Żona mordercy

Okładka książki Żona mordercy Bill Floyd
Okładka książki Żona mordercy
Bill Floyd Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A. kryminał, sensacja, thriller
Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.
2008-01-01
2008-01-01
9788360192856
Piotr Grzegorzewski

Opinie czytelników LC są takie, że początek jest mało wciągający, a potem jest dużo emocji. U mnie odwrotnie i to chyba jest już regułą, że odwrotnie. Początek mnie wciągnął, a potem to już czytałam, aby doczytać, bo wszystko było właściwie jasne. Choć przyznam, że ciekawie jest napisana, inaczej niż aktualne bestsellery wśród thrillerów. Poza tym wszyscy teraz czytają „Żonę mordercy” Rachel Caine, a ja wzięłam z biblioteki inną żonę innego mordercy i innego autora przez zbieżność tytułów. Mimo wszystko warto było.

Czytając opis z tyłu książki nastawiała się na książkę z większą ilością grozy, taki konkretny kryminał, a tymczasem okazała się to książka zupełnie inna. Przyjemna w czytaniu, jednak kryminałem bym tego nie nazwała (tym bardziej thrillerem czy sensacją :) ) Pomimo iż samej grozy w książce niewiele, a oczekiwanie "aż coś się wreszcie zacznie dziać" dłużyło się niemiłosiernie, to zdecydowanie była to lekka i przyjemna pozycja :)

Im wiecej czytam kryminałów tym bardziej doceniam tę książkę. Okazuje sie , że w dzisiejszych czasach trudno jest natknać sie na orginalny nie oklepany pomysł, ciekawy wątek i zgrabnie poprowadzoną akcję tak by nie wpadała w banał i nie wprowadzała mnie w stan zażenowania

"Co zrobisz, jeśli najbliższa ci osoba okaże się psychopatycznym zabójcą? Dobrze napisany thriller, który wciąga od samego początku i daje nam do myślenia, czy i w naszym życiu nie ma takiej osoby. Pokazuje nam jak ciężko jest żyć z takim piętnem, ile trzeba ukrywać, a gdy już domek z kart się posypie- pozostaje walka z własnymi demonami i społeczeństwem, które obarcza winą nawet ofiarę, którą jest żona zabójcy. Polecam.

Wstrząsające wyznanie kobiety, która pewnego dnia odkrywa, że jej mąż jest seryjnym mordercą. Człowiek o podwójnej tożsamości, z jednej strony kochający żonę i syna, z drugiej psychopatyczny morderca o maniakalno – sadystycznych skłonnościach. Kiedy z czasem zatraca poczucie realności a nawet chęć ujawnienia swoich skłonności , jego żona podejrzewając prawdę kontaktuje się z policją.
Przerażający thriller czytany jak autentyczne zdarzenia, ukazujący, że ofiarami są nie tylko zamordowane osoby. Jest nią również żona, która mimo zmiany nazwiska ,miejsca zamieszkania i pracy narażona jest na niebezpieczeństwo nie tylko swojej osoby, ale i syna.

Aż dziw że książka niby podobna do kryminału wciągnęła mnie tak bardzo i tak szybko. Dawno nie czytałam nic z tak wartką akcją już od pierwszych stron książki. Świetnie napisana, jej się nie czyta - ją się połyka. Myślę że jest to lektura dosłownie dla każdego - polecam.

Książka wciągająca, aczkolwiek akcja bardzo przewidywalna.

Książka wciągająca, aczkolwiek akcja bardzo przewidywalna.

Początek mało wciągający, ale później nie można się oderwać.

Początek mało wciągający, ale później nie można się oderwać.

Przyjemny thriller o nieskomplikowanej fabule, ale trzymający w napięciu. Idealny na pojedynczy wieczór :)

Wciągający thriller w sam raz na wieczór. Pokazuje że można żyć przez wiele lat obok kogoś kogo tak naprawdę nie znamy, chociaż wydaje nam się inaczej...
Polecam

Polecam