Zgłosuj na książki roku 2017

Czekolada

Tłumaczenie: Sylwia Kopeć
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kolekcja OQO". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Tako
Chocolata
978-83-62737-01-7
jagarkar

Czekolada codziennie zażywa kąpieli w bajorku, ale pewnego dnia dowiaduje się, że w mieście mają łaźnię! Postanawia ją wypróbować i opuszcza sawannę. Aby nie przyciągać uwagi swoim dzikim wyglądem (jest przecież prawdziwym hipopotamem), kupuje dresik i trampki ze światełkami. Tak przygotowana rozpoczyna nowe życie w mieście. Dokonuje szybkiego przeglądu miejskich zwyczajów – tych najbardziej popularnych, aktualnych i rozpoznawalnych z punktu widzenia dziecka – i doświadcza innego stylu życia.

Historia napisana przez Marisę Núñez mówi o nadziejach, pragnieniach, przyjaźni, roli nowych doświadczeń i o znaczeniu tego, co otacza nas na co dzień.

W książce mamy wesołe ilustracje zainspirowane atmosferą Afryki; szczególną rolę odgrywa w nich kolor. W znakomity sposób akcentują humor i optymizm opowieści. Tworząc z wyjątkową zręcznością postaci zwierząt afrykańskich, w których z łatwością rozpoznamy różne charaktery ludzkie, ilustratorka Helga Bansch wzbogaca narrację oraz nadaje podróży Czekolady szersze znaczenie; odkrywamy je śledząc kolejne ilustracje.

Książka jest doskonałym połączeniem tekstu i obrazu, uzupełniających się i przenikających w taki sposób, że nie mogą bez siebie istnieć.

Czekolada otrzymała w 2007 roku nagrodę Fundacji Enfants Espace

źródło opisu: http://tako.biz.pl/czekolada.htm