Okładka książki Śmierć na Nilu

Dolnośląskie
typ
papier
kasandra_85
7,25 (1953 ocen i 88 opinii)

Opis książki

Poirot wyjeżdża odpocząć do Egiptu, ale od razu zawodową czujność budzą relacje między trojgiem współuczestników wycieczki. Linnet Ridgeway posiada wszystko: urodę, inteligencję, bogactwo ...i męża, którego zwinęła sprzed nosa swojej przyjaciółce Jacqueline. Teraz Jacqueline nie opuszcza jej na krok, pojawiając się wszędzie tam, gdzie udaje się para w podróży poślubnej. Jej obecność zatruwa im każdą chwilę? Linnet z mężem próbują uwolnić się od jej krępującej obecności, w tajemnicy wsiadając na statek podróżujący po Nilu. Ale okazuje się, że Jacqueline już tam jest...

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2011

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
| 2014-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2014

Kryminały Agathy Christie to klasyka gatunku. Są popularne i wiele osób wciąga się w ich czytanie jak w kisiel o smacznej konsystencji. Ja też poddałam się temu urokowi wiele lat temu. Teraz z przyjemnością wracam do niektórych z jej powieści.
"Śmierć na Nilu" jest jedną z moich ulubionych części z Herculesem Poirot w roli głównej. Ten irytujący bohater w jakiś niesamowity sposób fascynuje swoim zachowaniem. Daje popis genialnej dedukcji w niezwykle przyjemnej scenerii egipskiej podróży. Do tego jego samouwielbienie, przekonanie o nieomylności i bycie pępkiem świata intelektu okrasza w sposób nietuzinkowy całą fabułę.
No cóż, z uśmiechem na ustach przechodzę do kolejnej opowieści :)))

Kalissa | 2014-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2014

"Oczywiście, nie można odwrócić tego, co minęło, i należy brać rzeczy takimi, jakimi są! Jednak czasami, (...) trzeba wziąć na siebie konsekwencje własnych czynów z przeszłości."

To bardzo interesujący kryminał z Herkulesem Poirotem w roli głównej. Poirot był w tym kryminale jak barometr, tylko, że zamiast pogody był czuły na wszelkie wahnięcia uczuć ludzkich:).

Lubię taką konstrukcję kryminału. Najpierw poznajemy osoby, ich wzajemne relacje, zależności i najważniejsze uczucia - zanim dojdzie do kulminacyjnej sceny tj. zabójstwa. A później zostajemy z motywami i gmatwaniną uczuć! Ostatecznie -wiedziałam o bohaterach wszystko to, co wiedział Poirot, a po zabójstwie, byłam świadkiem tych samych wydarzeń, które i on widział. A jednak, znowu, patrzyłam naiwnie i znowu dałam się omotać! I jeszcze uśmiałam się, przy „oświadczynach” Fergusona:).

W ogóle, jest coś w tej powieści, oprócz samej intrygi kryminalnej. Jakby autorka spokojnie ostrzegała przed uczuciami, w których człowiek...

lacerta | 2014-09-27
Przeczytana: 20 listopada 2011

Książka całkiem niezła, nawet dobra. Oczywiście historia jak najbardziej w stylu Christie, nie wiedziałabym do końca o kogo chodzi gdybym wcześniej nie obejrzała filmu. Trochę się jednak rozczarowałam, bo zazwyczaj czytanie książek Agathy Christie szło mi bardzo szybko i zawsze mnie wciągały. Tym razem pod koniec już zaczynało być trochę nudno. Rozwiązywanie zagadki i domysły ciągnące się przez pół książki trochę mnie znudziły.

Monika | 2012-03-23
Przeczytana: 16 marca 2012

Nie ma to jak czytać "Śmierć na Nilu" płynąc Nilem... :))) Wczucie się w atmosferę książki gwarantowane, wrażenia niezapomniane!

Uważam, że to jedna z najlepszych książek pani Agathy. Oczywiście znów nie udało mi się odgadnąć, kto był mordercą ;(

Świetny kryminał, chociaż miejscami była nużąca. Niemniej znajdziecie tu zbrodnię, nie łatwą do rozwiązania, emocje i niebagatelne postacie. Czyta się świetnie i trudno się oderwać. Polecam!

Madi | 2014-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2014

Wstyd się przyznać,ale była to moja pierwsza przeczytana książka Pani Agathy Christie.
Trochę odbiegała od kryminałów ,które dotychczas czytałam,bo morderstwo pojawiło się dopiero w środku powieści,ale podobał mi się ten styl, a historia wciągnęła mnie i już wiem,że na pewno sięgnę jeszcze po inne kryminały Pani Agathy.
Co do wyjaśnienia zagadki kto był mordercą i dlaczego zamordowano bogatą Linnet podejrzewałam już na początku,choć oczywiście autorka sprytnie myliła mój trop.

Roland | 2014-07-23
Przeczytana: 20 lipca 2014

Jedna z lepszych powieści detektywistycznych z udziałem Herkulesa Poirot. Tym razem autorka zabiera nas w podróż statkiem po Nilu, podczas której nie zabraknie morderczych wrażeń. Tajemnica goni tajemnicę. Autorka równolegle prowadzi kilka wątków, które nieoczekiwanie będą miały wspólny finał. Oczywiście zakończenie całej historii jest zaskakujące. Chociaż stary „wyjadacz kryminałów” może domyślić się końca całej opowieści, lecz sądzę, że i tak dopiero może kilka stron przed prawdziwym finałem.

Linnet Ridgeway, dziedziczka fortuny skrada serce ukochanego swej najlepszej przyjaciółki. W podróż poślubną nowożeńcy wybierają się w rejs statkiem po Nilu. Podczas tego rejsu na pokładzie pojawia się dawna miłość ukochanego Linnet, która bynajmniej nie jest nastawiona pokojowo. Również sama grupa pasażerów ma swoje grzeszki, a niektórzy z nich raczej nie mają na celu zwiedzania kraju faraonów. Szybko dochodzi do pierwszego morderstwa. Sprawa wydaje się oczywista, ale czy na pewno....

kasandra_85 | 2012-02-23
Przeczytana: luty 2012

Liza | 2014-02-14
Przeczytana: 13 lutego 2014

Zaczyna się spokojnie i niewinnie, dość późno dochodzi do pierwszej zbrodni (dla mnie to jednak mankament tego kryminału), ale potem akcja przyśpiesza, są zaskakujące zwroty akcji. Prowadzone śledztwo na statku ujawnia kolejne wątki w całej sprawie, pojawiają nowe poszlaki, a podczas przesłuchania wychodzą na światło dzienne nowe motywy. Trzy relacje o tej samej sprawie, która jest najbliższa prawdy? Poirot jak zwykle jest pedantyczny, a przy tym błyskotliwy. Ten według niektórych śmieszny człowieczek dostrzega znacznie więcej niż inni, potęgę uczuć i ludzkich namiętności, które mogą zakłócić normalny tok spraw i tak o to mamy morderstwo. Jeśli nie ma pewności, nie mówi nic. I oczywiście zakończenie to „występ” detektywa, który ukazuje nagą prawdę w całej okazałości.

„Te fakty, które nie pasują do całości, bywają zazwyczaj najważniejsze.”

„Śmierć na Nilu” to kryminał z inteligentną łamigłówką oraz wciągającą intrygą, dzięki czemu zapewni świetną rozrywkę miłośnikom dobrych...

Martyna | 2013-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

3:0 dla Agathy Christie, czyli kolejna moja porażka w rozgryzieniu zagadki "kto jest mordercą?". Już miałam plan, już był typ, który idealnie wpasował się w rolę, ale... to nie było to! Znowu zaskoczyła mnie i to tak dobitnie! A przecież były znaki i poszlaki, z których nic sobie nie robiłam! Uwaga na przyszłość: uważniej czytać to, co wypowiada Poirot ;)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Olga Tokarczuk
    53. rocznica
    urodzin
    Jak wygląda świat, kiedy życie staje się tęsknotą? Wygląda papierowo, kruszy się w palcach, rozpada. Każdy ruch przygląda się sobie, każda myśl przygląda się sobie, każde uczucie zaczyna się i nie kończy, i w końcu sam przedmiot tęsknoty robi się papierowy i nierzeczywisty. Tylko tęsknienie jest pra... pokaż więcej
  • Antoni Czechow
    146. rocznica
    urodzin
    (...) schudłam, zbrzydłam, zestarzałam się i nic, nic, żadnego zadowolenia,a czas płynie i wciąż się wydaje, że odchodzę od prawdziwego, pięknego życia, odchodzę coraz dalej, coraz dalej, w jakąś otchłań. Rozpacz mnie ogarnia, nie rozumiem, jakim cudem jeszcze żyję i do tej pory nie popełniłam samo... pokaż więcej
  • Matthew Woodring Stover
    53. rocznica
    urodzin
    Miej nadzieję na najlepsze ale przygotuj się na najgorsze
  • Jan Jakub Kolski
    59. rocznica
    urodzin
    Mam nadzieję, że jesteś ciągle w dobrym zdrowiu i podłym nastroju - nie odwrotnie.
  • Philippe Besson
    48. rocznica
    urodzin
    Zresztą od niczego nie da się uciec. Nawet bardziej niż od przeszłości nie da się uciec od tego, kim w głębi jesteśmy. Człowiek jest zakotwiczony w swojej prawdzie raz na zawsze i nie ma najmniejszej szansy, że z tego wyjdzie, że wyrwie się z tych okowów. Walka, szarpanina na nic by się nie zdały. L... pokaż więcej
  • Kai Hermann
    77. rocznica
  • Guido Knopp
    67. rocznica
  • Romain Rolland
    149. rocznica
    urodzin
    Musisz przyznać, Panie Boże, że ci pokoju nijak nie zakłócam, i proszę tylko, byś mi taką samą miarką odpłacił.
  • Monte Cook
    47. rocznica
  • Stanisław Dygat
    37. rocznica
    śmierci
    Kiedy przeżywa się jakąś miłość, eliminuje ona miłości przeszłe i przyszłe.
  • Władysław Bełza
    102. rocznica