Pikniki : książka kucharska dla dzieci

Seria: Dzieci gotują
Wydawnictwo: Demart
kuchnia, przepisy, piknik

Wspaniała książka "Dzieci gotują. Pikniki" o zabawach piknikowych i przygodach psotnego acz pomysłowego Kuchcika, ukazała się jako czwarta publikacja z popularnej serii kulinarnej. Gwarantuje zawsze fajną zabawę zarówno dla samych dzieci, jak i dla całych rodzin. Zajęcia kulinarne mogą być pretekstem do wspólnego spędzania czasu lub pomysłem dla dziecka nudzącego się w domu.Proponujemy przyrządzanie prostych przekąsek, napojów, sosów, sałatek i słodkości zarówno na zimno jak i ciepło.Przejrzysty układ 17 przepisów jest gwarancją sukcesu. Zawsze na wstępie znajduje się wykaz potrzebnych do wykonania potrawy składników i przyrządów (np. deska do krojenia). Opis sposobu wykonania jest ilustrowany wesołymi, sugestywnymi rysunkami. Ilość potrzebnych produktów podawana jest w bardzo przystępny sposób tzn. w przeliczeniu na szklanki, łyżki, kostki itp. Duże zdjęcie gotowej potrawy też stanowi cenną wskazówkę dla małego kucharza. W tej książeczce znajdą się też propozycje dla mniej odważnych, jeszcze nieprzekonanych do własnych umiejętności dzieci lub wreszcie dla tych, które muszą poczekać na kogoś dorosłego. Są to krótkie opowiadania związane z każdą potrawą. Mogą pobudzić wyobraźnię i zachęcić do działania. Wiosna to świetny czas na piknikowanie nie tylko w plenerze, ale również w domu, na dywanie. Wystarczy tylko uruchomić chęci i wyobraźnię.

Paulina Kwiatkowska | 2012-08-30

,,Muszę Wam się przyznać, że z pisaniem książki o piknikach było zupełnie inaczej niż z poprzednimi książkami. Miałam wiele pomysłów, a niewiele czasu. Pomysłów pojawiło się zresztą jeszcze więcej, gdy tylko o powstawaniu nowej książki dowiedziały się moje dzieci, mąż, znajomi i sąsiadki. [...]. A gdyby tak zamieścić każdy z pomysłów? " Fragment książki

Zanim wybierzemy się na piknik warto pamiętać o tym, że to nie tylko my bierzemy w nim udział i rozdzilić zadania na wszystkich uczestników po równo. Jedni niech będą odpowiedzialni za sałatki, inni za przekąski. Warto też przedtem zaplanować , co będziemy jedli i w jakie miejsce się wybierzemy. Po skończonym pikniku musimy pamiętać o tym, że nie jesteśmy sami w lesie, czy w ogrodzie i posprzątać po sobie. Nie możemy zostawiać po sobie żadnych śmieci, gdyż wten sposób niszczymy przyrodę. A jakie dania przygotował dla nas Kuchcik? Czego dowiemy się z zabawnych historyjek? Jak przygotować Fantazyjną sałatkę?

Pomimo swojego już...

Na półkach: Przeczytane, Demart

Dzieci gotują to po prostu książka kucharska dla najmłodszych. W nasze ręce wpadła część przeznaczona na organizowanie pikników.

Już na samym początku mamy okazję poznać piknikowy regulamin. Czyli wszystko co wolno, a czego nie powinno się robić wybierając się na posiłek pod chmurką. Kolorowe ilustracje prezentują wszystko co może nam się przydać. Oj, nie ma co ukrywać. Z piknikowym ABC na pewno nic nie umknie naszej uwadze.

A później? To już pozostaje nam tylko gotowanie. W tej książce znajdziemy bowiem cała masę fantastycznych przepisów idealnych na piknik. Przy każdym wymieniona jest ilość porcji jaka wykonamy z podanej ilości produktów, czas przygotowania oraz stopień trudności zrobienia potrawy.

Na marginesie jest wiele różnych uwag i porad jak ów danie przygotować, jak podać i z czym. Na początku zawsze są wymienione produkty, oraz przybory kuchenne niezbędne do jej zrobienia. A cały sposób przygotowania jest dokładnie zilustrowany i opisany. Krok po kroku.

Książka...

Dorota Smakuje | 2010-08-26

recenzja serii wydawnictwa Demart „Dzieci gotują”

mam w swojej kolekcji trzy książki autorstwa Agnieszki Górskiej

„Dzieci gotują – Kuchnie świata”

„Dzieci gotują – Pikniki”

„Dzieci gotują – Przyjęcia”
Każda z książek jest świetnym pomysłem na spędzenie czasu z dzieckiem.

Każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Z maluszkami (w tym moją córeczką) można usiąść wygodnie i oglądać bardzo fajne ilustracje w książkach, pokazując je, opowiadając. Moja córeczka już rozpoznaje i wskazuje „babany” (banany), „gólki” (ogórki) i inne :)

Ze starszymi troszkę dziećmi można książki traktować jak opowieści i czytać o przygodach głównego bohatera Kuchcika i jego perypetiach w kuchni.

Starszakom polecam wspólne z mamą czy tatą gotowanie, bo książki zawierają bardzo ciekawe ale również proste przepisy, z ilustrowanymi wskazówkami co robić, jak robić i kiedy robić.

Z tych trzech książek udało mi się już przygotować:

szwedzkie ciasteczka kokosowe

amerykańskie ciasteczka z masłem orzechowym

francuskie pieczywo -...

Anastasia | 2015-06-16