Wierny przyjaciel

Okładka książki Wierny przyjaciel Kjell Ola Dahl Patronat LC
Okładka książki Wierny przyjaciel
Kjell Ola Dahl Wydawnictwo: Czarne Cykl: Gunnarstranda i Frølich (tom 7) Seria: Ze Strachem kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Gunnarstranda i Frølich (tom 7)
Ze Strachem

Oficjalne recenzje i

Kryminał z Czarnego

Link do recenzji

28 1 62

Jak dla mnie to trudno wybierać pomiędzy Kjell Ola Dahl a Jo Nesbo .... niech to wystarczy znawcom tematu.

Świetna. Ciekawa intryga, realistyczni bohaterowie. Bez epatowania krwawymi opisami, brak coraz to wymyślniejszych tortur, bez wulgaryzmu. Fajnie się słuchało, polecam

Na półkach: , , , ,

Dla detektywa Frankena Frolicha
W trakcie akcji zostaje zatrzymana Veronika Udnset,kobieta podejrzana jest o kontakty z groźnym przestępcą.Jednak,gdy przeszukuje ją wpada mu złora zapalniczka i działka kokainy.
Kobieta nie przyznaję się do niej,mówi,że nie należy do niej,ale wyraża zgodę by zapłacić za nią grzywnę.
Naprawdę genialny kryminał skandynawski,z szybką akcją i to brawurową,natomiast buduje napięcie przez czas od początku do samego końca.
To zaskakujący,rewelacyjny i super kryminał bardzo mi się spodobał.

Dla detektywa Frankena Frolicha
Naprawdę genialny kryminał skandynawski,z szybką akcją i to...

Książka przyzwoita, fabuła bardzo klasyczna, jak na ten gatunek literacki. Styl nie jest specjalnie minimalistyczny, ale nie ma tu również rozdmuchanych po brzegi zdań, więc czyta się przyjemnie. Mimo, że akcja powieści osadzona jest w czasach współczesnych, to jednak łatwo można sobie wyobrazić, że rzecz dzieje się na przełomie lat 60. i 70. (autor podrzuca w tekście wiele ciekawych kawałków muzycznych). Kawałek ciekawej historii.

Dobry kryminał, ale szału nie ma. Jestem nałogowcem kryminalnym i bardzo lubię kryminalne serie. Uwielbiam to uczucie, kiedy odkrywam nowego detektywa, prokuratora, dziennikarza itp. i przeszukuję sieć w poszukiwaniu dalszych/wcześniejszych tomów. W przypadku kryminałow Dahla taka fascynacja się nie narodziła. To trzeci kryminał z serii, który przeczytałam w ciągu ostatnich lat, a zaczynając go, nawet nie pamiętałam, że już powinnam znać tę ekipę. Sama intryga trochę niepotrzebnie rozczłonkowana, przez co akcja nie trzyma w napięciu tak, jakby mogła trzymać. Z drugiej strony to nawet ciekawe, bo tak przecież wygląda praca policji.
Trochę za dużo niedopowiedzeń jak na mój gust. Co się stało z podejrzanym, od którego zaczęło się dochodzenie. Co się stało z psychologiem? Dlaczego Frolich był taki zły? Wszystkie zagadki niby rozwiązane, a nic nam wprost nie powiedziano. Wolę bardziej klasyczne rozwiązania. Mimo to, książkę przyjemnie się czytało.

Świetna!

Świetna!

Ta książka to moje pierwsze spotkanie z twórczością norweskiego autora Kjell Ola Dahla bardzo odpowiada mi jego styl pisania. Czyta się szybko, tempo akcji też jest ok! ale nie wstrzymywałam przy niej oddechu i nie zarwałam nocy...

No cóż, przeczytałam, a właściwie przemęczyłam. Druga połowę czyta się z trudem i bez zainteresowania. Książka pozbawiona jest typowego skandynawskiego klimatu. Akcja mogłaby to toczyć się gdziekolwiek. Bohaterowie nie powalają: Veronika, Lena, Stalle - ok, reszta trochę drewniana, a dokładniej papierowa. perypetie bohaterów męczące i niezbyt prawdopodobne. Przy tym wszystkim, kryminał jest napisany poprawnie, zgodnie z regułami gatunku i być może, to ja jestem zbyt wymagająca, rozpuszczona przez Mankella, Theorina i innych. Może to kwestia fińskości autora, kryminałów fińskich dotychczas czytałam niewiele. tak czy inaczej, mnie Wierny przyjaciel nie zachwycił.

Adam Bauman czyta mi kolejną książkę.Książka mi się podoba. Franken Frolich z dylematem na pierwszym planie i "stary piernik" Gunnarstranda tym razem z tyłu czuwający nad całością.Mądry,służący radą młodszemu koledze i koleżance,opanowany i opiekuńczy.Coraz bardziej go lubię.Sprawy prowadzone tym razem są nie tyle proste co mniej niezwykłe jak w "Mężczyźnie w oknie "np.Polecam

Przyjemna lektura, czyta się szybko i łatwo. Dobra rozrywka.

Przyjemna lektura, czyta się szybko i łatwo. Dobra rozrywka.

Dodaj cytat z książki Wierny przyjaciel