Ostatnie schronienie

Tłumaczenie: Andrzej Polkowski
Cykl: Światło Tybetu (tom 1)
Wydawnictwo: ALFA
6 (9 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Last refuge
837179035X
Scarborough
kasira_

Chime wędruje przez zniszczone ziemie, gdzie zamieszkują dziwne istoty obdarzone niezwykłymi mocami i kryją się niewyobrażalne niebezpieczeństwa, przez krainy zaludnione miriadami dusz skazanych na wieczną egzystencję w mroku. Jako reinkarnacja legendarnego tertona, założyciela wioski w Szambali, Chime dąży do wypełnienia swego przeznaczenia na Ziemi, niosąc pokój i nadzieję odrodzenia rozbitemu światu. Na zmianę poważna i lekka w tonie, rozrywkowa i poszerzająca świadomość, powieść Ostatnie schronienie jest fascynującym dziełem jednego z najbardziej interesujących twórców gatunku.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.conrada11.pl/

Qulleczka | 2015-09-08
Przeczytana: 06 września 2015

W lipcu tego roku dostałam w swoje łapki siatkę książek. Dosłownie. Była tam między innymi, wydana dla Biblioteki Fantastyki, dylogia "Światło Tybetu" Elizabeth Ann Scarborough. Sięgnęłam po nią w pierwszej kolejności, podświadomie kojarząc grafikę okładki z Pratchetem i jego Światem Dysku.
Pragnę zaznaczyć oczywiście, że jest to moja bardzo stronnicza opinia i absolutnie jej nikomu nie narzucam. Wręcz chętnie poznam osoby, które będą miały skrajnie różne ode mnie emocje związane z odbiorem utworu. Zapraszam do dyskusji.

Co mnie podkusiło, żeby wziąć się za drugą część, do tej pory nie wiem, ale serdecznie żałuję. Może moja nieśmiertelna nadzieja, że druga część może ratować serię? Może jakieś naiwne postanowienie, że raz rozpoczętą książkę należy skończyć czytać (które złamałam do tej pory dwa razy i prawie prawie właśnie skusiłam się na trzeci)? Naprawdę nie mam pojęcia czemu sobie wzięłam ten ciężar na głowę.
Część druga opowiada losy świata po opisanym w pierwszym tomie...