Transformacja. Hipnoza dla każdego

Tłumaczenie: Marcin Machnik
Wydawnictwo: Helion
Richard Bandler's Guide to Trance-formation: How to Harness the Power of Hypnosis to Ignite Effortless and Lasting Change
978-83-246-2122-4
Pulson

Życie w kontrolowanym transie * Rozpoznawanie schematów postrzegania rzeczywistości * Nauka wchodzenia w trans i wykorzystywania pełni własnego potencjału * Praktyczne sposoby i techniki wprowadzania trwałej zmiany Książka Richarda Bandlera będzie dla Ciebie interesująca pod warunkiem, że pragniesz być szczęśliwszy i cieszyć się nieograniczonymi sukcesami, całkowitą wolnością...

Życie w kontrolowanym transie

* Rozpoznawanie schematów postrzegania rzeczywistości
* Nauka wchodzenia w trans i wykorzystywania pełni własnego potencjału
* Praktyczne sposoby i techniki wprowadzania trwałej zmiany

Książka Richarda Bandlera będzie dla Ciebie interesująca pod warunkiem, że pragniesz być szczęśliwszy i cieszyć się nieograniczonymi sukcesami, całkowitą wolnością oraz głębokim wewnętrznym spokojem. Jeśli nie — to nie jest książka dla Ciebie.
dr Robert Holden,
autor Happiness NOW i Inteligencji sukcesu

Wolność to umiejętność wykorzystania świadomego umysłu do kierowania nieświadomymi zachowaniami

W mniejszym lub większym stopniu wszystko jest hipnozą. Ludzie jednak nie są wprowadzani w trans i wyprowadzani z niego, tylko przechodzą płynnie z jednego transu w inny. Każdy ma swoje transe w pracy, związkach z ludźmi, jeżdżeniu samochodem, wychowywaniu dzieci… i cały zbiór transów z problemami.

Witaj w rzeczywistości, w której rządzi najlepszy hipnotyzer świata — jeden z najbłyskotliwszych umysłów w dziedzinie rozwoju osobistego. Richard Bandler. Człowiek, którego pasjonuje odkrywanie granic tego, co możliwe. Jak sam twierdzi, na razie nie doszedł do kresu swych poszukiwań.

Dzieląc się swoją niezwykłą, sprawdzoną w praktyce wiedzą, pomaga usunąć pozornie bardzo skomplikowane dolegliwości i zniwelować kryzysy psychiczne czy emocjonalne. Uczy metod rozwiązywania problemów już istniejących, a także tych, które dopiero mogą się pojawić. Pokazuje, jak łatwo możemy zmienić swoje życie, pozbyć się blokujących nas lęków, fobii i obsesji. Czy to możliwe? Tak, ponieważ jesteśmy jedynymi maszynami, które potrafią programować się same. Jesteśmy "metaprogramowalni".

Obok wiedzy teoretycznej książka zawiera intrygujące studia przypadków, rozmowy z pacjentami oraz ćwiczenia. Znajdziesz tu także zestaw materiałów dodatkowych — przeznaczonych głównie dla tych, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z pracą Richarda Bandlera.

Przez wiele lat każdy, kto chciał się uczyć bezpośrednio od Richarda Bandlera, miał dwie możliwości: wydać kilkaset lub nawet kilka tysięcy dolarów na seminarium lub polegać na materiałach z książek, które — mimo iż wyśmienite – były już przestarzałe o mniej więcej dziesięć do trzydziestu lat. Ta książka w końcu daje Ci dostęp do najnowszej i najbardziej błyskotliwej wiedzy.
Michael Neill,
autor You Can Have What You Want

źródło opisu: http://sensus.pl/ksiazki/transformacja_hipnoza_dla...(?)

źródło okładki: http://sensus.pl/okladki/326x466/transf.jpg

Piotr | 2011-08-02
Przeczytana: 01 sierpnia 2011

Bardzo dobra powtórka z hipnozy ericksonowskiej plus parę fajnych pomysłów/schematów które inspirują. Dla osoby świeżo zainteresowanej tematem po prostu kosmos i absolutny mus.

yanek | 2012-12-05
Przeczytana: 30 września 2012

Dobry przewodnik po świecie hipnozy i technik samodoskonalenia. Niektóre koncepcje są chwilami ciężkie do przyswojenia jeśli ktoś nie miał styku z NLP, więc polecam poczytać najpierw jakiś wstęp do NLP, ale mimo to pozycja bardzo dobra.

Nie jest to raczej książka do czytania wolnych chwilach. Jest to raczej podręcznik dla ludzi, którzy chcą się czegoś nauczyć. W związku z tym zalecane jest raczej, aby książkę bardziej "studiować" niż "czytać".

Nie podoba mi się natomiast mało obiektywne podejście autora do psychologii klinicznej i pracy innych ludzi w sektorze manipulacji ludźmi, samodoskonalenia itp. Definitywnie krytykuje on ich postępowanie i mało skromnie twierdzi, że w zasadzie tylko on ma rację (czemu nie zaprzeczam, ale irytujący jest arogancki ton wypowiedzi).

zaphiel | 2011-02-09

Polecam wersje angielską