Śmierć w Dallas

Okładka książki Śmierć w Dallas J.D. Robb
Okładka książki Śmierć w Dallas
J.D. Robb Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 33) kryminał, sensacja, thriller
In Death | Oblicza śmierci (tom 33)
New York to Dallas
Prószyński i S-ka
2012-04-03
2012-04-03
Bogumiła Nawrot

Dobry kryminał rozgrywający się w przyszłości. Fajna lektura, sympatyczni bohaterowie.

Przeczytałam książkę jako jedyną z cyklu o Evie Dallas. Mam bardzo sprzeczne odczucia oceny . Od wartkiej , byskotliwej akcji , czasami bardzo ostrej i brutalnej po głębokie psychoanalizy i częstre retrospecje. Tych ostatnich według mnie stanowczo za dużo. Niby w ogólnym kontekście są uzasadnione i niejako tłumaczą drastyczność kolejnych scen / w sumie spojrzenia w tył też są mocne/. To trochę tak jak , że muzyka łagodzi obyczaje ... Dla mnie osobiście za dużo .

Jak zwykle w tej serii kryminał połączony z romansem a to okraszone sporą dawką humoru- mimo dość brutalnych scen (też chcę takiego Roarka!:)
Polecam!

Polecam!

Mocna, trzymająca w napięciu. Porucznik Eva Dallas jak zawsze niezawodna,a w śledztwie pomaga jej niezastąpiony mąż Rourke. Bardzo lubię serię o śmierci Pani Roberts, którą pisze pod pseudonimem J.D.Robb. Akcja książki gna na łeb na szyję, zagadki mnożą się jedna przez drugą, a zakończenie - bardzo dobre. Książkę przeczytałam w kilka godzin, tak mnie pochłonęła. Polecam!

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Całkiem niezła.

Całkiem niezła.

Uwielbiam każdą książkę z tej serii. Miałam szczęście czytać ją od pierwszej części i poznać całą historię Dallas od początku. Polecam całym sercem :)

Jeden z najlepszych kryminałów jakie czytałam.

Jeden z najlepszych kryminałów jakie czytałam.

No coz, po przeczytaniu tej czesci pozostaje niedosyt... troszke zaluje ze nie dowiedzielismy sie do konca, czy matka Eve choc troche zalowala swojego wyboru, co tak naprawde czula, czy byly w niej jakies ukryte cechy matki. Wiem, wiem, ze byla zla kobieta ktora przepelniala nienawisc . Lecz w tym okrutnym swiece czlowiek probuje dostrzec odrobine dobroci, ma nadzieje, ze w zarodku czai sie dobro a nie zlo:) Po prostu zal, ze Eve nie powiedziala jej kim jest:) ciekawa bylabym reakcji Sylvi:)

Fajna książka, dobrze się czytało jednak myślałam, że akcja schwytania mordercy przez Dallas będzie lepsza :)

Ciekawa książka, chociaż kryminał, ale momentami tak drastyczna, że ledwo czytałam :P A końcówka oczywiście musiała być dramatyczna :P

• Nora Roberts
  • Kryminał