Przez chorobę do samopoznania

Dethlefsen Thorwald Wydawnictwo: Świat Książki nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Krankhett als Weg: Deutung und Be-dng der Krankheitsbildereutu
Świat Książki
Krankhett als Weg: Deutung und Be-dng der Krankheitsbildereutu
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
1996-01-01

"Zrozumieć chorobę, jej sens i to co choremu jego własny organizm chce zakomunikować gdy zaczynają chorować poszczególne organy w jego ciele, gdy zaburzają się ich funkcje. Choroba jest symbolem tego co dzieje się w psychice człowieka. O tym właśnie mówi ta książka."

To była naprawdę wartościowa książka i polecam ją każdemu, kto pragnie bardziej poznać sam siebie,...

Teza jakoby większość chorób była powiązana z naszą duchowością jest dosyć ciekawa, ale widać, że to momentami zbytnie uproszczanie prawdziwej nauki, która nie przeczy psychosomatycznemu podłożu wielu schorzeń. Z kolei w "innych momentach", to już ekstrapolacja na podstawie tych kilku przypadków, które pasują do teorii. Dodajmy do tego fakt, że monizm to bzdura i już wiemy...

Ciekawy wstęp książki, dalej opisane są poszczególne choroby, jej symptomy - jak wiążą się one ze stanem naszego życia, z naszymi poglądami, myślami, z poszczególnymi sferami życia (np problemy z gardłem, głosem to problemy z komunikacją, gdyż jest to organ, przez który się komunikujemy).
Gdy mamy bóle głowy autor sugeruje postawić sobie między innymi takie pytania:
-Nad...

• Zdrowie