Przez chorobę do samopoznania

Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Etta i Otto i Russell i James
  • Ekspozycja
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Z jednym wyjątkiem

7,5 (2 ocen i opinii)
Ekspozycja
Remigiusz Mróz

8,4 (5 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

Widok z nieba
Clara Sanchez

6,7 (46 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+

"Zrozumieć chorobę, jej sens i to co choremu jego własny organizm chce zakomunikować gdy zaczynają chorować poszczególne organy w jego ciele, gdy zaburzają się ich funkcje. Choroba jest symbolem tego co dzieje się w psychice człowieka. O tym właśnie mówi ta książka."

To była naprawdę wartościowa książka i polecam ją każdemu, kto pragnie bardziej poznać sam siebie, rozszerzyć swoją samoświadomość, a przez to może i ewentualnie cokolwiek zmienić w swoim życiu. Bowiem pierwszym krokiem do prawdziwych zmian zawsze jest dostrzeżenie tych spraw, przed którymi być może uciekamy i nie chcemy ich zobaczyć.

Książka jest podzielona na dwie części. Przyznaję, że pierwsza z nich jest dość trudna w odbiorze, mimo to nizbędna by zrozumieć całość. Nie da się tego przeczytać w jeden dzień. To znaczy może i da się, ale jeśli chcemy naprawdę pojąć wszystko, a w wypadku tej książki pojmuje się nie tylko umysłem ale intuicyjnie, to potrzeba nieco czasu, by owe treści w nas się utwierdziły,...

Antagonista | 2014-09-18

Teza jakoby większość chorób była powiązana z naszą duchowością jest dosyć ciekawa, ale wydaje mi się, że to momentami zbytnie uproszczanie prawdziwej nauki, która nie przeczy psychosomatycznemu podłożu wielu schorzeń. Z kolei w "innych momentach", to już ekstrapolacja na podstawie tych kilku przypadków, które pasują do teorii. Można przeczytać z braku laku, ale raczej nie polecam.

apm | 2014-04-06

Ciekawy wstęp książki, dalej opisane są poszczególne choroby, jej symptomy - jak wiążą się one ze stanem naszego życia, z naszymi poglądami, myślami, z poszczególnymi sferami życia (np problemy z gardłem, głosem to problemy z komunikacją, gdyż jest to organ, przez który się komunikujemy).
Gdy mamy bóle głowy autor sugeruje postawić sobie między innymi takie pytania:
-Nad czym łamię sobie głowę?
-Czy aby nie jestem uparty i nie próbuję przebić głową muru?
-Czy nie staram się działania zastąpić myśleniem?

Jest to niepowszechne spojrzenie na choroby. Warto się z nim zapoznać, poobserwować siebie, swój organizm, odpowiedzieć sobie na pytania i wtedy dopiero ewentualnie podważyć ten sposób patrzenia na symptomy chorobowe.

Dla chętnych: posiadam tę książkę w Wordzie, mogę przesłać na adres mailowy.

sharifa | 2014-12-17
Ines79 | 2013-03-10