Zamknięta trumna

1 015
Death on the Nile
kasandra_85

Inne wydania

Poirot wyjeżdża odpocząć do Egiptu, ale od razu zawodową czujność budzą relacje między trojgiem współuczestników wycieczki. Linnet Ridgeway posiada wszystko: urodę, inteligencję, bogactwo ...i męża, którego zwinęła sprzed nosa swojej przyjaciółce Jacqueline. Teraz Jacqueline nie opuszcza jej na krok, pojawiając się wszędzie tam, gdzie udaje się para w podróży poślubnej. Jej obecność zatruwa im każdą chwilę? Linnet z mężem próbują uwolnić się od jej krępującej obecności, w tajemnicy wsiadając na statek podróżujący po Nilu. Ale okazuje się, że Jacqueline już tam jest...

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2011

źródło okładki: publicat.pl/wydawnictwo-dolnoslaskie

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+

Egzotycznych klimatów ciąg dalszy, Herkules Poirot postanowił zwiedzić Egipt, obejrzeć piramidy i przeżyć inne atrakcje, takie jak wycieczka po Nilu. Niestety, nie przewidział, że towarzyszyć mu w tym będą różnego rodzaju indywidua, czego efektem będzie mord (i to nie jeden) oraz kilka innych, haniebnych czynów. Kto jest sprawcą? Tego oczywiście dowiemy się w trakcie prowadzonego śledztwa.

Tym razem jednak aż chciałam wykrzyknąć: mam Cię Agatha! Prawie przejrzałam Twój chytry plan! A prawie, bo domyśliłam się kto jest mordercą, tylko nie do końca miałam pomysł na to, w jaki sposób mógł się on zamaskować. Przyznaję, rozwiązanie tego problemu było mistrzowskie, ale w tej części przygód detektywa autorka podsunęła trochę za dużo wskazówek i zakończenia-zaskoczenia tym razem nie było!

Mimo to jest to jednak jedna z moich ulubionych części serii o Herkulesie Poirot. Wszystko przez bardzo ciekawych bohaterów i naprawdę sprytną intrygę, aż żałuję, że wpadłam na rozwiązanie za...

PABLOPAN | 2015-04-24
Przeczytana: 07 kwietnia 2015

Herkules Poirot wyrusza w wojaże. Nawet na zasłużonym urlopie podejmuje się rozwiązania kolejnej zagadki. Tym razem para nowożeńców jest prześladowana przez byłą sympatię pana młodego. Jakiś czas później panna młoda pada trupem... Z braku podejrzanych, sprawa pewnie rozeszłaby się po kościach, gdyby nie przenikliwy umysł i dążenie do prawdy słynnego detektywa. Historia wysmażona przez Christie wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu do ostatniej. Zdecydowanie polecam.

| 2014-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2014

Kryminały Agathy Christie to klasyka gatunku. Są popularne i wiele osób wciąga się w ich czytanie jak w kisiel o smacznej konsystencji. Ja też poddałam się temu urokowi wiele lat temu. Teraz z przyjemnością wracam do niektórych z jej powieści.
"Śmierć na Nilu" jest jedną z moich ulubionych części z Herculesem Poirot w roli głównej. Ten irytujący bohater w jakiś niesamowity sposób fascynuje swoim zachowaniem. Daje popis genialnej dedukcji w niezwykle przyjemnej scenerii egipskiej podróży. Do tego jego samouwielbienie, przekonanie o nieomylności i bycie pępkiem świata intelektu okrasza w sposób nietuzinkowy całą fabułę.
No cóż, z uśmiechem na ustach przechodzę do kolejnej opowieści :)))

Kalissa | 2014-12-25
Przeczytana: grudzień 2014

"Oczywiście, nie można odwrócić tego, co minęło, i należy brać rzeczy takimi, jakimi są! Jednak czasami, (...) trzeba wziąć na siebie konsekwencje własnych czynów z przeszłości."

To bardzo interesujący kryminał z Herkulesem Poirotem w roli głównej. Poirot był w tym kryminale jak barometr, tylko, że zamiast pogody był czuły na wszelkie wahnięcia uczuć ludzkich:).

Lubię taką konstrukcję kryminału. Najpierw poznajemy osoby, ich wzajemne relacje, zależności i najważniejsze uczucia - zanim dojdzie do kulminacyjnej sceny tj. zabójstwa. A później zostajemy z motywami i gmatwaniną uczuć! Ostatecznie -wiedziałam o bohaterach wszystko to, co wiedział Poirot, a po zabójstwie, byłam świadkiem tych samych wydarzeń, które i on widział. A jednak, znowu, patrzyłam naiwnie i znowu dałam się omotać! I jeszcze uśmiałam się, przy „oświadczynach” Fergusona:)

Jest coś w tej powieści, oprócz samej intrygi kryminalnej. Jakby autorka spokojnie ostrzegała przed uczuciami, w których człowiek może się...

Paweł | 2015-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2015

Kolejna bardzo dobra powieść Mistrzyni kryminałów. Tym razem Poirot przebywa na zasłużonym urlopie, udaje się w rejs, poznaje nowych ludzi i.. i wszystko się zaczyna. Relaksacyjna wycieczka zamienia się w niewyobrażalną przygodę, która będzie skutkowała niewybaczalnymi czynami: morderstwami. Dwie kobiety, jeden mężczyzna i ogrom majątku sprawią, że Poirot będzie się miał na baczności. Fabuła i intryga na niesamowicie wysokim poziomie. Polecam.

Aneta Wiola | 2016-08-30
Przeczytana: sierpień 2012

Muszę przyznać, że chociaż uwielbiam książki Agathy Christie i często mnie zaskakuje, to ŚMIERĆ NA NILU nie miała dla mnie szokującego zakończenia. Mimo wszystko ta książka bardzo mi przypadła do gustu, nie nudziłam się czytając.

Linnet -typowa rozpuszczona bogaczka ma wszystko, lecz w ostateczności okaże się że nie jest taką szczęściarą za jaką się uważała na samym początku.
Z jej osobą będzie się wiązało wiele niebezpieczeństwa.

Polecam wszystkim tę książkę, chociaż myślę, że niektórzy domyślą się zakończenia.

Świetny kryminał, chociaż miejscami była nużąca. Niemniej znajdziecie tu zbrodnię, nie łatwą do rozwiązania, emocje i niebagatelne postacie. Czyta się świetnie i trudno się oderwać. Polecam!

Monika | 2012-03-23
Przeczytana: 16 marca 2012

Nie ma to jak czytać "Śmierć na Nilu" płynąc Nilem... :))) Wczucie się w atmosferę książki gwarantowane, wrażenia niezapomniane!

Uważam, że to jedna z najlepszych książek pani Agathy. Oczywiście znów nie udało mi się odgadnąć, kto był mordercą ;(

lacerta | 2014-09-27
Przeczytana: 20 listopada 2011

Książka całkiem niezła, nawet dobra. Oczywiście historia jak najbardziej w stylu Christie, nie wiedziałabym do końca o kogo chodzi gdybym wcześniej nie obejrzała filmu. Trochę się jednak rozczarowałam, bo zazwyczaj czytanie książek Agathy Christie szło mi bardzo szybko i zawsze mnie wciągały. Tym razem pod koniec już zaczynało być trochę nudno. Rozwiązywanie zagadki i domysły ciągnące się przez pół książki trochę mnie znudziły.

Roland | 2014-07-23
Przeczytana: 20 lipca 2014

Jedna z lepszych powieści detektywistycznych z udziałem Herkulesa Poirot. Tym razem autorka zabiera nas w podróż statkiem po Nilu, podczas której nie zabraknie morderczych wrażeń. Tajemnica goni tajemnicę. Autorka równolegle prowadzi kilka wątków, które nieoczekiwanie będą miały wspólny finał. Oczywiście zakończenie całej historii jest zaskakujące. Chociaż stary „wyjadacz kryminałów” może domyślić się końca całej opowieści, lecz sądzę, że i tak dopiero może kilka stron przed prawdziwym finałem.

Linnet Ridgeway, dziedziczka fortuny skrada serce ukochanego swej najlepszej przyjaciółki. W podróż poślubną nowożeńcy wybierają się w rejs statkiem po Nilu. Podczas tego rejsu na pokładzie pojawia się dawna miłość ukochanego Linnet, która bynajmniej nie jest nastawiona pokojowo. Również sama grupa pasażerów ma swoje grzeszki, a niektórzy z nich raczej nie mają na celu zwiedzania kraju faraonów. Szybko dochodzi do pierwszego morderstwa. Sprawa wydaje się oczywista, ale czy na pewno....