Pikniki : książka kucharska dla dzieci

Okładka książki Pikniki : książka kucharska dla dzieci Agnieszka Górska
Okładka książki Pikniki : książka kucharska dla dzieci
Agnieszka Górska Wydawnictwo: Demart Seria: Dzieci gotują kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Dzieci gotują
Demart
2009-01-01
2009-01-01
kuchnia przepisy piknik

,,Muszę Wam się przyznać, że z pisaniem książki o piknikach było zupełnie inaczej niż z poprzednimi książkami. Miałam wiele pomysłów, a niewiele czasu. Pomysłów pojawiło się zresztą jeszcze więcej, gdy tylko o powstawaniu nowej książki dowiedziały się moje dzieci, mąż, znajomi i sąsiadki. [...]. A gdyby tak zamieścić każdy z pomysłów? " Fragment książki

Zanim wybierzemy się na piknik warto pamiętać o tym, że to nie tylko my bierzemy w nim udział i rozdzilić zadania na wszystkich uczestników po równo. Jedni niech będą odpowiedzialni za sałatki, inni za przekąski. Warto też przedtem zaplanować , co będziemy jedli i w jakie miejsce się wybierzemy. Po skończonym pikniku musimy pamiętać o tym, że nie jesteśmy sami w lesie, czy w ogrodzie i posprzątać po sobie. Nie możemy zostawiać po sobie żadnych śmieci, gdyż wten sposób niszczymy przyrodę. A jakie dania przygotował dla nas Kuchcik? Czego dowiemy się z zabawnych historyjek? Jak przygotować Fantazyjną sałatkę?

Pomimo swojego już nastoletniego wieku jestem wprost zachwycona tą książką. Jest ona przeznaczona zarówno dla maluchów, którzy już coś potrafią robić w kuchni, jak i dla rodziców z dziećmi. Pary lub małżeństwa też znajdą w niej coś dla siebie. Prawda jest taka, że ta książka napisana jest dla każdego z nas ! W środku znajduje się kilkanaście dań, które możemy wykorzystać na pikniku- są obrazki, dokładne instrukcje, co bardzo ułatwia sprawę. Książka napisana jest bardzo zrozumiałym językiem, przepisy przeplatane są historyjkami Kuchcika. ,,Dzieci gotują" jest po prostu fantastyczna !

Moja ocena : 10/10

Zanim wybierzemy...

Dzieci gotują to po prostu książka kucharska dla najmłodszych. W nasze ręce wpadła część przeznaczona na organizowanie pikników.

Już na samym początku mamy okazję poznać piknikowy regulamin. Czyli wszystko co wolno, a czego nie powinno się robić wybierając się na posiłek pod chmurką. Kolorowe ilustracje prezentują wszystko co może nam się przydać. Oj, nie ma co ukrywać. Z piknikowym ABC na pewno nic nie umknie naszej uwadze.

A później? To już pozostaje nam tylko gotowanie. W tej książce znajdziemy bowiem cała masę fantastycznych przepisów idealnych na piknik. Przy każdym wymieniona jest ilość porcji jaka wykonamy z podanej ilości produktów, czas przygotowania oraz stopień trudności zrobienia potrawy.

Na marginesie jest wiele różnych uwag i porad jak ów danie przygotować, jak podać i z czym. Na początku zawsze są wymienione produkty, oraz przybory kuchenne niezbędne do jej zrobienia. A cały sposób przygotowania jest dokładnie zilustrowany i opisany. Krok po kroku.

Książka zachęca dziecko do zabawy licznymi bardzo kolorowymi ilustracjami. A krótkie i wesołe opowiadanie przeprowadza nas od przepisu do przepisu przez całą książkę. Poza tym czytając je dajemy się wciągnąć w ten piknikowy klimat. Poznajemy różne ciekawe pomysły na spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Na samym końcu naszej książki kucharskiej jest zdradzona tajemnica udanych pikników :P Bo przecież tak niewiele potrzeba, by czas spędzony na świeżym powietrzu był dla nas fantastyczną zabawą i wypoczynkiem. Wystarczy tylko dać się wciągnąć w ten klimat i dołożyć wszelkich starań, by nasz piknik wyglądał apetycznie i zachęcająco.
Ta książka nadaje się zarówno dla maluchów, które z miłą chęcią oglądają wszystkie kolorowe rysunki i ilustracje. Chętnie słuchają opowiadania i z wielkim zapałem uczestniczą we wszelkich przygotowaniach do pikniku. A także dla starszych dzieci, które z całą pewnością znajdą tu wiele ciekawych przepisów, z którymi świetnie sobie poradzą.

Ta część serii dzieci gotują to fantastyczny sposób na spędzenie czasu razem, na wspólna zabawę i rodzinne spotkania. To jeden wielki przepis na bardzo udany piknik.

recenzja serii wydawnictwa Demart „Dzieci gotują”

mam w swojej kolekcji trzy książki autorstwa Agnieszki Górskiej

„Dzieci gotują – Kuchnie świata”

„Dzieci gotują – Pikniki”

„Dzieci gotują – Przyjęcia”
Każda z książek jest świetnym pomysłem na spędzenie czasu z dzieckiem.

Każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Z maluszkami (w tym moją córeczką) można usiąść wygodnie i oglądać bardzo fajne ilustracje w książkach, pokazując je, opowiadając. Moja córeczka już rozpoznaje i wskazuje „babany” (banany),„gólki” (ogórki) i inne :)

Ze starszymi troszkę dziećmi można książki traktować jak opowieści i czytać o przygodach głównego bohatera Kuchcika i jego perypetiach w kuchni.

Starszakom polecam wspólne z mamą czy tatą gotowanie, bo książki zawierają bardzo ciekawe ale również proste przepisy, z ilustrowanymi wskazówkami co robić, jak robić i kiedy robić.

Z tych trzech książek udało mi się już przygotować:

szwedzkie ciasteczka kokosowe

amerykańskie ciasteczka z masłem orzechowym

francuskie pieczywo - Fougasse

Zapraszam do obejrzenia zdjęć książek, zdjęć spisu treści oraz zdjęć potraw jakie z tych książek przygotowałam http://smakuje.blox.pl/2010/08/Francuskie-pieczywo-Fougasse-oraz-recenzja-serii.html

recenzja serii wydawnictwa Demart „Dzieci gotują”

mam w swojej kolekcji trzy książki autorstwa Agnieszki Górskiej

„Dzieci gotują – Kuchnie świata”

„Dzieci gotują – Pikniki”

„Dzieci gotują – Przyjęcia”
Każda z książek jest świetnym pomysłem na spędzenie czasu z dzieckiem.

Każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Z maluszkami (w tym moją córeczką) można usiąść wygodnie i oglądać...

• Kulinaria/historie, obyczaje okołokuchenne
  • Kulinarne