Ubrać duszę

Wydawnictwo: Czerwony Słoń

Książka zawiera przepisy na oryginalne, bardzo smaczne dania kuchni wegetariańskiej oraz krótkie eseje przedstawiające 52 uniwersalne wartości do przemyślenia i zastosowania w codziennym życiu. Autorzy uważają, że wartości te „ubierają” nas dużo lepiej niż najlepsze marki odzieży. Książka jest albumem oprawionym w tkaninę, zawierającym ręczne wykończenia i pergaminowe przekładki. Całość została doprawiona pięknymi kolorowymi zdjęciami potraw i tkanin.

źródło opisu: wydawnictwo Czerwony SŁOŃ, 2004

źródło okładki: wydawnictwo Czerwony SŁOŃ

Ka_Ha | 2014-02-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kuchnia

Duet Słoma i Trymbulak stale towarzyszył mi w kuchni przez ponad cztery lata zaniechania spożywania mięsiwa. Książka od wielu lat leży na mojej półce, a cały czas pozwala mi w swoich zakamarkach odkryć kolejny sposób na przygotowanie kaszy gryczanej czy warzywnego farszu. "Ubrać duszę" jest dodatkowo pięknie wydana, z dużą ilością sennych, rozmytych zdjęć i jeszcze większą smakowitych i inspirujących przepisów.