Mowa zwierząt - duchowe moce zwierząt

Okładka książki Mowa zwierząt - duchowe moce zwierząt Ted Andrews
2009-01-01
1994-01-31
978-83-7377-353-0
Ryszard Oślizło

Zwierzęta mocy, zwierzęta totemiczne ,są czy ich nie ma? Kwestia wiary,odczuć, wychowania, kultury w jakiej egzystuje nasz duch i ciało. Jeśli wierzycie ,czujecie ,że temat jest wam bliski znajdziecie w tej książce opis wielu zwierząt z którymi można na codzień współpracować.
Dobra pozycja dla szamanów ale również dla laików takich jak ja zgłebiających temat zwierzęcych totemów.

„Jakie jest Twoje ulubione zwierzę?” – nie jedna osoba słyszała w swoim życiu takie proste pytanie. Tak to już się przyjęło, że jest ono któreś w kolejności zapoznawania się, tuż obok pytań „Ile masz lat?” czy „Jak masz na imię?”. Jednak czy ktokolwiek zadając sobie to pytanie myśli o jego głębszym znaczeniu? O tym, co ta informacja może nam powiedzieć o drugim człowieku? Dlaczego akurat najbardziej lubi kota, psa czy wiewiórkę? Tak wiem, z taką analizą było już gorzej. Ale możemy to zmienić!

Było już wróżenie z kart Tarota, z kabały, z fusów, z wosku… a teraz czas na wróżenie z natury i otaczającego nas świata!

„Mowa zwierząt. Duchowe moce zwierząt” to książka, która ma jeden główny cel – nauczenie czytelnika odczytywania znaków z otaczającego go świata. Dzięki jej lekturze mamy się dowiedzieć, w jaki sposób należy rozpoznawać i interpretować wszelkie znaki natury. Myślę, że ten cel jest do zrealizowania, pod warunkiem, że każdy czytelnik skupi się na czytaniu i nie będzie myślał o niebieskich migdałach. Czytając tę książkę uświadomiłam sobie jednak, że niesie ona w sobie jeszcze wiele innych rzeczy – uczy nas cierpliwości, medytacji, bycia lepszymi ludźmi. Tu nie chodzi tylko o to, żebyśmy znaleźli swój zwierzęcy totem i nauczyli się rozpoznawać znaki. Dzięki tej książce mamy okazję spróbować zżyć się z naturą, dzięki czemu poczujemy się wolni i bardziej szczęśliwi.

Ted Andrews dostarczył nam ogromnej dawki informacji – odnośnie rytuałów zwierzęcych, powiązań, dbania o kontakt ze swoimi zwierzęcymi opiekunami, odczytywania znaków… Wiele zwierząt zostało opisanych właśnie w tych celach, ale autor sam zaznacza, że to ma być tylko wstęp i początek do naszej dalszej pracy – zachęca nas tym i motywuje do dalszego działania, dając nam dobry start. Widoczne jest to, że autor wiele dał z siebie pisząc ten poradnik, wszystko jest znakomicie dopracowane – zero niedociągnięć. Mogłabym mu zarzucić, że nie dostałam wszystkiego, czego chciałam, bo chodzą mi po głowie różne pytania, ale sam napisał, że ta książka ma być początkiem, a nie wszystkim – dlatego nie mogę mu tego zarzucić. Może nawet powinnam mu podziękować za zmobilizowanie mnie? Wiem jedno, z pewnością nie raz wrócę do tej pozycji, ponieważ przeczytanie jej tylko jeden raz nie nauczy mnie wszystkiego od razu.

Ta pozycja jest naprawdę znakomita, pod warunkiem, że całkowicie oddamy się lekturze, bo inaczej czytanie jej ze zrozumieniem nie ma najmniejszego sensu. Tutaj każde zdanie ma znaczenie, więc nie możemy żadnego pominąć. Nawet takie biologiczne ciekawostki czy opisy mogą nam wiele dać, ponieważ jest to podstawa do zrozumienia omenów natury i mowy zwierząt. Nie ma obawy, że coś pozostanie niezrozumiane – język i styl są naprawdę bardzo przyjemne i przystępne, co sprawia, że książkę czyta się jeszcze lepiej. Zdecydowanie wzbudza zainteresowanie czytelnika i rozbudza jego ciekawość. Dodatkowo zaczynamy rozumieć, że nic nie dzieje się przypadkiem – gdy tylko pokojarzymy fakty, że spotkaliśmy jakieś zwierzę i faktycznie niosło to ze sobą to, co autor opisał, możemy być nieco zdziwieni, ale i szczęśliwi, że to naprawdę działa. Polecam każdemu, kto ma ochotę na poznanie nowej techniki magii i wróżenia. Zżyjcie się z naturą i bądźcie dzięki temu szczęśliwi!

Powiem szczerze, że jest to jedna z pierwszych książek które tzw. męczyłam już od miesiąca, a skończyć nie mogłam. Na szczęście nowy miesiąc, nowe książki to z lekkim opóźnieniem przedstawiam wam "Mowę zwierząt" która jest idealnym kompendium wiedzy dla wszystkich miłośników wszelkiego rodzaju zwierząt.

Podzielona na 4 obszerne części, oraz masę rozdziałów książka rozpoczyna się treningiem, który ma na celu odkrycie jakie zwierzę ma na nas specyficzny wpływ i który może być naszym totemem. Odkrywamy jakie zwierzę najlepiej odzwierciedla nasz charakter i z jakim najłatwiej jest nam się identyfikować. Kiedy wszystko staje się jasne, czytelnik przechodzi w dalsze części książki, gdzie autor krok po kroku opisuje jakie wnioski możemy z naszych wyników otrzymać. Ted niejednokrotnie powtarza, że przyroda ma dla człowieka ogromny wpływ, jednak z biegiem czasu jest on zatarty - a wielka szkoda. Przez swoje zachowanie tracimy kontakt z naturą i zwierzętami, od których tak wiele możemy się nauczyć. Poszukiwanie szczęścia w wierzeniach Indian nic nie kosztuje, a może pozytywnie wpłynąć na całe nasze życie.

W dwóch słowach - niesamowita książka. Każdy miłośnik przyrody, mitów i zwierzą powinien ją przeczytać. Napisana lekkim stylem, ale z ogromnym pokładem wiedzy, zawartej w słowach sprawia, że ciężko ją odłożyć na miejsce. Obszerna zawartość, podzielona klarownie i dopracowana graficznie cieszy oko i pozytywnie wpływa na odbiór lektury.

Andrews używa języka łatwego do przyswojenia, takiego który zapadnie w pamięci, choć zdarzają się fragmenty gdzie, całość można było nazwać za toporną i kolokwialną, co niestety przynudza i krótko mówiąc, kładzie do spania - ale na szczęście takich momentów jest niewiele. Na pewno nie można odmówić autorowi kreatywności - idealnie dopieszczona książka, która zawiera wszystko to co czytelnik chce przeczytać, a także to co autor ma nam sam do powiedzenia to teraz rzadkość, bo albo czytamy czcze gadanie o niczym, albo to samo co jakiś czas temu. W "Mowie Zwierząt" mamy i to i to, a nawet jeszcze więcej.

Nie będę wam zdradzać co jest moim totemem - stwierdziłam, że póki co będzie to moja słodka tajemnica, ale powiem wam jedno - mega zaskoczenie było. Ale cóż, ta książka nie kłamie. Dlatego zdecydowanie polecam - przedłużałam czytanie jej, ponieważ tak ciężko było mi się z nią rozstać: opisy zwierząt, Indiańskie historie wciągnęły mnie tak bardzo, że chciałam żeby owy poradnik nie miał końca. Wydaje mi się, że każdy czytelnik odnajdzie w niej coś dla siebie. Chciałabym żeby więcej takich książek powstawało, bo czas z nimi jest jak najbardziej spożytkowany pozytywnie.

Ocena: 5/6
larysa-recenzuje.blogspot.com

Podzielona na 4 obszerne części, oraz masę rozdziałów książka...

• Magia
  • Do zdobycia