Potrzebna atrakcyjna brunetka

Tłumaczenie: Agnieszka Morawińska
Cykl: Perry Mason
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
The case of the borrowed brunette
Bartosz

Przeszła przez pokój krokiem smukłej, młodej dziewczyny, świadomej tego, że jej doskonała figura zwraca uwagę. Zewnętrznie była bardzo podobna do Ewy Martell, nawet rysy ich twarzy były podobne. Różniła się jednak od Ewy całkowitym panowaniem nad sobą i ogólnym wrażeniem, jakie wywierała. Jej płynne ruchy odznaczały się nie tylko gracją, jaką daje doskonałe zdrowie, ale były jeszcze idealnie rytmiczne, powolne, prowokujące. Duże ciemne oczy o długich, gęstych rzęsach patrzyły pewnie spod delikatnych łuków brwi. Całą uwagę skupiła na Masonie, zupełnie ignorując obecność Delli.

źródło opisu: Krajowa Agencja Wydawnicza, 1977

źródło okładki: zdjęcie autorskie

nina19 | 2016-07-21

Ponad 30 lat temu zaczytywałam się w kryminałach E.S. Gardnera; przeczytałam wszystkie dostępne wtedy po polsku. "Potrzebna atrakcyjna brunetka" należała do moich ulubionych. Dzisiaj trącą myszką, ale warto sięgnąć po któryś z nich, bo Perry Mason to i dzisiaj świetny bohater. I prawnik:-)

Beti | 2014-10-26
Przeczytana: 26 października 2014

Świetny kryminał,wciągnął mnie niesamowicie.

Nesta | 2013-03-08

Kolejna świetna historia z Masonem w roli głównej. Tajemnicze brunetki, identycznie ubrane, wyglądające podobnie i stojące na każdym rogu ulicy od razu wciągnęły mnie w tą tajemniczą zagadkę. Dodajmy jeszcze do tego morderstwo i kilka osób z motywem a będziemy mieć rewelacyjną zabawę od której ciężko się oderwać. Polecam.

Saszen | 2013-07-19

Erle Stanley Gardner po raz kolejny udowadnia, że jest amerykańskiego kryminału. Postaci są takie żywe! Cudo.

Skylla | 2017-10-25
Przeczytana: 25 października 2017

Podróży retro ciąg dalszy. Klasyczny kryminał sądowy. Niestety jeden ze słabszych bo morderca wyciągnięty z kapelusza. Ale i tak przeczytam jeszcze kilka, bo lubię od czasu do czasu wracać do tego autora.

sunjong | 2015-10-02
Przeczytana: wrzesień 2015

Trzymająca w napięciu z intrygującym początkiem.

Maria | 2017-11-20
Ragana | 2017-07-10