Gdzie jest tort?

Tłumaczenie: opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: EneDueRabe
Waar is the tart?
Beniamin

Światowy bestseller książki obrazkowej dla dzieci!!! Z ogrodu Państwa Psytulińskich został skradziony tort. A w pobliżu wydarzyło się jeszcze dużo więcej… Dlaczego mały króliczek płacze? Gdzie podziało się jedenaste kaczątko? Co robią lis i zając? Co stało się z tortem? Przepiękna książka The Tjong-Khing’a do oglądania, wspólnych poszukiwań i czytania po swojemu. Wielowątkowa, pełna zabawnych...

Światowy bestseller książki obrazkowej dla dzieci!!!

Wielowątkowa, pełna zabawnych detali i pomysłów obrazkowa opowieść skłaniająca do odkrywania, zestawiania, logicznego myślenia. Książka, która gwarantuje doskonałą zabawę poprzez udział w pogoni za tortem, ale też śledzenia, strona po stronie, coraz to nowych, emocjonujących wydarzeń: przygód dinozaura, kota, kameleona, małego zajączka i jego mamy, bociana i innych.
Wielowarstwowa historia, którą pochłania się jak smakowity kawałek tortu. Pełne humoru, niespodzianek i szczegółów ilustracje, wspaniała gra świateł i cieni zapewnią każdemu Czytelnikowi doskonałą zabawę i radość z książki.

Książka stała się światowym bestsellerem, została wydana w 16 wersjach językowych! Zdobyła wiele prestiżowych nagród literackich w różnych krajach.
W 2008 roku została nominowana do nagrody Dziecięcy Bestseller Roku przyznawanej corocznie przez Polską Sekcję IBBY.

źródło opisu: Wydawnictwo Eneduerabe, 2008

źródło okładki: http://www.eneduerabe.eu/index.php/ksiki/14-gdzie-jest-tort

gaczewska | 2018-01-14

Lubię tego autora, bo tworzy świetny czarny humor dla dzieci. Te jego żarty nie zawsze są dla mojego syna zrozumiałe, ale ja bawię się świetnie. Tutaj mamy historię obrazkową, odrobinę dziką jak zwykle. Niestety za mało szczegółów - gdyby porównać to z "Ulicą Czereśniową" czy "Poldi i Poli". Dlatego starcza na dużo krócej, historię można "rozpracować" w godzinkę.

Migotka | 2013-09-15
Przeczytana: 07 stycznia 2013

Książka dla gaduły, ponieważ można w nieskończoność opowiadać dziecku co dzieje się z tortem Państwa Psytulińskich? Wielowątkowość wciąga dzieci do tego stopnia, że gdy Podopieczna nagle wpadła w atak tzw.nieni zapytałam ją siedząc obok i oglądając ów książkę "Dlaczego ten kameleon ma czerwoną pupę?"Dziewczynka spojrzała gniewnie i szukała, szukała, szukała odpowiedzi na pytanie w końcu uspokoiła się i powiedziała: "juz wiem, a ty sama poszukaj..."
Śledzenie historii bohaterów wymaga skupienia i uwagi, gdyż postacie wtapiają się w tło, czyli las i góry. Książkę cenię za brak tekstu co czyni ją uniwersalną. Młodszemu dziecku opowiemy co dzieje się na obrazku, a starsze samo opowie nam co widzi, choć jestem pewna że też w wolnej chwili zerkniecie na przepiękne ilustracje. Polecam!

ziza | 2013-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2013

czytam te wypociny na temat tego jaki to bestseller, cudo itp. Rysunki owszem są ładne, ale nie popadajmy w skrajność zachwytu tylko z tego powodu ze w książce nie ma ani jednego słowa!
jestem na nie- jest to książka nie dla dzieci- tak, jest w niej masa do opowiadania, duzo elementów do opisu i odnalezienia, jednak główny wątek daje negatywne emocje- para psów goni przez całą książkę parę gryzoni, które gwizdnęły ich tort. kończy się karą dla gryzoni. Nie ma żadnego motywu przebaczenia, czego jednak oczekiwałabym w książce dla dziecka, żadnej próby zrozumienia- typu ukradzione jedzenie bo ktoś jest głodny- jeszcze wściekłe miny psów o miłych nazwiskach kojarzących się z przytulaniem.
Oprócz tego zniesmaczyły mnie kameleony(są przezroczyste- czyt- same kontury- ale jeden z nich ma w kroczu czerwone plamy- wygląda to jakby miał okres... nie rozumiem tego- to jakiś kiepski żart? bo mnie to zniesmaczyło!
Jest jeszcze klika takich fragmentów, głównie polegających na agresji......

casia | 2017-09-06
Przeczytana: 06 września 2017

W zasadzie: obejrzane z dziećmi.
Zasada ta sama co w ulicy czereśniowej (czyli książka tylko do oglądania, bez literek), tyle tylko że zamiast miasta mamy las i różne ciekawe zwierzątka, które biegną za swoimi sprawami.
Bardzo łanie i pomysłowo wykonana książka. Polecam dla mniejszych ale i nieco starszych dzieciaków. To prawdziwa frajda śledzić różne szczegóły i wracać kilka stron żeby sprawdzić: a to skąd się wzięło?

Permanentna | 2012-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2012