Mały złoty pierścionek

Kjell Ola Dahl Wydawnictwo: Czarne Cykl: Gunnarstranda i Frølich (tom 2) Seria: Ze Strachem kryminał, sensacja, thriller
En liten gyllen ring
Milena Skoczko
Czarne
literatura norweska
En liten gyllen ring
Gunnarstranda i Frølich (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
Milena Skoczko
Ze Strachem
literatura norweska

Jak na razie to najsłabsza część z tej serii. Ale i tak warta spędzonego nad nią czasu.

po opisie na okładce książki spodziewałabym się czegoś lepszego. Ostatnio przestałam wierzyć w zapewnienia typu: "rewelacja, najlepsza książka ostatnich lat", albo "bestseller x milionów sprzedanych na całym świecie". Prosta historia, taka momentami nudnawa, ale zapewne w pracy policji tak właśnie jest - nie ma nowych poszlak, nic się nie dzieje. Całkiem ciekawie robi się...

Sięgnę po następne części cyklu, ale nie jest porywająca.

Młoda dziewczyna, zestresowana najściem w miejscu pracy, idzie na imprezę, po której ginie.
Komisarz Gunnarstranda będzie miał do odkrycia wiele mrocznych tajemnic, bo przeszłość rzuca długie cienie.

Do kryminałów skandynawskich podchodzę sceptycznie. Żadna inna gałąź literatury - i region świata - nie ma chyba takiego natężenia tytułów królewskich, jak nasi sąsiedzi zza...

Wyjątkowo nieestetyczna okładka. Gdyby nie autor, nie wzięłabym jej do ręki.

Przeczytałam tę książkę z tydzień temu, może trochę więcej.
Spędziłam z nią miło czas, dobrze mi się czytało, bo takie ksiązki lubię, ale nic ponadto. Gdybym dzisiaj miała powiedzieć co zrobiło na mnie największe wrażenie, to nie wiem. Czyli nic nie zrobiło.
Ale to może dlatego, że zmęczona jestem, niewyspana i mój wrodzony entuzjazm schował się gdzieś za szafą. Proszę się...

Cóż mogę powiedzieć? Książkę czyta się szybko i przyjemnie, a zagadka jest o wiele bardziej zawiła niż się wydaje na początku. W dodatku mamy bardzo charakterystyczny duet policjantów, którzy w czasie prowadzenia śledztwa przerzucają się docinkami i komentarzami na temat kompetencji partnera. Krótko: Kryminał nie porywa, co wcale nie znaczy, że nie uczyni wieczoru przyjemnym.

całkiem sympatycznie się czyta :)

Mam problem z kryminałami wydawanymi przez wydawnictwo Czarne. Ten mnie również nie porwał, a momentami wręcz nudził. Autor dość nieśpiesznie rozwija akcję, niechętnie zdradza detale śledztwa. Policjantów nie polubiłem ani trochę. Raczej nie wrócę do tego autora.

Fajne

Dyskusje

• Kryminał
  • 2014
  • Skandynawia
  • Kryminał skandynawski
  • W domowej bibliotece

Dodaj cytat z książki Mały złoty pierścionek