Kobieta w lustrze

2012-02-20
Łukasz Müller
literatura francuska Łukasz Müller literatura kobieca kobieta konwenanse

Trzy kobiety przed lustrem

Jak sie przebrnie przez dosyc nuzacy poczatek, czeka nagroda - piekna i wartosciowa opowiesc o kobietach zyjacych w roznych epokach. Schmitt, jak zwykle, postaral sie, by glowa byla pelna przemyslen po zakonczeniu lektury.

Bardzo dobra powieść o trzech kobieta żyjących w różnych czasach. Łączy je wiele i tak samo wiele je różni. Bohaterki są dobrze wykreowane, oddają realia swoich epok, a ich historie nawet ciekawe i rozbudowane. Wydarzenia, jakie mają miejsce w życiu tych kobiet ściśle łączą się z tym kim są, jak i kiedy żyją.
Jak to Schmitt - zostawia strefę niedopowiedzeń, przez co każdy czytelnik znajdzie coś innego w życiorysie tych bohaterek.
Polecam.

Jak to Schmitt - zostawia strefę niedopowiedzeń, przez co każdy...

Przeczytałam tyle pochlebnych opinii poniżej , że zastanawiam się dlaczego ja tego wszystkiego w tej książce nie dojrzałam.!?
Dla mnie niestety to bardzo przeciętna pozycja.
Żadna z opowiedzianych historii nie trafiła do mnie głębiej,
nie poruszyła mojego serca.
Niby nie są złe , czyta się dobrze ,
ale uczuć tu żadnych nie zostawiłam .

Dla mnie niestety to bardzo przeciętna pozycja.
Żadna z opowiedzianych historii nie trafiła do mnie głębiej,
nie poruszyła mojego serca.
Niby nie są złe , czyta się dobrze ,
ale uczuć tu żadnych nie zostawiłam .

To coś więcej niż książka - to doświadczenie z pogranicza mistycyzmu. Każda kobieta odnajdzie tu kawałek siebie.

Jedna z najpiękniejszych książek, jakie miałam okazję przeczytać.
Wciągnęła mnie już od pierwszego rozdziału, a każdy kolejny czytałam z przyjemnością.
Historia opowiada o trzech kobietach, które nie są usatysfakcjonowane ze swojego stanu i roli, którą odgrywają w swoim życiu, dlatego przechodzą przemianę, która sprawia, że wszystko się układa, nie tylko w życiu, ale i w głowie.

Jedna z najpiękniejszych książek, jakie miałam okazję przeczytać.

Poruszająca, bardzo dla mnie na czasie. Analiza duchowości i jej potrzeby w człowieku ale też jej mocy. Wnikliwa psychologicznie. Tłem są tu akcja i wydarzenia... A Pierwszy plan to życie emocjonalne i duchowe bohaterek.

Bardzo kobieca
Inteligentna
Przejmująca
Samej trudno mi ubrać w słowa lekkość, zwiewność i barwność tej lektury.
Jestem zachwycona!

Bardzo kobieca
Inteligentna
Przejmująca
Samej trudno mi ubrać w słowa lekkość, zwiewność i barwność tej lektury.
Jestem zachwycona!

Lubię tego autora i z przyjemnością stwierdzam, że po raz kolejny sprezentował mi powieść, którą chciałam przeczytać. Jest historia, za którą mogę iść (nawet więcej niż jedna),są pytania, które zostają w głowie, są irytujące chwilami, a przez to realistyczne bohaterki.
Ulubionej powieści Schmitta z piedestału nie zrzuci, ale będzie sobie wygodnie siedziała stopień niżej :)

Erric-Emmanuel Schmitt "Kobieta w lustrze"

Co mają ze sobą wspólnego gwiazda filmowa, mistyczka i arystokratka?
Na pozór dzieli je wszystko. Żyją w różnych epokach, otaczają się w innych kręgach społecznych. Jednakże coś je łączy.
Jest to pragnienie porzucenia dotychczasowego życia i odnalezienie tego, co naprawdę ważne.

Anna jest Hollywoodzką gwiazdą, która za pomocą alkoholu i narkotyków próbuje znaleźć cel w sowim życiu.
Hanna jest arystokratką, która żyje według ściśle ustalonych zasad i reguł, zapominając przy tym o swoich potrzebach.
Anne jest mistyczką, kochającą naturę. Żyje w czasach bardzo restrykcyjnych religijnie. Dziewczyna zapłaci najwyższą karę, za próbę wiedzenia szczęśliwego życia.

Losy tej trójki się spotkają i odmienią ich życie.
"W tym lustrze może się przejrzeć każda z nas"

***
Erric-Emmanuel Schmitt zabiera czytelników w podróż przez czas i historię.
Spodobał mi się motym skakania w czasie, poznawania różnych kultur i przyzwyczajeń.
Autor w niezwykle delikatny sposób zagłębił się kobiecą duszę. Pokazała jej pragnienia, ale także marzenia.
Powieść jest bardzo lekka i przyjemnie się ją czyta.
Wzbudza do refleksji, pozwala znaleźć to co jest w życiu najważniejsze.

Erric-Emmanuel Schmitt "Kobieta w lustrze"

Co mają ze sobą wspólnego gwiazda filmowa, mistyczka i arystokratka?

Anna jest Hollywoodzką gwiazdą, która za pomocą...

Powieść, której się na zapomina nawet po wielu latach od jej przeczytania. Wciągająca od pierwszych stron. Nie można jej przeoczyć!

• Éric-Emmanuel Schmitt