Ja i moja siostra Klara

Okładka książki Ja i moja siostra Klara Dimiter Inkiow
Okładka książki Ja i moja siostra Klara
978-83-925-9291-4
Monika Perzyna
humor dzieci

Okładka książki Moje szczęśliwe życie Eva Eriksson, Rose Lagercrantz
Moje szczęśliw... Eva Eriksson, Rose ...
Okładka książki Pan Kuleczka Elżbieta Wasiuczyńska, Wojciech Widłak
Pan Kuleczka Elżbieta Wasiuczyńs...
Okładka książki 8+2 i domek w lesie Marianna Oklejak, Anne-Cath. Vestly
8+2 i domek w ... Marianna Oklejak, A...
Okładka książki 8+2 i ciężarówka Marianna Oklejak, Anne-Cath. Vestly
8+2 i ciężarówka Marianna Oklejak, A...

Absolutnie kultowa książka o szalonym rodzeństwie, które "po dawnemu" mają masę swobody (ich rodzice jeszcze nie wiedzieli, że mają być helikopterami),co w połączeniu z olbrzymią wyobraźnią daje zbiór fantastycznych przygód. Jedna z najzabawniejszych i uzależniających książek jakie przyjdzie Wam czytać.

Z jajem:) O dzieciach, dla dzieci - w niecodzienny sposób. Historie opowiedziane z perspektywy dziecka, przez co niektóre wydarzenia wywołują uśmiech na twarzy, mimo że dla dorosłych to katastrofa;) Testowanie tortu, czy aby nie jest zepsuty (...a jednak był!...),uświadamianie ciotki Flory, skąd się biorą dzieci, zabawy we fryzjera, opieka nad pieskiem - koniecznie sprawiedliwie i po RÓWNO!, przygarnięcie kotka, szukanie przyjaciółki dla rybki, zakładanie pchlego cyrku...te i inne przygody przyprawią Was o zawrót głowy! :) Przetestujcie koniecznie!

„Ja i moja siostra Klara” - porywające historie dwójki niesowitych urwisów.

Głównymi bohaterami tej książki jest rodzeństwo – Klara oraz jej młodszy brak, którego imię pozostaje dla czytelnika tajemnicą. W każdym bądź razie mówi o sobie Ja. Obydwoje są raczej przeciętnymi dziećmi. Posiadają psa Wąchacza i kota Kazimierza. Ich głowy są pełne pomysłów. Niektóre z nich są bardzo ekstremalne i potrafią przyprawić rodziców o prawdziwy zawrót głowy. W ich codziennym świecie absolutnie wszystko jest możliwe do zrealizowania, co najwyżej efekt tych realizacji może czasami budzić grozę. Ich wspólne życie to ciągła przygoda, pełna fascynujących zdarzeń. Okazuje się, że dzieci potrafią wprowadzić w życie naprawdę innowacyjne działania, w celu uzyskania właściwej odpowiedzi na nurtujące ich pytania, na które dorośli nie zawsze chcą w sposób łatwy i przystępny im odpowiedzieć. Dla Klary i jej brata słowo „nie da się” zwyczajnie nie istnieje. Do spółki są wstanie nawet wytresować pchły, zmienić w kilka chwil wygląd swego psa, czy karnację własnej skóry, samodzielnie wystylizować włosy, nauczyć się pływać w domowych warunkach, sprawdzić jakość żywności i wytrzymałość swego układu pokarmowego zarazem. Czytając ich perypetie nigdy nie ma się ich dość. Opowiadania są napisane zrozumiałym i łatwym w odbiorze językiem, krótkie i naprawdę przeeeeezabawne. Uwielbiam i polecam. Doskonale spędzony czas z dzieckiem przy lekturze. Niby nic, a bawi do łez.

„Ja i moja siostra Klara” - porywające historie dwójki niesowitych urwisów.

Wesoła, pełna humoru książka. Śmiałam się razem z dzieckiem z poszczególnych opowiadań. Jednocześnie będą rada, że to nie moje dzieci tak napsociły :D

Kochani jeśli Wasze pociechy lubią czytać, a Wy razem z Nimi gorąco polecam świetny zbiór opowiadań o perypetiach dwójki rodzeństwa "Ja i moja siostra Klara" Inkiow Dimiter Wydawnictwo Tatarak. Klara i jej Brat dostarczają mnóstwo zabawy i uśmiechu.

Dlaczego ciocia, tak nagle zrobiła się gruba? Skąd biorą się dzieci? Czy można nauczyć się pływać, będąc w domu? Czy pies może zmienić kolor?

Na te i na wiele innych pytań, rodzeństwo szukało odpowiedzi doprowadzając czytelnika do śmiechu. Czytając o przygodach rodzeństwa, dzieci wysuwają swoje wnioski długo dyskutując czy napewno należy się tak zachować.

Mała ciekawostka: "JA I MOJA SIOSTRA KLARA" znajduje się na "Złotej liście" książek polecanych przez fundację ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom.

Przedstawione historie pobudzają wyobraźnię młodszego czytelnika. Klara i jej Brat swoimi przygodami nasuwają wiele pytań....

Fantastyczna lektura! Nie cierpię moralizatorskich, ułożonych, papierowych postaci rodem spod mieszczańskiej strzechy, które na łopatologicznej zasadzie wskazują co jest dobre, a co złe. Te postaci są inne - żywe, prawdziwe, niebanalne, przebiegłe, dziecinnie chytre - dzieci nie są "głupie" i same zrozumieją które zachowania są akceptowane, a które już niekoniecznie.

Zabawne prepypetie dwójki dzieciaków rozbroją i wywołają uśmiech nie tylko na twarzach dzieci, ale i dorosłych. Zdecydowanie świetna pozycja. Historyjki są krótkie i śmieszne przez co mogą być zachętą dla dziecka do samodzielnego czytania.

Całkiem nie tak dawno dane mi było poznać dziewczynkę o dość wyjątkowym poczuciu humoru. Jak zapytacie Olgę, które opowiadanie najbardziej się jej podobało... prawdopodobnie dusząc się kolejnymi kaskadami śmiechu, wyduka, że to, w którym Klara i brat nakarmili ciotce złote rybki. Nakarmili je parówkami.

Dobrze się czyta, dziecko jest zainteresowane, jednak historyjki dają zły przykład jak np. wrzucanie parówek do akwarium... lub niebezpieczne zabawy gdy dzieci zostają same w domu np. Przeciąganie liny, malowanie psa, obcinanie włosów. Mały człowiek może sobie to wziąć do serca stąd niska ocena.

Kapitalny zbiór opowiastek o przygodach dwójki niesfornych dzieciaków. Stylem i humorem przypomina mi cykl o Mikołajku.
Historie są króciutkie i dotykają różnorakich "problemów", dzięki czemu mogą stać się punktem wyjścia do dyskusji z młodym czytelnikiem.
Czytane w pojedynkę sprawią niemałą frajdę także dorosłemu odbiorcy.
Wzruszająco, śmiesznie i dydaktycznie.

Czytane w pojedynkę sprawią niemałą frajdę także dorosłemu odbiorcy.
Wzruszająco, śmiesznie i dydaktycznie.

• Dla dzieci
  • Dla dzieci i młodzieży