Nasz starszy brat - Utwory zebrane, tom XII

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Utwory zebrane Tadeusza Różewicza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Recenzja czytelnika granice.pl Okładka - Nasz starszy brat Kup Teraz Nasz starszy brat Różewicz Tadeusz Ocena ( 0 osoby ) 123456 Wydawnictwo: Dolnośląskie Data wydania: 2005-06-16 Kategoria: Literatura piękna ISBN: 83-7384-159-8 Liczba stron: 268 Dodał/a książkę: Wojciech Polak Dodał/a recenzję: zorza wyraz opinie oceń Biblioteczka PDF „Prawie pół wieku temu zginął młody poeta, o...

Recenzja czytelnika granice.pl
Liczba stron: 268
Dodał/a książkę: Wojciech Polak
Dodał/a recenzję: zorza

wyraz opinie oceń Biblioteczka PDF

„Prawie pół wieku temu zginął młody poeta, o którym nie wiedzielibyśmy nic, gdyby nie był bratem Stanisława i Tadeusza Różewiczów. Janusz, pierwszy obu, był oficerem podziemia. Przypadł mu los taki, jak innym z jego pokolenia: (…) Baczyńskiemu, Gajcemu, Stroińskiemu… Pozostało kilkadziesiąt wierszy, kilka opowiadań, dziennik. Ta ocalona garść utworów świadczy, kim mógł być. Mówi o niespełnieniu. A młodzieniec miał siłę charakteru i zadatki na pisarza”

źródło opisu: Dolnośląskie, 2004

źródło okładki: http://www.wd.wroc.pl/page/ksiazka_zoom_show.php?id_ks=189