Okładka książki Przez chorobę do samopoznania

Przez chorobę do samopoznania

Cena

Polecamy

Opinie czytelników
apm | 2014-04-06

Ciekawy wstęp książki, dalej opisane są poszczególne choroby, jej symptomy - jak wiążą się one ze stanem naszego życia, z naszymi poglądami, myślami, z poszczególnymi sferami życia (np problemy z gardłem, głosem to problemy z komunikacją, gdyż jest to organ, przez który się komunikujemy).
Gdy mamy bóle głowy autor sugeruje postawić sobie między innymi takie pytania:
-Nad czym łamię sobie głowę?
-Czy aby nie jestem uparty i nie próbuję przebić głową muru?
-Czy nie staram się działania zastąpić myśleniem?

Jest to niepowszechne spojrzenie na choroby. Warto się z nim zapoznać, poobserwować siebie, swój organizm, odpowiedzieć sobie na pytania i wtedy dopiero ewentualnie podważyć ten sposób patrzenia na symptomy chorobowe.

Dla chętnych: posiadam tę książkę w Wordzie, mogę przesłać na adres mailowy.

Ardek | 2014-09-18

Bardzo ciekawa książka. Niezależnie od tego jakie się ma poglądy na kwestie duchowości, warto przeczytać, bo rzeczywiście zmusza do refleksji.

Ines79 | 2013-03-10

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica