi doskonałą zabawę i radość z książki.

Książka stała się światowym bestsellerem, została wydana w 16 wersjach językowych! Zdobyła wiele prestiżowych nagród literackich w różnych krajach.
W 2008 roku została nominowana do nagrody Dziecięcy Bestseller Roku przyznawanej corocznie przez Polską Sekcję IBBY.

źródło opisu: Wydawnictwo Eneduerabe, 2008

źródło okładki: http://www.eneduerabe.eu/index.php/ksiki/14-gdzie-jest-tort

Migotka | 2013-09-15
Przeczytana: 07 stycznia 2013

Książka dla gaduły, ponieważ można w nieskończoność opowiadać dziecku co dzieje się z tortem Państwa Psytulińskich? Wielowątkowość wciąga dzieci do tego stopnia, że gdy Podopieczna nagle wpadła w atak tzw.nieni zapytałam ją siedząc obok i oglądając ów książkę "Dlaczego ten kameleon ma czerwoną pupę?"Dziewczynka spojrzała gniewnie i szukała, szukała, szukała odpowiedzi na pytanie w końcu uspokoiła się i powiedziała: "juz wiem, a ty sama poszukaj..."
Śledzenie historii bohaterów wymaga skupienia i uwagi, gdyż postacie wtapiają się w tło, czyli las i góry. Książkę cenię za brak tekstu co czyni ją uniwersalną. Młodszemu dziecku opowiemy co dzieje się na obrazku, a starsze samo opowie nam co widzi, choć jestem pewna że też w wolnej chwili zerkniecie na przepiękne ilustracje. Polecam!

ziza | 2013-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2013

czytam te wypociny na temat tego jaki to bestseller, cudo itp. Rysunki owszem są ładne, ale nie popadajmy w skrajność zachwytu tylko z tego powodu ze w książce nie ma ani jednego słowa!
jestem na nie- jest to książka nie dla dzieci- tak, jest w niej masa do opowiadania, duzo elementów do opisu i odnalezienia, jednak główny wątek daje negatywne emocje- para psów goni przez całą książkę parę gryzoni, które gwizdnęły ich tort. kończy się karą dla gryzoni. Nie ma żadnego motywu przebaczenia, czego jednak oczekiwałabym w książce dla dziecka, żadnej próby zrozumienia- typu ukradzione jedzenie bo ktoś jest głodny- jeszcze wściekłe miny psów o miłych nazwiskach kojarzących się z przytulaniem.
Oprócz tego zniesmaczyły mnie kameleony(są przezroczyste- czyt- same kontury- ale jeden z nich ma w kroczu czerwone plamy- wygląda to jakby miał okres... nie rozumiem tego- to jakiś kiepski żart? bo mnie to zniesmaczyło!
Jest jeszcze klika takich fragmentów, głównie polegających na agresji......

Permanentna | 2012-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2012