Alchemia manipulacji

Onepress
2006-01-01
2006-01-01
837361866X

Okładka książki Przejmij kontrolę nad swoim życiem. Przewodnik po NLP Richard Bandler, Owen Fitzpatrick, Alessio Roberti
Przejmij kontr... Richard Bandler, Ow...
Okładka książki NLP - Najwyższy Stopień Wtajemniczenia, czyli jak budować własny sukces Richard Bandler, Owen Fitzpatrick
NLP - Najwyższ... Richard Bandler, Ow...

Miewali dużo lepsze pozycje.

Miewali dużo lepsze pozycje.

Autorzy to amerykanie tak więc sporo opisów biograficznych, domu, czy też przechwalania. Lepiej przeczytaj Cialdiniego.

Moim zdaniem książka o niczym.

Autor wyspecjalizował się w sprzedaży swojej teorii funkcjonowania człowieka. Teorii, w której nie tylko można zmieniać swoje stany emocjonalne pstrykając palcami, ale dodatkowo można to również robić z emocjami innych.

Oczywiście po przeczytaniu jego książek i zapłaceniu odpowiedniej sumy za certyfikaty.

Muszę jednak przyznać, że biznes temu Panu się udał.
Mimo tego iż przedstawione metody nie znajdują potwierdzania naukowego, a w praktyce stosowanie takich sztuczek wygląda po prostu śmiesznie.
To ludzie i tak to kupują.

Wystarczy wejść na Goldenline i zobaczyć ile osób chwali się tymi certyfikatami.

Ode mnie solidna jedna gwiazdka.

Strata czasu.

Moim zdaniem książka o niczym.

Muszę jednak przyznać, że biznes...

Trochę ciężko się czyta, ale wiedza przydatna

Trochę ciężko się czyta, ale wiedza przydatna

Książka dobrze napisana - po amerykańsku. Czyta się nieźle i czytelnik może się zachłysnąć wizją sterowania innymi ludźmi. I dlatego martwi mnie postawa moralna autora, który wykorzystuje umiejętności często przeciw innym ludziom. Jak pokazuje jego życiorys - o własne szczęście też nie umiał się zatroszczyć zbytnio kierując się przyjemnościami. Podsumowując wolę wywieranie wpływu Cialdiniego niż manipulacje Bandlera.

Obowiązkowa pozycja dla wszystkich początkujących sprzedawców. Ale także dla tych którzy są weteranami. Książka arcy genialna dużo pomysłów.

Książka powstała na bazie szkolenia, dlatego brakuje jej odpowiedniej struktury. Całość odbywa się na zasadzie opowieści które niestety nijak mają się do polskich realiów. Są lepsze pozycje na ten temat.

amerykański mit o sukcesie, beznadziejna pozycja.

amerykański mit o sukcesie, beznadziejna pozycja.

Książka...słaba. Napisana owszem stylem NLP, ale podane w niej amerykańskie przykłady sprzedaży nie odpowiadają polskim realiom. Jak dla mnie historie opowiadane przez Bandlera są wręcz absurdalne. "Alchemia" - to słowo jest tutaj mocno przesadzone...no cóż jedno trzeba przyznać - wiele osób skusiło się na zakup tej książki, więc punkt dla autora za dobry chwyt marketingowy.

• Psychologia
  • Poradniki
  • NLP
  • 01 Mam - książke

Dodaj cytat z książki Alchemia manipulacji