Nusia i wilki

Wydawnictwo: Zakamarki
Gittan och gråvargarna
978-83-60963-10-4
Vilka

Czy ktoś tu się boi wilków? Na pewno nie Nusia, która właśnie zgubiła się w lesie. To nic, że w przedszkolu wszystkiego się boi, nawet pogłaskać psa. Wilki to co innego. Co prawda są trochę rozleniwione, ale i tak da się z nimi pobawić. Na przykład w wilka i gąski. Wilkiem jest oczywiście Nusia. Wilki wolą jednak bawić się w szpital – godzinami mogłyby leżeć i dawać się drapać za uchem przez pielęgniarkę doktor Nusię. No i słuchać piosenki o zagubionej dziewczynce. Bo wilki uwielbiają smutne piosenki.

Pełna podskórnego humoru niezwykła opowieść o słabości i odwadze, głęboko wnikająca w świat dziecka i jego sposób myślenia. O dziecięcej wyobraźni, pomysłowości i bystrości obserwacji świata dorosłych i przekształcaniu go na swoją własną modłę.

Książka otrzymała prestiżową Nagrodę Augusta za najlepszą szwedzką książkę dla dzieci i młodzieży w roku 2000.

źródło opisu: Wydawnictwo Zakamarki, 2007

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/nusia-i-wilki.html

Madzik | 2015-02-11

Uczymy się oswajać strach, na przekór Czerwonemu Kapturkowi... Wilków też się chłopcy boją, ale dzięki Nusi i zabawie w doktora, utknięciu na drzewie dowiedzą się, że każdy z nas, nawet ten straszny, jest ludzki (choć to wilk). I nie ma się czego bać. Minus za czcionkę w książce, jest koszmarna.

trele_morele | 2016-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2016

Uwielbamy Nusię we wszystkich odsłonach. Ale tu - uwaga, trzeba wraz z Nusią śpiewać smutne piosenki :-) Mój wilk się domaga!

ziza | 2014-09-29

Uśmiałam się przy zgrzytających wilkach
książka ma swój charakterystyczny klimat, jest w niej pewna doza tragizmu sytuacyjnego, ale myślę, że taki jest dziecięcy świat- nie tylko kolorowiuni i cukierkowaty, ale i pełen różnych strachów i dziwów.
Polecam Nusię, jest wspaniała

Wookie309 | 2014-05-26

Jestem fanem Nusi chyba większym niż moja córeczka. W inteligentny sposób autorka opisuje dziecięce obawy, lęki, ale też zabawy i zainteresowania. Zrozumiałe i bliskie dziecku, a i mam wrażenie, że nie jeden rodzic może wyciągnąć dla siebie lekcję.

Maya | 2014-03-19

Oswaja...strach!