Trzy świnki

Tłumaczenie: Sylwia Kopeć
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kolekcja OQO". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Tako
Os tres porquinos
978-83-62737-04-8
jagarkar

Najmniejsza świnka nie miała ochoty pracować i zrobiła dom ze słomy. Średnia pracowała więcej i zrobiła dom z drewna, a najstarsza, żeby zbudować dom z cegieł, musiała pracować bardzo dużo. A potem przyszedł wilk... Trzy świnki to jedna z najpopularniejszych tradycyjnych opowieści i jedna z najbardziej lubianych przez dzieci. Symbolikę postaci, ich wybory oraz zakończenie bajki można...

Trzy świnki to jedna z najpopularniejszych tradycyjnych opowieści
i jedna z najbardziej lubianych przez dzieci. Symbolikę postaci, ich wybory oraz zakończenie bajki można interpretować jako metaforę dorastania
i rozwoju osobowości (od niedojrzałości, aż po dorosłość). Według Brunona Bettelheima, dzięki utożsamianiu się z każdą z trzech świnek dziecko uczy się, że ludzie zmieniają się, i że dorastanie ma swoje zalety. Dlatego to właśnie wysiłek i inteligencja najstarszej z nich kładzie kres niecnym planom wilka.

Ilustracje Trzech świnek, podobnie jak sama historia, są delikatne i zabawne. Helga Bansch po raz kolejny kreśli świat pełen ciepła i zrozumienia dla potrzeb i emocji małego czytelnika. Bawi się detalami, których odkrywanie sprawia wielką przyjemność i zachęca do częstego powracania do książki.

źródło opisu: http://tako.biz.pl/swinki.htm

źródło okładki: http://tako.biz.pl/swinki.htm

aggie | 2013-04-27

Jest to znana wszystkim historia o trzech świnkach, jednak w tym wydaniu nikt nikogo nie zjada, a szata graficzna jest wspaniała. Ilustracje są delikatna, sugestywne, jednocześnie bardzo pomysłowe.
Dziecku tez się podoba.

Anna Rogalska-Bućko | 2013-08-12
Przeczytana: kwiecień 2013

piękna grafika, zgrabne tłumaczenie, powtarzający się refren szybko wpada dziecku w ucho. aż chce się ją czytać kilka razy pod rząd

Ataeb | 2018-03-16
Na półkach: Eva, Posiadam, Przeczytane