Czwarty napastnik

Wydawnictwo: Czarne
Den fjerde raneren
literatura norweska
Ag2S

Najnowsza książka Kjella Oli Dahla to mroczna i tragiczna opowieść o zemście i erotycznej obsesji. Detektyw Frank Frølich przypadkowo wplątuje się w romans z tajemniczą Elisabeth Faremo. Wkrótce odkrywa, że jego kochanka jest siostrą przestępcy. Gdy w mieście dochodzi do napadu, w którym ginie młody ochroniarz, anonimowy donos wskazuje na brata pięknej Elisabeth. Pożądanie i ciekawość zaprowadzą praworządnego glinę do podejrzanych zaułków i szemranych miejsc norweskiego półświatka.

źródło opisu: Wydawnictwo Czarne, 2012

źródło okładki: http://czarne.com.pl/

Hana | 2014-07-07
Na półkach: Dahl Kjell Ola
Przeczytana: 07 lipca 2014

Cały dzień spędziłam z Adamem Baumanem czytającym dla mnie książkę o detektywie Frank Frølichu wplątanym w romans z piękną i tajemniczą Elisabeth Faremo .Biedak się miota a inspektor Gunnarstranda stara się pogodzić sympatię dla asystenta z profesjonalnym prowadzeniem śledztwa. Wzruszyła mnie historia Gunnarstrandy i rybki welonki Kalfatrusa. Lubię takie wtręty. Całość polecam.

nulla | 2016-07-31
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 31 lipca 2016

Wciągająca opowieść o namiętności Franka Frølicha i zagmatwanym śledztwie, w które zamieszana jest jego ognista kochanka. Sama intryga kryminalna raczej nieprawdopodobna i z paroma niedociągnięciami, mimo to książkę czyta się świetnie. Pomieszanie emocjonalne, w którym znajduje się bohater w związku z zaskakującym romansem i jego konsekwencjami zostało oddane bardzo wiarygodnie.
Z każdą książką serii coraz bardziej lubię głównego bohatera. Jest taki zwyczajny i nie ma w sobie nic z twardziela. W tym tomie, co prawda, ma za sobą bójkę, ale wygraną wyłącznie na skutek dobrego zaplanowania ataku. Minus za złe potraktowanie psa.
Moim ulubieńcem absolutnym jest natomiast Gunnarstranda.

Agnesscorpio | 2012-06-24
Przeczytana: 22 czerwca 2012

Kjell Ola Dahl jest nazywany ojcem norweskiego kryminału. Zasłynął jako autor serii kryminalnej z inspektorem Gunnarstrandą i asystentem Frølichem w rolach głównych. Powieści zostały przetłumaczone na wiele języków, a dzięki wydawnictwu Czarnemu trafiły także na nasze półki księgarskie. A z kolei do mojej biblioteczki, dzięki serwisowi Zbrodnia w Bibiliotece, trafiła najnowsza odsłona wspomnianej serii, zatytułowana „Czwarty napastnik”.

Tym razem ciężar utrzymania napięcia i ukazania zawiłych kryminalnych wydarzeń spadł na Franka Frølicha, który jest głównym bohaterem tej książki. A wszystko rozpoczyna się od tajnej policyjnej akcji w pewnym sklepie, gdzie na linii ognia znajdzie się piękna młoda kobieta. Frank ratuje ją z opresji i tym samym wkracza w mroczny świat namiętności, pasji i swego rodzaju zafascynowania, a także uzależnienia. Wkrótce okazuje się, że Elisabeth Faremo, bo tak nazywa się ta femme fatale, jest siostrą Jonny’ego Faremo, przestępcy, podejrzanego o zabójstwo...

miqa | 2012-09-17
Na półkach: 2012
Przeczytana: 28 sierpnia 2012

emindflow | 2012-11-03
Przeczytana: 02 listopada 2012

Całkiem udana powieść kryminalna. Muszę przyznać, że Kjell Ola Dahl posiadł umiejętność pisania w sposób sprawiający, że czyta się świetnie. To kolejna opowieść o komisarzu Frolichu, któremu tym razem życie uczuciowe splotło się ze zbrodnią. Moim zdaniem w zalewie kryminalnej literatury skandynawskiej jest to pozycja godna uwagi. Polecam.

czarna1984 | 2013-03-21
Przeczytana: 21 marca 2013

Jestem świeżo po przeczytaniu książki. Jest to druga pozycja tego autora, którą przeczytałam. Co prawda "Mężczyzna w oknie" bardziej mnie zainteresował, ale ta książka również jest godna polecenia.

lubka | 2013-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2013

Chyba najsłabsza powieść z serii. Młodszy detektyw zakochany w pięknej kobiecie traci pazura, fabuła mało ciekawa, nawet tło obyczajowe słabo zarysowane.

mqtz | 2013-07-09

Jest w F1