Nasiennictwo Tom 2 Rozmnażanie materiału siewnego

Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne
poradniki

Książka obejmuje problematykę reprodukcji materiału siewnego roślin rolniczych i ogrodniczych. Uwzględniono w niej wszystkie ważniejsze grupy roślin uprawianych w kraju. Z roślin rolniczych omówiono : zbożowe, strączkowe, przemysłowe, okopowe, pastewne i trawy, a z warzywnych : bobowate, kapustowate, selerowate, psiankowate, dyniowate, astrowate, liliowate, komosowate, wiechlinowate i grzyby uprawne. Przedstawiono też pokrótce roczne, dwuletnie i wieloletnie rośliny ozdobne oraz zielarskie, sadownicze i ozdobne używane jako podkładki generatywne. Rośliny rolnicze omówiono według tradycyjnego podziału na grupy użytkowe, natomiast rośliny warzywne i zielarskie stosownie do systematyki botanicznej, wprowadzając też aktualne nazewnictwo.

KarmiAki | 2013-04-16
Na półkach: Przeczytane, Studia