Okładka książki Przez chorobę do samopoznania

Przez chorobę do samopoznania

Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

"Zrozumieć chorobę, jej sens i to co choremu jego własny organizm chce zakomunikować gdy zaczynają chorować poszczególne organy w jego ciele, gdy zaburzają się ich funkcje. Choroba jest symbolem tego co dzieje się w psychice człowieka. O tym właśnie mówi ta książka."

To była naprawdę wartościowa książka i polecam ją każdemu, kto pragnie bardziej poznać sam siebie, rozszerzyć swoją samoświadomość, a przez to może i ewentualnie cokolwiek zmienić w swoim życiu. Bowiem pierwszym krokiem do prawdziwych zmian zawsze jest dostrzeżenie tych spraw, przed którymi być może uciekamy i nie chcemy ich zobaczyć.

Książka jest podzielona na dwie części. Przyznaję, że pierwsza z nich jest dość trudna w odbiorze, mimo to nizbędna by zrozumieć całość. Nie da się tego przeczytać w jeden dzień. To znaczy może i da się, ale jeśli chcemy naprawdę pojąć wszystko, a w wypadku tej książki pojmuje się nie tylko umysłem ale intuicyjnie, to potrzeba nieco czasu, by owe treści w nas się utwierdziły,...

apm | 2014-04-06

Ciekawy wstęp książki, dalej opisane są poszczególne choroby, jej symptomy - jak wiążą się one ze stanem naszego życia, z naszymi poglądami, myślami, z poszczególnymi sferami życia (np problemy z gardłem, głosem to problemy z komunikacją, gdyż jest to organ, przez który się komunikujemy).
Gdy mamy bóle głowy autor sugeruje postawić sobie między innymi takie pytania:
-Nad czym łamię sobie głowę?
-Czy aby nie jestem uparty i nie próbuję przebić głową muru?
-Czy nie staram się działania zastąpić myśleniem?

Jest to niepowszechne spojrzenie na choroby. Warto się z nim zapoznać, poobserwować siebie, swój organizm, odpowiedzieć sobie na pytania i wtedy dopiero ewentualnie podważyć ten sposób patrzenia na symptomy chorobowe.

Dla chętnych: posiadam tę książkę w Wordzie, mogę przesłać na adres mailowy.

Ardek | 2014-09-18

Bardzo ciekawa książka. Niezależnie od tego jakie się ma poglądy na kwestie duchowości, warto przeczytać, bo rzeczywiście zmusza do refleksji.

sharifa | 2014-12-17

Kalendarium literackie
  • Maria Nurowska
    71. rocznica
    urodzin
    ,,Ten kocha naprawdę, kto nie wie, dlaczego kocha.
  • Isabel Abedi
    48. rocznica
    urodzin
    Są w życiu rzeczy, o które trzeba walczyć, ponieważ czas, jaki na nie zostaje, niekiedy jest krótszy, niż sądzimy.
  • Andrzej Maleszka
    60. rocznica
    urodzin
    Mama zapaliła świece, a Filip latarkę i z ziemi dom wyglądał jak jeszcze jedna gwiazda. Miasto zostało daleko pod nimi. Choć stali na balkonie, to żadne z nich nie mogło już zobaczyć, jak czerwone krzesło powoli wstaje z trawy i unosi się w górę.
  • Max Allan Collins
    67. rocznica
    urodzin
    Ludzkie duchy, przemykające bez śladu, niezauważalnie. kiedy któryś z nich znika, nikogo to nie obchodzi.
  • Kazimierz Władysław Wójcicki
    81. rocznica
  • Marguerite Duras
    19. rocznica
    śmierci
    I płacząc robi to. Z początku jest ból, a potem ten ból staje się kolejną zdobyczą, odmieniony, narastający z wolna, wznoszący się ku rozkoszy, spleciony wraz z nią. Morze, nieuchwytne w swym kształcie, po prostu niezrównane.
  • Eugene B. Sledge
    14. rocznica
    śmierci
    Wojna to zorganizowany obłęd niszczący najlepszych ludzi.
  • John Williams
    21. rocznica
    śmierci
    Jakże porządni i przyzwoici wydajemy się samym sobie, dopóki nie mamy okazji ani powodu, żeby się zachować nieprzyzwoicie! Potrzeba dopiero miłości, żebyśmy mogli czegoś się dowiedzieć o sobie samych.
  • Arthur Koestler
    32. rocznica