Sztuka bycia sobą. O potencjale człowieka

Tłumaczenie: Anna Lasocka-Biczysko
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Personhood
LubimyCzytać

W „Sztuce bycia sobą” Leo F. Buscaglia zadaje czytelnikom filozoficzne pytania, zastanawia się nad tym, co stanowi o człowieczeństwie, rozważa sens istnienia i pyta o cel bezkresnej podróży zwanej życiem. Nie próbuje szukać odpowiedzi na siłę, książka to raczej zapis jego niezwykle ciekawych przemyśleń i doświadczeń, które inspirują do refleksji.Autor stawia nas w centrum wszechświata – poprzez wielkie religie i filozofie, między innymi buddyzm, taoizm, islam, judaizm i chrześcijaństwo – i wyjaśnia swoją koncepcję pełni człowieczeństwa. Nasze życie porównuje do kanu zen, zgodnie z którym nie ma różnicy, czy myślimy, że jesteśmy mnichem, któremu się śni, że jest motylem, czy też motylem, któremu się śni, że jest mnichem, który śni, że jest motylem…Książka Buscaglii jest pełna niezwykłego ciepła i optymizmu. Dzięki niej udamy się w fascynującą podróż w głąb ludzkiego umysłu, próbując odkryć tajemnicę życia.

źródło opisu: http://www.gwp.pl/4163,sztuka-bycia-soba-o-potencjale-czlowieka.html

źródło okładki: http://www.gwp.pl/4163,sztuka-bycia-soba-o-potencjale-czlowieka.html

Nobliszka | 2017-02-06

To jest takie proste, czemu ja Ciągle zapominam o tym aby zwyczajnie żyć, o tych intuicyjnych zasadach. Powinnam to sobie wbić do głowy raz na zawsze, życie to moja powieść, oby była ciekawa, abym była z niej zadowolona nie może być nudna. To znaczy czasami i taka powinna być, ale musi też mną trochę powywijać. Pięć kroków zrobię tańcząc, dwa się wrócę, potem z rozbiegu i trójskok. Jesssssst!!!! Mój rekord!!!! NAGRODA. Piruet, bęc na ziemię, potem na czworakach… Od nowa. I muszę pamiętać o uśmiechu, nie tym amerykańskim, narysowanym, ale takim prawdziwym, od serca.

Nie chciałabym jak borsuk. Przespać zimę, pokręcić się po wiośnie, coś tam przegryźć latem i jesienią szykować się do snu. Nie jestem borsukiem. Chcę żyć w każdą pogodę, każdą porą roku. Chcę doświadczać, uczyć się i akceptować, … i jeszcze mnóstwo różnych takich. A potem móc powiedzieć, tak, to było dobre życie, we wszystkich kolorach tęczy, moje jedyne.

„Sztuka bycia sobą” jest najbardziej „profesjonalną” lekturą...

buziaczek197 | 2016-08-09
Przeczytana: sierpień 2016

Jeśli ktoś lubi filozoficzne pytania i chce się dowiedzieć czegoś o religiach świata. ta książka jest dla Was. Książka o nas samych jakimi ludźmi jesteśmy.
"Przecież celem życia jest to, by je przeżywać, by rozsmakować się w przeżywanych doświadczeniach, by ochoczo i bez lęku sięgać po coraz nowsze i świeższe doznania." Eleanor Roosevelt

Jest to książka o potencjale człowieka od dzieciństwa do dorosłości.

Madelaine222 | 2015-08-15
Przeczytana: 30 lipca 2015

Tak straszny pseudointelektualny bełkot, który ma nas "zainspirować" i "zmienić", że aż przykro. Liczyłam na pouczającą lekturę, dostałam coś gorszego niż głupie artykuły motywujące na stronach internetowych dla 12-latek. Duży zawód.