Nakarmić duszę. 365 przepisów kuchni wegetariańskiej

Wydawnictwo: S&T
7 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
poradniki

Ta książka mogła powstać dzięki przepisom wielu zaangażowanych osób, które przesyłały nam przepisy z różnych stron kraju i świata. Ukazują wielkie bogactwo smaków różnych kuchni, jak również odzwierciedlają indywidualne podejście do gotowania osób, które się nimi podzieliły. Przejawia się to także w formie zapisu tych wspaniałych pomysłów na różne potrawy. Postanowiliśmy więc w miarę możliwości zachować ten oryginalny zapis, nie ujednolicać formy, żeby pokazać, w jak różny sposób można myśleć o gotowaniu.

Ka_Ha | 2014-02-21
Na półkach: Kuchnia, Przeczytane, Posiadam

Duet Słoma i Trymbulak stale towarzyszył mi w kuchni przez ponad cztery lata zaniechania spożywania mięsiwa. Książka od wielu lat leży na mojej półce, a cały czas pozwala mi w swoich zakamarkach odkryć kolejny sposób na przygotowanie kaszy gryczanej czy warzywnego farszu. Taką pozycję warto mieć w swojej biblioteczce.

baksze | 2012-12-13

Książka bardzo ładnie wydana, apetyczna nad wyraz. Podział na pory roku kieruje uwagę na sezonowość w kuchni, zaś opis pór roku znacznie wzbogaca treść książki. Sentencje dodane do przepisów przełamują monotonię i dodają mnóstwa uroku. Minusy dwa: 1)przepisy aż kipią od ilości nabiału i przez to są monotonne i niezdrowe, 2)za dużo składników wyszukanych, trudnych do zdobycia, co wzbudza opór przed wypróbowaniem nawet prostych przepisów.

siobhan22 | 2015-06-04
lasanna1 | 2015-05-04