Co z tym światem?

Wydawnictwo: IPSI Press
978-83-925035-1-4
Joker

Na książkę składają się rozmowy, jakie przeprowadziła z Wojciechem Eichelbergerem znana dziennikarka „Zwierciadła” Renata Dziurdzikowska. Dotyczą one takich spraw jak stosunek współczesnego człowieka do świata wokół (ekologii, sensu wegetarianizmu, posiadania także traktowania własnego ciała); nieumiejętności życia (jak ludzie komplikują i niszczą swoje życie); nieudanych i wątpliwych moralnie prób uwolnienia się od ciężarów życia (np. eutanazja); wreszcie spraw ostatecznych jak Bóg czy perspektywa zniszczenia znanego nam świata. Tym, co wyróżnia tę książkę od innych prób globalnego spojrzenia na sprawy ludzkości podejmowane najczęściej przez dziennikarzy lub ludzi, którzy zajmują się polityką jest szczególna perspektywa, z której rozpatruje je Eichelberger - psycholog i terapeuta z bardzo długą praktyką. Unikalne w Polsce doświadczenie zawodowe pozwala mu spojrzeć na „sprawy tego świata” przez pryzmat często bolesnych doświadczeń ludzi zmagających się ze swoim życiem.

LOVEtoREAD | 2016-07-22

Nie wiem czy uda mi się opisać krótko moje wrażenia po przeczytaniu tej książki bo jest bez wątpienia moim zdaniem wyjątkowa. Czasami trzeba przeczytać zdanie kilka razy żeby zrozumieć o co właściwie chodzi, czasami może nawet nie wiadomo. Jednak ogólne przesłanie każdego rozdziału to niezwykła mądrość, harmonia i głęboka filozofia życia.
Polecam każdemu kto lubi pomyśleć nad treścią i zastanowić się nad otaczającą rzeczywistością. Można nauczyć się także czegoś o sobie samym.

Aggie | 2016-09-19
Przeczytana: 29 września 2016