Okładka książki Śmierć na Nilu

Dolnośląskie
typ
papier
kasandra_85
7.24 (1693 ocen i 69 opinii)

Opis książki

Poirot wyjeżdża odpocząć do Egiptu, ale od razu zawodową czujność budzą relacje między trojgiem współuczestników wycieczki. Linnet Ridgeway posiada wszystko: urodę, inteligencję, bogactwo ...i męża, którego zwinęła sprzed nosa swojej przyjaciółce Jacqueline. Teraz Jacqueline nie opuszcza jej na krok, pojawiając się wszędzie tam, gdzie udaje się para w podróży poślubnej. Jej obecność zatruwa im każdą chwilę? Linnet z mężem próbują uwolnić się od jej krępującej obecności, w tajemnicy wsiadając na statek podróżujący po Nilu. Ale okazuje się, że Jacqueline już tam jest...

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2011

Polecamy

Opinie czytelników
Agnieszka | 2014-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2014

Kryminały Agathy Christie to klasyka gatunku. Są popularne i wiele osób wciąga się w ich czytanie jak w kisiel o smacznej konsystencji. Ja też poddałam się temu urokowi wiele lat temu. Teraz z przyjemnością wracam do niektórych z jej powieści.
"Śmierć na Nilu" jest jedną z moich ulubionych części z Herculesem Poirot w roli głównej. Ten irytujący bohater w jakiś niesamowity sposób fascynuje swoim zachowaniem. Daje popis genialnej dedukcji w niezwykle przyjemnej scenerii egipskiej podróży. Do tego jego samouwielbienie, przekonanie o nieomylności i bycie pępkiem świata intelektu okrasza w sposób nietuzinkowy całą fabułę.
No cóż, z uśmiechem na ustach przechodzę do kolejnej opowieści :)))

Monika | 2012-03-23
Przeczytana: 16 marca 2012

Nie ma to jak czytać "Śmierć na Nilu" płynąc Nilem... :))) Wczucie się w atmosferę książki gwarantowane, wrażenia niezapomniane!

Uważam, że to jedna z najlepszych książek pani Agathy. Oczywiście znów nie udało mi się odgadnąć, kto był mordercą ;(

Madi | 2014-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2014

Wstyd się przyznać,ale była to moja pierwsza przeczytana książka Pani Agathy Christie.
Trochę odbiegała od kryminałów ,które dotychczas czytałam,bo morderstwo pojawiło się dopiero w środku powieści,ale podobał mi się ten styl, a historia wciągnęła mnie i już wiem,że na pewno sięgnę jeszcze po inne kryminały Pani Agathy.
Co do wyjaśnienia zagadki kto był mordercą i dlaczego zamordowano bogatą Linnet podejrzewałam już na początku,choć oczywiście autorka sprytnie myliła mój trop.

kasandra_85 | 2012-02-23
Przeczytana: luty 2012

Liza | 2014-02-14
Przeczytana: 13 lutego 2014

Zaczyna się spokojnie i niewinnie, dość późno dochodzi do pierwszej zbrodni (dla mnie to jednak mankament tego kryminału), ale potem akcja przyśpiesza, są zaskakujące zwroty akcji. Prowadzone śledztwo na statku ujawnia kolejne wątki w całej sprawie, pojawiają nowe poszlaki, a podczas przesłuchania wychodzą na światło dzienne nowe motywy. Trzy relacje o tej samej sprawie, która jest najbliższa prawdy? Poirot jak zwykle jest pedantyczny, a przy tym błyskotliwy. Ten według niektórych śmieszny człowieczek dostrzega znacznie więcej niż inni, potęgę uczuć i ludzkich namiętności, które mogą zakłócić normalny tok spraw i tak o to mamy morderstwo. Jeśli nie ma pewności, nie mówi nic. I oczywiście zakończenie to „występ” detektywa, który ukazuje nagą prawdę w całej okazałości.

„Te fakty, które nie pasują do całości, bywają zazwyczaj najważniejsze.”

„Śmierć na Nilu” to kryminał z inteligentną łamigłówką oraz wciągającą intrygą, dzięki czemu zapewni świetną rozrywkę miłośnikom dobrych kryminałów...

Świetny kryminał, chociaż miejscami była nużąca. Niemniej znajdziecie tu zbrodnię, nie łatwą do rozwiązania, emocje i niebagatelne postacie. Czyta się świetnie i trudno się oderwać. Polecam!

Agueda | 2011-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2011

Książka bardzo mi się podobała. Zakończenie jak z "Romea i Julii". Powieść szybko sie czyta od momentu pierwszego morderstwa. Początkowa faza kryminału, którą ja nazywam fazą zapoznawczą, trwa wyjątkowo długo, bo ponad 100 stron. Ten fragment czytałam dość długo i odłożyłam tę książkę na półkę. Drugą część tzn. śledztwo Poirota i Race'a pochłonęłam w trzy dni. Powieśc trzyma w napiępięciu do samego końca. Polecam każdemu.

Martyna | 2013-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

3:0 dla Agathy Christie, czyli kolejna moja porażka w rozgryzieniu zagadki "kto jest mordercą?". Już miałam plan, już był typ, który idealnie wpasował się w rolę, ale... to nie było to! Znowu zaskoczyła mnie i to tak dobitnie! A przecież były znaki i poszlaki, z których nic sobie nie robiłam! Uwaga na przyszłość: uważniej czytać to, co wypowiada Poirot ;)

kafka | 2010-02-03

Jedna z moich ulubionych książek Agathy. Polecam też film na jej podstawie.

Michał | 2014-06-07
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 07 czerwca 2014

Ostatnią książką Pani Agaty Christie, jaką czytałem było "Morderstwo w Orient Expressie", którą już w trakcie czytania uznałem za ulubioną spod pióra tej autorki. Nie spodziewałem się, że już kolejna pozycja Christie, za którą sięgnąłem, pokona "Morderstwo..." po zaledwie dwóch pierwszych rozdziałach.

Książka wciąga niemiłosiernie. Uważam, że nie ma tam momentu, który by mnie nudził choćby przez minutę. Jest to pozycja idealna, napisana dosłownie bezbłędnie. Myślę też, że KAŻDY wielbiciel kryminałów powinien przeczytać "Śmierć na Nilu". Po pierwsze - jest to najdłuższa powieść Agaty Christie - co w tym przypadku jest całkowitą zaletą. Ciekawostką jest, że tak naprawdę (pierwsza) zbrodnia zostaje popełniona dopiero w połowie książki, wcześniej czytelnik może się już całkowicie rozeznać w sytuacji bohaterów.

Co zdecydowanie muszę dodać - jeszcze nigdy żadna książka mnie tak nie zszokowała końcówką. Nie sądziłem nigdy, że powieść Agaty Christie mnie tak zas...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto