Śmierć w Dallas

Tłumaczenie: Bogumiła Nawrot
Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 33)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
New York to Dallas
Ag2S

Tym razem śledztwo zmusi Eve Dallas do powrotu do miasta, któremu zawdzięcza swoje nazwisko, i zanurzenia się w koszmarach własnego dzieciństwa… Kiedy Isaac McQueen, przestępca aresztowany przez Eve, gdy jeszcze chodziła w mundurze, ucieka z więzienia, przyświecają mu tylko dwa cele: po pierwsze, kontynuować to, co przerwał, czyli uprowadzanie młodych ofiar i pozostawianie trwałych śladów na...

Kiedy Isaac McQueen, przestępca aresztowany przez Eve, gdy jeszcze chodziła w mundurze, ucieka z więzienia, przyświecają mu tylko dwa cele: po pierwsze, kontynuować to, co przerwał, czyli uprowadzanie młodych ofiar i pozostawianie trwałych śladów na ich ciele i umyśle. A po drugie, zemścić się na kobiecie, która wiele lat temu zmusiła go do zerwania z tym procederem.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2012

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

gwiazdka | 2014-01-14
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 14 stycznia 2014

„Śmierć w Dallas" to chyba jedna z tych lepszych książek w serii. Śledztwo, jak zawsze pochłania całą energię Eve, wszystko przeplata się wspomnieniami z przeszłości. A czym się różni od innych? Od początku zarówno czytelnik jak i policja znali personalia człowieka, który porywał i gwałcił dziewczynki. Książka jest więc nie tyle kryminałem, w którym powoli odsłaniają się motywy zbrodni i personalia przestępcy, ale polowaniem i pościgiem za konkretnym przestępcą. Mimo tego „Śmierć w Dallas" pochłania się błyskawicznie. Brakowało mi jedynie Peabody, która pojawiała się gdzieś tam marginalnie no i sprzeczek pani porucznik z Summersetem. Napięcie, jak w całej serii, niewielkie, od początku każdy, kto przeczytał chociaż kilka powieści z Eve Dallas wie, że ta zawsze wygrywa, co nie jest takie złe, ale raczej nie wzmacnia emocji.

Marianna | 2016-04-19
Przeczytana: 10 marca 2014

Mocna, trzymająca w napięciu. Porucznik Eva Dallas jak zawsze niezawodna,a w śledztwie pomaga jej niezastąpiony mąż Rourke. Bardzo lubię serię o śmierci Pani Roberts, którą pisze pod pseudonimem J.D.Robb. Akcja książki gna na łeb na szyję, zagadki mnożą się jedna przez drugą, a zakończenie - bardzo dobre. Książkę przeczytałam w kilka godzin, tak mnie pochłonęła. Polecam!

aleczka | 2017-11-13

Jak zwykle w tej serii kryminał połączony z romansem a to okraszone sporą dawką humoru- mimo dość brutalnych scen (też chcę takiego Roarka!:)
Polecam!

czytelnika | 2015-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2015

Jeden z najlepszych kryminałów jakie czytałam.

książek: 2039
rumiko | 2016-04-11
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 21 lutego 2016

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Całkiem niezła.

asia_33 | 2012-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2012

Ciekawy kryminał,którego akcja toczy się w niedalekiej przyszłości,czyta się szybko,wciąga.

karolcia5_11 | 2014-11-14
Przeczytana: 13 listopada 2014

No coz, po przeczytaniu tej czesci pozostaje niedosyt... troszke zaluje ze nie dowiedzielismy sie do konca, czy matka Eve choc troche zalowala swojego wyboru, co tak naprawde czula, czy byly w niej jakies ukryte cechy matki. Wiem, wiem, ze byla zla kobieta ktora przepelniala nienawisc . Lecz w tym okrutnym swiece czlowiek probuje dostrzec odrobine dobroci, ma nadzieje, ze w zarodku czai sie dobro a nie zlo:) Po prostu zal, ze Eve nie powiedziala jej kim jest:) ciekawa bylabym reakcji Sylvi:)

figlarna24 | 2012-06-27
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 25 czerwca 2012

W mojej rękach zagościła ponownie książka z kategorii thriller/ sensancja/ kryminał. Ostatnio chyba najbardziej ten typ literatury do mnie przemawia. Po raz kolejny również sięgnęłam po jedną z pozycji z serii DEATH, autorstwa NOry Roberts, piszącej pod pisarskim pseudonimem J.D. Robb.

Tym razem główna bohaterka czyli porucznik Eve Dallas, musi zmierzyć się ze swoją bardzo dramatyczną przeszłością. Eve wraca do miasta, któremu zawdzięcza swoje nazwisko i musi się zanurzyć w koszmarami własnego dzieciństwa.

Porucznik Dallas ściga seksualnego przestępce Isaaca McQueena, którego Eve aresztowała na początku swojej policyjnej kariery,. McQueen ucieka z więzienia i pragnię dalej krzywdzić kolejne kobiety, a przy okazji zemścić się na policjance. Pomaga mu kobieta, która okaże się niezwykle związana z Eve Dallas. Czy Eve złapie Isaaca? Czy odkryje kim jest wspólniczka gwalciciela i co z nią ma wspólnego? Czy poradzi sobie z problemami z dzieciństwa? Ale przede wszystkim czy zdąży...

Sabiko | 2016-01-21

Uwielbiam każdą książkę z tej serii. Miałam szczęście czytać ją od pierwszej części i poznać całą historię Dallas od początku. Polecam całym sercem :)

Basia Siedlecka | 2012-10-19
Przeczytana: 07 czerwca 2013

Uwielbiam bezgranicznie cały cykl.