83-60192-00-6

Porucznik Downar to milicjant w krwi i kości. Ma 32 lata, jest brunetem o wzroście 174 cm i służy od 1945 roku. Pracuje niestrudzenie i nawet urlop i zaplanowany wyjazd na miesiąc do Zakopanego nie jest w stanie przeszkodzić mu w prowadzeniu śledztwa...

Wojtek | 2014-07-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 05 lipca 2014

Z niezwykłą przyjemnością przeczytałem tę książkę. Do przeczytania podała mi tę pozycję moja ciocia, wybierając ją z kilkuset lektur znajdujących się u niej w domu. Jeszcze nie zacząłem jej czytać, a już wiedziałem, że będzie dobra. Moja ciotka nie trzyma w domu gniotów. Mając tę książkę w łapkach i badając jej treść wzrokiem, utwierdziłem się w tym stwierdzeniu. Choć pewna osoba poznana przez Downara w pociągu od początku wydawała mi się podejrzana, jest to bardzo dobry kryminał. Lekkość, styl pisania, główny bohater i treść przypadły mi do gustu. Właśnie jestem w trakcie czytania kolejnej książki pana Zygmunta, w roli głównej z Downarem.

gwiazdka | 2012-12-02
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 02 grudnia 2012

Dobry, typowy polski kryminał, jakich teraz coraz mniej. Czyta lekko się, akcja wciąga, ogólnie dzieje się dość dużo, do tego książka ma dobre tempo.

Fajny PEERELOWSKI kryminał. Polecam miłośnikom gatunku.

Gabi145 | 2015-09-03
Przeczytana: 31 sierpnia 2015

Naprawdę dobry kryminał. Ciekawa fabuła, ciekawi bohaterowie, Polecam

gosik | 2015-10-24

Była to pierwsza z książek, która podczas czytania przenosiła mnie do czasów PRL. Aż dziw bierze, że wcześniej na nią nie trafiłam. Nie istnieje tam ochrona danych osobowych, wszystko jest proste. Oczywiście winny zawsze jest chwytamy, milicja działa bez zarzutów. Chciałoby sie tam przenieść.

Matacz | 2012-09-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 17 sierpnia 2012

Bardzo przyjemny kryminał obsadzony w polskich realiach. Muszę przyznać, że początkowy rozwój akcji bardzo mnie zaskoczył. Książkę czyta się dobrze, fabuła jest dynamiczna i nie pozwala się nudzić, bohaterowie też są niczego sobie.
Moja ocena - rewelacyjna, gdyż zapewnia miłą rozrywkę i na pewno jest godnym polecenia, krótkim kryminałem, dobrym np. na podróż.

Karolina | 2014-11-30

rewelacyjny kryminał. po Agacie Christie sądziłam, że nic lepszego to być nie może. A jednak się myliłam. szybka akcja, wciągająca. Super.

Noe | 2015-12-02
Przeczytana: 01 grudnia 2015

Zaskakująco bardzo dobra. Moje wydanie jest z 1958 roku. Fajnie wiedzieć, że w tym czasie powstawały takie dzieła. Nie czytałem wcześniej polskiego kryminału napisanego w tych latach. Polecam.

Dawid | 2013-07-21
Przeczytana: 22 lipca 2013

Ciekawa pozycja :-) Czyta się bardzo lekko i przyjemnie. Polecam fanom powieści kryminalnych.

kate627 | 2016-12-05
Przeczytana: 04 grudnia 2016