Aura. Jak ją zobaczyć i zinterpretować

Okładka książki Aura. Jak ją zobaczyć i zinterpretować Ted Andrews
Okładka książki Aura. Jak ją zobaczyć i zinterpretować
Ted Andrews Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
How To See and Read The Aura
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2013-07-30
2013-07-30

Książka jest owszem interesująca aczkolwiek czuje niedosyt. Nadaje się ona dla kogoś kto chciałby się dowiedzieć czym jest aura. Jest kilka ciekawych ćwiczeń do wykonania i są całkiem dobrze opisane. Jednakże informacje na temat aury są dla mnie niewystarczające. Podczas czytania, kilka razy skorzystałam a wujka „google” aby poszerzyć wiedzę na temat omawianej w książce tematyki. Zamówiłam tez kolejne książki, które pomogą mi uzupełnić braki, które dostrzegłam w omawianej pozycji.

Książkę czyta się łatwo i szybko. Napisana jest w sposób bardzo przystępny. Ćwiczenia w niej zawarte są łatwe do przeprowadzenia.

Ted Andrews jest nauczycielem i uczniem w dziedzinie zagadnień duchowych. Prowadzi wykłady i warsztaty dotyczące starożytnego mistycyzmu. Jest autorem wielu książek. Jedną z pozycji jego autorstwa jest „Aura” wydana w 2013 roku przez Studio Astropsychologii.
Aurę ma każdy z nas. Niektórzy z nas mogą nawet zobaczyć aury innych osób. Najczęściej widzą ją dzieci. Możemy się o tym przekonać, oglądając ich rysunki. Często nad głowami narysowanych osób możemy dostrzec aury. Aura to pole energii otaczające fizyczne ciało. Najczęściej tworzy elipsę. Jeśli jesteśmy zdrowi fizycznie i duchowo energia jest również bardziej „żywa”. Słaba aura sprawia, że człowiek może łatwo poddawać się wpływom z zewnątrz. Każda aura ma własną częstotliwość. Aury oddziaływają z polami innych ludzi, ale też zwierząt, roślin i minerałów. Wymiana energii następuje przy bliskim i długim kontakcie. Aura odzwierciedla aspekty człowieka – duchowe, fizyczne, emocjonalne. Możemy ją wyczuć lub zobaczyć. Kolor ma wielkie znaczenie – każdy oznacza co innego.
Autor stara się wyjaśnić czytelnikowi, czym jest aura. Do tematu podchodzi z odpowiednim zapleczem – zna się na tym, co opisuje. Niekiedy treści, które znajdziemy w tej pozycji, bywają trudne, ale po skupieniu się, możemy zrozumieć, o co chodziło twórcy.
Na końcu książki umieszczono bibliografię, która pomoże w znalezieniu dodatkowych informacji na temat aury. Z tych treści korzystał autor, dlatego warto do nich zerknąć.
Do tekstu dodano wiele rysunków. Pomagają one w zrozumieniu, o co chodzi. Pojawiają się dość często, są schematyczne, ale dość jasne.
W książce znajdziemy kilka ćwiczeń, które pomogą nam w zobaczeniu aury, jej przyciąganiu i wyczuwaniu. Opisano je punkt po punkcie, by można było łatwiej się skupić na zadaniu. Do niektórych dodano rysunki, by czytelnik mógł zrozumieć, o co dokładnie chodziło autorowi.
Mimo dość małej objętości, książka zawiera wiele treści. To kompendium wiedzy dla początkujących. Treści są dość podstawowe, skupiają się na treningu i zrozumieniu, czym jest aura. Wiedza na jej temat może być przydatna przy diagnozowaniu chorób, poznawaniu ludzi, ochronie zdrowia.
Polecam szczególnie tym, którzy chcą poznać aurę nie tylko swoją, ale też innych. Jest to dość pomocna wiedza, która na pewno przyda się w wielu sytuacjach. Na pewno spodoba się osobom zainteresowanym ezoteryką.

Czasami ktoś może mieć wrażenie obserwowania, bądź też polubi jakąś osobę przy pierwszym spotkaniu. Tak może działać aura.

Jednak czym jest aura? To niewidzialna otoczka, którą posiada każdy organizm żywy. Ted Andrews jest nauczycielem w zagadnieniach z metafizyki i duchowych. Oprócz tych zajęć i kilku innych, zajmuje się aurą, a dokładnie jej interpretacją.

"Aura. Jak ją zobaczyć i zinterpretować" jest książką, która opisuje tą ową aurę od podstaw. Co to znaczy? Z pierwszych rozdziałów dowiemy się kilku informacji o aurze, jak możemy ją zobaczy oraz jak zinterpretować. W późniejszych rozdziałach możemy poczytać o jej znaczeniu w życiu człowieka, jak i wzmocnieniu naszej własnej aury.

Cała książka jest podzielona na sześć rozdziałów. Tak jak pisałam wyżej pierwsze trzy z nich tak naprawdę wprowadzają nas w temat. Kolejne trzy powiedzą nam o pomiaru pola aurycznego, interpretacji kolorów i wzmocnieniu jej. Czym są tajemnicze słowa 'pomiaru pola aurycznego'? Otóż okazuje się, że każdy z nas może zmierzyć swoją aurę, czyli moc jej, wielkość. Jak? O tym już w książce, gdzie jest wszystko bardzo ciekawie opisane.

Wielki plusem, jak i ułatwieniem jest ciekawy i przejrzysty tekst. Autor nie zarzuca nas informacjami, które i tak prędzej czy później wylecą nam z głowy. Jeżeli chodzi o język jest lekki i na pewno nie można tego uznać go za nudny.

Ułatwieniem dla wielu czytelników będę obrazki, które od czasu do czasu pojawiają się w książce. Dzięki takiemu udogodnieniu lepiej zrozumie się co autor, ma na myśli i jeszcze lepiej to zrozumiemy.

Książka mnie bardzo mile zaskoczyła, jednak nie można polecić jej wszystkim. Jest to z pewnością pozycja dla tych, którzy chcą się dowiedzieć co to jest aura, jak ją interpretować, jak wzmocnić swoją własną. Oprócz tego na pewno nadaje się dla czytelników, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę.

"Aura. Jak...

• Z polecenia do kupienia ...
  • Przebudzenie/ezoteryka
  • Ezoteryka