Mordercze grono

Cykl: Suspense (tom 1)
Wydawnictwo: G+J
Drop Dead Gorgeous
Martyna

Przed laty zostali kochankami… a potem brutalne morderstwo wstrząsnęło ich beztroskim światem. Sean Black, uznany antropolog policyjny, a także autor bestsellerowych powieści kryminalnych, wraca po piętnastu latach do Miami. Pragnie zmierzyć się z prześladującymi go demonami z przeszłości, kiedy to został oskarżony o zbrodnię, a później uniewinniony. Powraca wspomnienie tragicznego dnia...

Sean Black, uznany antropolog policyjny, a także autor bestsellerowych powieści kryminalnych, wraca po piętnastu latach do Miami. Pragnie zmierzyć się z prześladującymi go demonami z przeszłości, kiedy to został oskarżony o zbrodnię, a później uniewinniony. Powraca wspomnienie tragicznego dnia sprzed lat.

Lori Corcoran dobrze pamięta ten feralny dzień – podobnie jak wcześniejszą noc pełną szaleńczej namiętności, która odmieniła jej życie. Ona także wraca do rodzinnego miasta – do wspomnień, tajemnic… i jedynego mężczyzny, jakiego kiedykolwiek pragnęła.

Zanim uczucie Seana i Lori będzie mogło zapłonąć nowym blaskiem, będą musieli stawić czoło przeszłości. Dochodzi bowiem do kolejnego morderstwa: ginie ich szkolna koleżanka, a jej zabójstwo ma związek z dramatycznymi wydarzeniami, które zakończyły ich beztroską młodość. Zabójca przysięga zniszczyć wszystko, włącznie z odradzającą się, namiętną miłością tych dwojga…

„Wyrazista, pełna namiętności”.
Publishers Weekly

„Powieść pełna ekscytujących zwrotów. Barwne postacie i wartka, sensacyjna akcja gwarantują świetną rozrywkę”.
Literary Times

„Heather Graham z właściwym sobie talentem podtrzymuje napięcie i dozuje wątki kryminalne i romantyczne w taki sposób, że czytelnik będzie przewracać kolejne strony książki z niesłabnącym zainteresowaniem”.
Amazon

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,6,344,mordercze-grono.html

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,6,344,mordercze-grono.html

eMMali | 2015-07-11
Przeczytana: 09 lipca 2015

Ale sie wciagnelam. :) Mialam swoje typy, kto moze byc zabójca i... :) Fajnie i lekko napisana ksiazka, szybko sie czyta.

Aksamitt | 2017-05-27

Po raz kolejny dochodzi do napiętej atmosfery wśród dawnego grona przyjaciół. Po piętnastu latach rozłąki, kiedy to każdy z nastolatków obrał swój kierunek, ich drogi znów się łączą w rodzinnym mieście. Kilkanaście lat temu śmierć jednej z dziewcząt kładzie się cieniem na ich relacjach, a teraz, gdy dwoje z nich powraca do miasta akurat wybucha afera z powodu morderstwa kolejnej znajomej.
Kanwa historii całkiem ciekawa, kryminalne pierwiastki wplecione w wydarzenia z życia bohaterów. Heather Graham ma wyczucie w tworzeniu nieprzesłodzonych thrillerów romantycznych, gdzie mamy szansę na to, by pobawić sie nieco w typowanie zabójcy. Nie doznamy przy tym ciężaru zbrodni, rozlewu krwi i modelowo zaprezentowanych popaprańców czających się w zaułkach miasta, ale dość równą, spokojnie prowadzoną fabułę.

Nie jest to powieść dla poszukujących sensacyjnej atmosfery, bo ani tu nie będzie zbierania dowodów, ani nawet nie dowiemy się, jakie działania prowadzi policja, w celu wyjaśnienia...

comique | 2016-08-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 04 sierpnia 2016

Bardzo fajna książka!A moje typy co do zabójcy z każdą przeczytaną stroną się zmieniały :D. A kto jest mordercą? Dowiesz się jak przeczytasz ten kryminał!

Katarzyna | 2015-04-26
Przeczytana: 24 kwietnia 2015

Heather Graham to kolejna autorka, której postanowiłam dać szansę. Zdecydował o tym fakt, że pisane przez nią powieści to thrillery romantyczne, których akcja rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych, czyli jednymi słowy moje ulubione połączenie. Ciekawy opis na okładce „Morderczego grona” oraz pozytywne opinie innych czytelników przekonały mnie do sięgnięcia po tę książkę. I szczerze mówiąc, nie żałuję, bo lektura powieści Heather Graham rzeczywiście gwarantuje znakomitą rozrywkę.

Sean Black, specjalista z dziedziny antropologii, a także autor bestsellerowych kryminałów, po blisko piętnastu latach wraca do rodzinnego Miami, które opuścił niedługo po tym, jak został oskarżony o morderstwo swojej dziewczyny, a następnie z braku dowodów uniewinniony. W tym samym czasie wraca również Lori Corcoran, przyjaciółka i wielka miłość Seana, która po śmierci męża postanawia razem z synem przeprowadzić się do rodzinnej miejscowości. W Miami wciąż mieszka wielu jej dawnych przyjaciół, których...

Koralik | 2016-01-21
Przeczytana: 20 stycznia 2016

Mamy tu romans, morderstwo, a nawet kilka i ze strony na stronę zmieniałam mój typ zabójcy, bo przecież od początku było wiadomo, że morduje ktoś z grupy dawnych przyjaciół. Książka może nie najwyższych lotów, ale sprawiła mi przyjemność.

książek: 2011
Czarnoskrzydła | 2015-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2015

wypadek czy morderstwo?zagadka nie rozwiązana przez lata, aż tu nagle okazuje się, że to nie tylko jeden zgon, że jest ich sporo, a ostatnio giną znajomi. kto jest mordercą?

| 2014-01-17
Przeczytana: 14 stycznia 2014

Sean, Lori, Jan, Brad, Andrew, Sue i Jeff tworzyli niegdyś całkiem zgrana "paczkę" przyjaciół. Ich drogi rozeszły się w momencie śmierci ich koleżanki - Mandy. Sean - jej ówczesny narzeczony został oskarżony o jej zabójstwo. Po pewnym czasie został jednak uniewinniony, ale czy na pewno?

Po wielu latach wraca on do rodzinnego miasta z nadzieja, ze teraz będzie lepiej, ze ułoży sobie życie na nowo.. Jednakże jeden dzień zmienia wszystko. Spotyka on Lori Corcoran, dawna przyjaciółkę i .. kochankę. Od samego początku jest nią oczarowany i wracają do niego jego dawne uczucia w stosunku do tej kobiety.. Chciałby również ułożyć sobie życie, być może z nią...

Niestety - w tym samym czasie w mieście dochodzi do serii morderstw młodych dziewczyn i co najważniejsze - były one ich dawnymi przyjaciółkami... Czy Sean Beck okaże się zabójcą? Czy "złe duchy" przeszłości pozwolą mu na zapomnienie o swojej dawnej miłości i ułożenie życia na nowo?

"Mordercze grono" polecić mogę wszystkim fanom...

Iwon222 | 2013-09-26

Genialna historia i bohaterowie :)

tunkia | 2017-11-22
Magdalena | 2017-11-08