Potrzebna atrakcyjna brunetka

Okładka książki Potrzebna atrakcyjna brunetka Erle Stanley Gardner
Okładka książki Potrzebna atrakcyjna brunetka
Erle Stanley Gardner Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza Cykl: Perry Mason (tom 28) Seria: Kryminał [KAW] kryminał, sensacja, thriller
Perry Mason (tom 28)
Kryminał [KAW]
The case of the borrowed brunette
Krajowa Agencja Wydawnicza
1977-01-01
1977-01-01
Agnieszka Morawińska
Gardner kryminał literatura amerykańska

Perry Mason lubi namieszać i narobić zamieszania na sali sądowej, a zwłaszcza utrzeć nosa prokuratorowi.

Podróży retro ciąg dalszy. Klasyczny kryminał sądowy. Niestety jeden ze słabszych bo morderca wyciągnięty z kapelusza. Ale i tak przeczytam jeszcze kilka, bo lubię od czasu do czasu wracać do tego autora.

Ponad 30 lat temu zaczytywałam się w kryminałach E.S. Gardnera; przeczytałam wszystkie dostępne wtedy po polsku. "Potrzebna atrakcyjna brunetka" należała do moich ulubionych. Dzisiaj trącą myszką, ale warto sięgnąć po któryś z nich, bo Perry Mason to i dzisiaj świetny bohater. I prawnik:-)

Trzymająca w napięciu z intrygującym początkiem.

Trzymająca w napięciu z intrygującym początkiem.

Świetny kryminał,wciągnął mnie niesamowicie.

Świetny kryminał,wciągnął mnie niesamowicie.

Erle Stanley Gardner po raz kolejny udowadnia, że jest amerykańskiego kryminału. Postaci są takie żywe! Cudo.

Kolejna świetna historia z Masonem w roli głównej. Tajemnicze brunetki, identycznie ubrane, wyglądające podobnie i stojące na każdym rogu ulicy od razu wciągnęły mnie w tą tajemniczą zagadkę. Dodajmy jeszcze do tego morderstwo i kilka osób z motywem a będziemy mieć rewelacyjną zabawę od której ciężko się oderwać. Polecam.

• Kryminały
  • Do kupienia, pożyczenia- nie posiadam
  • Priorytet 2
  • Sensacja/Kryminał