Okładka książki Śmierć na Nilu

Dolnośląskie
typ
papier
kasandra_85
7.24 (1698 ocen i 69 opinii)

Opis książki

Poirot wyjeżdża odpocząć do Egiptu, ale od razu zawodową czujność budzą relacje między trojgiem współuczestników wycieczki. Linnet Ridgeway posiada wszystko: urodę, inteligencję, bogactwo ...i męża, którego zwinęła sprzed nosa swojej przyjaciółce Jacqueline. Teraz Jacqueline nie opuszcza jej na krok, pojawiając się wszędzie tam, gdzie udaje się para w podróży poślubnej. Jej obecność zatruwa im każdą chwilę? Linnet z mężem próbują uwolnić się od jej krępującej obecności, w tajemnicy wsiadając na statek podróżujący po Nilu. Ale okazuje się, że Jacqueline już tam jest...

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2011

Polecamy

Opinie czytelników
Agnieszka | 2014-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2014

Kryminały Agathy Christie to klasyka gatunku. Są popularne i wiele osób wciąga się w ich czytanie jak w kisiel o smacznej konsystencji. Ja też poddałam się temu urokowi wiele lat temu. Teraz z przyjemnością wracam do niektórych z jej powieści.
"Śmierć na Nilu" jest jedną z moich ulubionych części z Herculesem Poirot w roli głównej. Ten irytujący bohater w jakiś niesamowity sposób fascynuje swoim zachowaniem. Daje popis genialnej dedukcji w niezwykle przyjemnej scenerii egipskiej podróży. Do tego jego samouwielbienie, przekonanie o nieomylności i bycie pępkiem świata intelektu okrasza w sposób nietuzinkowy całą fabułę.
No cóż, z uśmiechem na ustach przechodzę do kolejnej opowieści :)))

Monika | 2012-03-23
Przeczytana: 16 marca 2012

Nie ma to jak czytać "Śmierć na Nilu" płynąc Nilem... :))) Wczucie się w atmosferę książki gwarantowane, wrażenia niezapomniane!

Uważam, że to jedna z najlepszych książek pani Agathy. Oczywiście znów nie udało mi się odgadnąć, kto był mordercą ;(

Madi | 2014-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2014

Wstyd się przyznać,ale była to moja pierwsza przeczytana książka Pani Agathy Christie.
Trochę odbiegała od kryminałów ,które dotychczas czytałam,bo morderstwo pojawiło się dopiero w środku powieści,ale podobał mi się ten styl, a historia wciągnęła mnie i już wiem,że na pewno sięgnę jeszcze po inne kryminały Pani Agathy.
Co do wyjaśnienia zagadki kto był mordercą i dlaczego zamordowano bogatą Linnet podejrzewałam już na początku,choć oczywiście autorka sprytnie myliła mój trop.

kasandra_85 | 2012-02-23
Przeczytana: luty 2012

Liza | 2014-02-14
Przeczytana: 13 lutego 2014

Zaczyna się spokojnie i niewinnie, dość późno dochodzi do pierwszej zbrodni (dla mnie to jednak mankament tego kryminału), ale potem akcja przyśpiesza, są zaskakujące zwroty akcji. Prowadzone śledztwo na statku ujawnia kolejne wątki w całej sprawie, pojawiają nowe poszlaki, a podczas przesłuchania wychodzą na światło dzienne nowe motywy. Trzy relacje o tej samej sprawie, która jest najbliższa prawdy? Poirot jak zwykle jest pedantyczny, a przy tym błyskotliwy. Ten według niektórych śmieszny człowieczek dostrzega znacznie więcej niż inni, potęgę uczuć i ludzkich namiętności, które mogą zakłócić normalny tok spraw i tak o to mamy morderstwo. Jeśli nie ma pewności, nie mówi nic. I oczywiście zakończenie to „występ” detektywa, który ukazuje nagą prawdę w całej okazałości.

„Te fakty, które nie pasują do całości, bywają zazwyczaj najważniejsze.”

„Śmierć na Nilu” to kryminał z inteligentną łamigłówką oraz wciągającą intrygą, dzięki czemu zapewni świetną rozrywkę miłośnikom dobrych kryminałów...

Świetny kryminał, chociaż miejscami była nużąca. Niemniej znajdziecie tu zbrodnię, nie łatwą do rozwiązania, emocje i niebagatelne postacie. Czyta się świetnie i trudno się oderwać. Polecam!

Roland | 2014-07-23
Przeczytana: 20 lipca 2014

Jedna z lepszych powieści detektywistycznych z udziałem Herkulesa Poirot. Tym razem autorka zabiera nas w podróż statkiem po Nilu, podczas której nie zabraknie morderczych wrażeń. Tajemnica goni tajemnicę. Autorka równolegle prowadzi kilka wątków, które nieoczekiwanie będą miały wspólny finał. Oczywiście zakończenie całej historii jest zaskakujące. Chociaż stary „wyjadacz kryminałów” może domyślić się końca całej opowieści, lecz sądzę, że i tak dopiero może kilka stron przed prawdziwym finałem.

Linnet Ridgeway, dziedziczka fortuny skrada serce ukochanego swej najlepszej przyjaciółki. W podróż poślubną nowożeńcy wybierają się w rejs statkiem po Nilu. Podczas tego rejsu na pokładzie pojawia się dawna miłość ukochanego Linnet, która bynajmniej nie jest nastawiona pokojowo. Również sama grupa pasażerów ma swoje grzeszki, a niektórzy z nich raczej nie mają na celu zwiedzania kraju faraonów. Szybko dochodzi do pierwszego morderstwa. Sprawa wydaje się oczywista, ale czy na pewno. Członk...

Martyna | 2013-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

3:0 dla Agathy Christie, czyli kolejna moja porażka w rozgryzieniu zagadki "kto jest mordercą?". Już miałam plan, już był typ, który idealnie wpasował się w rolę, ale... to nie było to! Znowu zaskoczyła mnie i to tak dobitnie! A przecież były znaki i poszlaki, z których nic sobie nie robiłam! Uwaga na przyszłość: uważniej czytać to, co wypowiada Poirot ;)

Agueda | 2011-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2011

Książka bardzo mi się podobała. Zakończenie jak z "Romea i Julii". Powieść szybko sie czyta od momentu pierwszego morderstwa. Początkowa faza kryminału, którą ja nazywam fazą zapoznawczą, trwa wyjątkowo długo, bo ponad 100 stron. Ten fragment czytałam dość długo i odłożyłam tę książkę na półkę. Drugą część tzn. śledztwo Poirota i Race'a pochłonęłam w trzy dni. Powieśc trzyma w napiępięciu do samego końca. Polecam każdemu.

kafka | 2010-02-03

Jedna z moich ulubionych książek Agathy. Polecam też film na jej podstawie.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku