Sprawa dla jednego

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kryminał". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
piotrex

Powieść kryminalna, której akcja rozgrywa się na warszawskim Targówku.

fulmir | 2016-10-14
Przeczytana: 13 października 2016

Jerzy Edigey (1912-1983) czyli Jerzy Korycki pochodził ze szlacheckiej rodziny tatarskiej. Studiował prawo a pracował jako aplikant adwokacki i dziennikarz. Ze względu na swe prawicowe poglądy siedział w więzieniu. Po II Wojnie Światowej powrócił do dziennikarstwa, jednak musiał z niego zrezygnować ze względu na swą polityczną przeszłość. Został więc trenerem wioślarstwa a od 1962 roku zaczął przygodę z pisarstwem. Wydał około 50 kryminałów. Zginął w wypadku samochodowym.
Tyle tytułem wstępu a teraz przejdę do książki. „Sprawa dla jednego” to kryminał na przyzwoitym poziomie, w starym dobrym stylu. Może niczym się nie wyróżnia, ale jest naprawdę dobrze przemyślany i umiejętnie napisany. Postać głównego bohatera inspektora Andrzeja Ciesielskiego jest sympatyczna i na całe szczęście nie aż do bólu poważna. Po takim wstępie mam ochotę na inne kryminały pana Jerzego oraz na pewną książkę, która kryminałem nie jest a wyszła mu podobno bardzo dobrze.

Krzysztof | 2013-04-16

Świetny kryminał warty przeczytania