Kobiecość w rozwoju. Psychologia współczesnej kobiety

Tłumaczenie: Piotr Bilig
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteja Jungowska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychologii i Kultury Eneteia
Kvindelighet i vækst : voksne kvinders udvikling set fra C. G. Jungs psykologi

Autorka w książce stwierdza, że akceptacja i rozwijanie własnej kobiecości nie jest zadaniem łatwym dla kobiety czy dorastającej dziewczyny. Bywa , że rezygnują one z kobiecości spychają ją w cień. Według autorki kobieta nie musi tego robić , aby stać się samodzielną i szczęśliwą. Opierając się na psychologii Junga, prawdzie zawartej w mitach i własnej praktyce psychoterapeutycznej, pokazuje drogi i sposoby samorealizacji współczesnej kobiety. Książka dla kobiet w różnym wieku, które chcą lepiej poznać siebie dla żon , matek i rodziców wychowujących córki dla kobiet aktywnych zawodowo i pozostających w domu.

Ilona | 2010-12-09
Przeczytana: 2008 rok

Książka, która rozczarowuje. Sucha, bezbarwna, pozbawiona serca. Nawet obszerny materiał ze snów kobiet jako ilustracja intelektualnych wywodów autorki nie jest w stanie zmienić mojej negatywnej oceny całości. Szczególnie niekorzystnie wypada w zestawieniu z analogiczną książką o mężczyznach tego samego wydawnictwa Eneteia (Ole Vedfeldt "Kobiecość w mężczyźnie"). Czyżby taka miała być jungowska wersja psychologii kobiety? Na szczęście nie. Polecam raczej inne autorki, takie jak Marion Woodmann albo Linda Schierse Leonard.

Ola | 2013-10-23
Przeczytana: 2013 rok

Książka poświęcona kobiecości w ujęciu jungowskim. Ciekawie się czyta, choć trzeba uzbroić się w cierpliwość odnośnie jungowskiego tłumaczenia rzeczywistości i natury kobiecej.

Mania | 2016-03-08
Przeczytana: 08 marca 2016

z całej książki najlepsza jest okładka. jeśli ona Ciebie, drogi czytelniku, droga czytelniczko, nie odstraszyła, nie masz depresji patrząc na nią ani nie zastanawiasz się nad chorobami toczącymi duszę autora obrazka, to nadal nie warto czytać tego psycho-gniota. no chyba że masz takie hobby - to tak. taki czyn można sobie wpisać do CV albo starać się o refundację antydepresantów ;)

czego nauczyła mnie ta lektura: że każdy może mieć swoje zdanie i napisać o tym książkę, ale nie każdy powinien to robić. Pia zrobiła. podobnie z kobiecością - wizja autorki na całe szczęście nie jest ostateczna, jedynie słuszna i definitywna dla rodzaju ludzkiego. można, a nawet powinno się nie zgadzać i szukać swoich dróg. Pia wskazała mi kierunek, w którym na pewno nie będę podążać.

aspilakopa | 2017-10-21
K80 | 2017-01-27