Drapieżna ciemność

Tłumaczenie: Magdalena Ufland
Cykl: Strażnicy Wieczności (tom 6)
Wydawnictwo: Amber
Beyond the darkness
9788324142088
Karin

Dla tej kobiety mężczyzna owładnięty mrocznym pożądaniem zrobi wszystko – choćby miał skazać na zagładę własną rasę Są potężni i wieczni. I spragnieni smaku krwi. Lecz przeznaczeniem każdego z nich jest strzec wyjątkowej kobiety. W jej obronie Strażnik Wieczności nie zawaha się przed niczym. I nie ulęknie się niczego - poza miłością… Nieśmiertelny Salvatore od dziesięcioleci szuka sposobu na...

Nieśmiertelny Salvatore od dziesięcioleci szuka sposobu na ocalenie swojej rasy. I oto nagle go znajduje – w osobie pięknej Harley. Ta kobieta jest jego jedyną nadzieją, choć ona sama jeszcze o tym nie wie. Wie natomiast, że nie pozwoli, by ktoś jej rozkazywał, nawet mężczyzna o tak magnetycznych oczach. Lecz gdy niebezpieczeństwo gęstnieje wokół Harley jak drapieżna ciemność, właśnie u Salvatore musi szukać pomocy. I poddać się mrocznej namiętności, która otworzy przed nią wrota piekła i nieba…

źródło opisu: www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

"- Woda sodowa uderzyła ci do głowy, jeśli myślisz, że tak tani tekst zadziała na jakąkolwiek kobietę. Nawet idiotka nie poleci na coś takiego.
- W takim razie na świecie muszą być tysiące głupich kobiet -powiedział z przekonaniem.
- Dmuchane lalki się nie liczą."

myślnik | 2013-07-07
Przeczytana: czerwiec 2012

Nic tak nie burzy kobiecej krwi,jak zadufany w sobie król wilkołaków!
Nie wiesz czy poddać się tej tajemniczej magnetycznej sile?!
Czy zdzielić go po głowie i wiać jak najdalej od tego wypacykowanego,charyzmatycznego wilka?!

Władcy mają to do siebie,że są przekonani o swojej nieomylności.
Grr strasznie to drażni nerwy...równie frustrujące jak "drapanie" tablicy paznokciami...ten zgrzyt rozchodzi się po całym ciele falami,doprowadzając do paskudnego drżenia,nieprzyjemnych wibracji aż po mdłości.

Oto co mamy...splecione losy Salvatore-króla wilkołaków i Harley-jednej z czterech zaginionych sióstr.

Nastały ciężkie czasy dla wilkołaków,przez ciągłe przemiany kobiety nie mogą donosić ciąży.
Król wilkołaków próbuje temu przeciwdziałać,tworząc zmodyfikowane genetycznie wilczyce(nie ma co zabawa w Pana Boga).
Na drodze staje mu nieznany przeciwnik,który porywa ów cud DNA.
Wściekłość...wściekłość wilkołaka nie ma granic!
Dopaść i zabić złodzieja!
Dopaść i zgnieść jak robaka!

Mija 30...

zabielka | 2013-10-16

podobała mi się :)

Evie | 2014-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2014

Ta część jest zupełnie inna niż poprzednie. Bohaterem który gra główna role w "Drapieżnej Ciemności" nie jest wampir, jak poprzednio, jest to wilkołak czystej krwi znany z "Odwiecznej ciemności". Bohater, który w trzeciej części nie wzbudził mojej sympatii. Był arogancki,bezczelny a do tego kobieciarz i tyran. Rządził twardą ręką i uważał że wszystkie wilkołaki należ do niego. Jednak w "Drapieżnej Ciemności" przechodzi zmianę. Staje się lepszym człowiekiem, a może powinnam powiedzieć wilkołakiem. A wszystko przez kobietę o imieniu Harley, która zawładnęła jego sercem. Miła odmiana po samych wampirach. Naprawdę świetna książka, pełna przygody, niebezpieczeństwa czyhającego za rogiem, tajemniczości, pożądania i miłości. Na pewno sięgnę po kolejną część.

Kolejna wspaniała książka autorstwa Alexandry Ivy . Jednak ta książka jest wyjątkowa, bo opowiada tym razem nie i wampirach a o wilkolakach.

Głównym bohaterem książki jest przystojny i pewny siebie król wilkolaków Salvatore. Salvatore to bohater z wcześniejszych części który raczej nie wzbudził mojej sympatii. Na początku usiłował uwieść Darcy, że względu na to ze chciał żeby dała mu dzieci, chociaż nie tylko nie kochał jej ,ale nawet nie uważał ja za pociągająca, chociaż docenial jej urodę. Gotów był po tym jak urodzi mu dziedzica oddać ja innym wilkolakom, żeby im też rodziła potomstwo. Odrzucił Regan, pomimo tego że ona mu się naprawdę podobała, bo była bezplodna i po takim przedmiotiwym potraktiwaniu pięknej kobiety nie miał dość wstydu i zaproponował jej romans. Salvatore był też kobieciarzem i traktował swoich poddanych mieszkańców jak gorszy gatunek. W tej części jednak bohater przechodzi metamorfozę, dzięki pięknej Harley, siostrze Darcy i Regan. Harley spędziła...

arrow18 | 2015-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2015

Muszę przyznać ,że Salvatora polubiłam a raczej pokochałam dopiero w tej części. Wcześniej nie wydawał mi się zbyt sympatycznym bohaterem , ale jak widać wystarczy kobieta i każdy facet (nieważne czy Wilkołak czy Wampir) może się zmienić . Najbardziej z tych czterech sióstr najbardziej polubiłam Harley , która jest bohaterką tej części. Pozostałe dziewczyny też są świetne , aczkolwiek Kasandry wydaje się ona co najmniej dziwna. W sumie nic dziwnego skoro przez 30 lat więził ją Lord Demon ... W każdym razie nie mogę się doczekać zakończenia serii Alexandry Ivy - "Strażnicy Wieczności". Polecam!

książek: 1968
Magda | 2012-03-28
Przeczytana: 27 marca 2012

Brak "efektu WOW". Co oczywiście nie powstrzyma mnie od powrotu do niej. Sprawa Cain'a z demonem nieco za bardzo naciągana. Zaczynając przygodę z tą pozycją miałam chwilowe problemy. Musiałam sięgnąć do poprzedniej części w celu przypomnienia sobie wszystkiego. Na szczęście książka się wybroniła odpowiednią dawką romansu. Sprawa rozprawienia się z demonem także za bardzo naciągana. Niby taki wielki i groźny a dał się pokonać wilkom? Miłe czytadło na jeden wieczór.

Ten tom jest jakiś inny w całej serii, lepszy. W schemacie jedna para na książkę + wielki romans coś uległo zmianie. Pojawiło się trochę wyjaśnień, konspiracji, ciekawych pobocznych postaci - oceniam od razu wyżej i przyznam się, że zostawiam w kolekcji. Można czytać oddzielnie :)

medziks1 | 2013-01-20
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2013
Przeczytana: 10 stycznia 2013

Drapieżna ciemność” to szósta już część z cyklu Strażnicy Ciemności autorstwa Alexandry Ivy.
Tym razem poznajemy nieśmiertelnego Salvatore, który poszukuje sposobu na ocalenie swojej rasy. Wilkołaczyce mają problemy z donoszeniem ciąży przez comiesięczne przemiany. Wydawałoby się, że ostatnia szansa została utracona kiedy porwano cztery siostry. Dlaczego były one tak ważne? Modyfikacja genetyczna sprawiła, że mogły uniknąć bólu i konsekwencji związanych z regularnymi zmianami w wilki. Dwie kobiety zostały już odnalezione i zostały partnerkami wampirów. Herley, jedna z pozostałych, zostaje uratowana przez aroganckiego alfę, ale wcale nie rozwiązuje to żadnych problemów. Jest ona jego jedyną nadzieją. Nie zamierza jednak zostać wykorzystana. Nie zamierza zaufać temu mężczyźnie. Dlaczego więc odczuwa taki wielki fizyczny pociąg i nie potrafi ukryć swojego podniecenia kiedy przebywa z tym wilkołakiem? Owszem, jest on seksowny, męski, silny. Mimo tego, powinna się go bać, nie myśleć...

Justyna | 2017-02-03
Na półkach: Przeczytane, Czarna lista
Przeczytana: 03 lutego 2017

Spodziewałam ię po tej książce czegoś wiecej, a co dostałam- zwykłe romansidło jeszcze z kundlami na czele. Nie umiem sobie wyobrazić jak można nazwać takie zwierzęta kundlami. Widocznie autorka ma zbyt mały zasób słów.