Wyzwanie czytelnicze LC

Ja i moja siostra Klara

Tłumaczenie: Monika Perzyna
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ja i moja siostra Klara". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Tatarak
Ich und meine Schwester Klara
978-83-925-9291-4
humor, dzieci
actagaudi

Poznajcie się: oto Klara, a oto jej brat. Zapraszamy do ich świata, w którym wszelkie scenariusze - nawet te najbardziej nieoczekiwane - są możliwe. Czy jamnik może być blondynem? Jak się obronić przed zbójnikami? Czy można wytresować pchły? Czy dorośli rzeczywiście wiedzą, skąd się biorą dzieci? Szukanie odpowiedzi na te pytania zmienia codzienność w fascynującą przygodę. Śledząc perypetie niezwykłego rodzeństwa, czytelnicy wspaniale się bawią, chociaż bohaterom nie zawsze jest do śmiechu...

"Ja i moja siostra Klara" znajduje się na "Złotej liście" książek rekomendowanych przez Fundację ABC XXI - Cała Polska czyta dzieciom.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://merlin.pl/Ja-i-moja-siostra-Klara_Dimiter-I...»

Matylda | 2018-03-19

To jedna z najbardziej dowcipnych książek dla dzieci jakie czytałam z moją córką. Opowiada o chłopcu i jego siostrze Klarze, która jako starsza udziela mu rad, nie zawsze rozsądnych, z czego wynika mnóstwo zabawnych sytuacji. Pomimo moich obaw, że moja córka będzie próbowała naśladować niesforne dzieciaki, nie chodzi mi o przefarbowanie psa czy tresurę pcheł, lub kąpiel w cebuli, bo to już hardcore, ale zabawa w duchy, czy w fryzjera, każdemu maluchowi takie psikusy mogą przyjść do głowy. Na szczęście dzieci są mądrzejsze niż nam się zdaje i książeczkę również traktują z przymrużeniem oka. Kupiłam ją przypadkiem, jak córka była malutka, ale często do niej wracamy i polecamy znajomym. A oni czy mają dzieci w wieku cztery lata, czy osiem, pytają się nas o kolejne części tych przygód dwóch małych psotników.

kasicek87 | 2018-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2018

Kapitalny zbiór opowiastek o przygodach dwójki niesfornych dzieciaków. Stylem i humorem przypomina mi cykl o Mikołajku.
Historie są króciutkie i dotykają różnorakich "problemów", dzięki czemu mogą stać się punktem wyjścia do dyskusji z młodym czytelnikiem.
Czytane w pojedynkę sprawią niemałą frajdę także dorosłemu odbiorcy.
Wzruszająco, śmiesznie i dydaktycznie.

Marta Bilewicz | 2012-01-30
Przeczytana: 27 stycznia 2012

Bardzo zabawna książeczka o przygodach chłopca i jego siostry Klary. Klara jest już duża i chodzi do pierwszej klasy. Razem z bratem poznaje świat na swój sposób, nierzadko przyprawiając swoich rodziców o (co najmniej) zawroty głowy i (nierzadko) o palpitacje serca. I tak usiłują założyć choćby cyrk pcheł pozyskując te ostatnie od jakiegoś tam psa, czy też oddają nowe ciuchy rodziców dla Czerwonego Krzyża. Dlaczego nowe? Żeby biedni ludzie nie wyglądali na jeszcze biedniejszych, kiedy włożą używane rzeczy. Usiłują nakarmić rybki cioci parówkami, zniwelować zmarszczki na buźce maleńkiej córeczki wujka używając do tego drogiego kremu swojej mamy i tak dalej, i tak dalej.

Czytałam te powiastki córce i sama się z nich śmiałam. Są napisane z punktu widzenia chłopca, który wypowiada się w pierwszej osobie, wielu rzeczy nie rozumiejąc. W zabawny sposób interpretuje pewne zachowania ludzi, czy zwierząt, a język nasuwa mi skojarzenia z serią "Mikołajka".

Baaardzo polecam :)

książek: 2056
Syl_wina | 2016-10-23

Ja i moja siostra Klara to książka rzeczywiście napisana z bardzo dużą dawką humoru. Czyta się ją lekko i przyjemnie, aczkolwiek zaskakujące pomysły Klary i jej brata przyprawiają o zawrót głowy.... Ufarbowanie psa na dwa różne kolory, obcięcie włosów "na łyso", karmienie rybek parówkami, oddanie najlepszych ubrań swoich i rodziców do Czerwonego Krzyża, smarowanie noworodka kremem mamy by nie był taki czerwony i pomarszczony... to tylko niektóre pomysły dzieciaków. Czytając książkę, trochę się bałam, by moja szalona dwójka nie zechciała ich naśladować :). Oczywiście, Klara i jej brat nie robią tych wszystkich rzeczy ze złej woli, wręcz przeciwnie, zawsze chcą pomóc, tylko zazwyczaj im się to nie udaje.

Na uwagę zasługują również świetne ilustracje Justyny Mahboob - jej zabawna "dziecinna" kreska komponuje się z treścią idealnie.

"JA I MOJA SIOSTRA KLARA" znajduje się na "Złotej liście" książek polecanych przez fundację ABCXXI - Cała Polska czyta...

actagaudi | 2011-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2011

Książka została mi polecona przez bibliotekarką w naszej osiedlowej bibliotece. Podeszłam do niej ze sceptycyzmem, bo wydała mi się za długa dla mojej czteroletniej córki. Jednak lektura okazała się fantastyczna przygodą, pełną śmiechu.

Książka jest zbiorem opowiadań o chłopcu opowiadającym w pierwszej osobie swoje przygody, których doświadcza, i jest ich w dużej mierze sprawcą, wraz z tytułową siostrą Klarą. Tak też karmią złote rybki parówkami, farbują psa, zakładają cyrk pcheł, zamęczają akwizytora, udają duchy i wymyślają mnóstwo innych zabaw, które rodziców przyprawiłyby o ból głowy, gdyby nie to, że pękają ze śmiechu.

Polecam dla dzieci i rodziców, jest to fantastyczna lektura.

Betka666 | 2018-10-31
Na półkach: Dla dzieci-mam, Przeczytane

Świetna, wesoła książka o rodzeństwie. Brat i Klara. Dzieci z niespożytą energią, z niezliczonymi pomysłami i nie zawsze grzeczne :) 200 stron wesołych perypetii, które rozweselą zarówno dzieciaki jak i rodziców przy wspólnym czytaniu. Pomimo psot i wpadek, zawsze na końcu są z nich wnioski, więc dzieci nie łapią przepisu na niegrzeczność, a uczą się, jak niemiłe są konsekwencje takiego zachowania. Czytam z 4,5 latkiem i lubi te krótkie i śmieszne opowiadania, ale także zainteresuje 7 latka, który już sam czyta.
Aha, książka zdecydowanie dla obu płci, bo często spotykam się z komentarzami, że to dla dziewczynek. Otóż nie prawda :D Zdecydowanie obalam mit!
Aha, lubię poczytać ją sama, na chandrę ;)

Maria Tarczyńska | 2014-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2014

Śmieszne krótkie opowiastki o niesfornych dzieciaczkach. Można czytać porcjami po historyjce. Polecam też bardzo w formie audiobooka bo książka jest świetnie czytana :)

ani_anka | 2012-09-27
Przeczytana: 21 września 2012

Ta książka jest niezwykle nierówna. Są tutaj zabawne i błyskotliwe historyjki np. o choince, o dobrym uczynku, albo o wujku Tonim, który dawał im po złotówce, jednak równocześnie są tu historyjki, które powalają swoją głupotą: farbowanie psa! porażka; bobas smarowany kremem przeciwzmarszkowym! nawet nie wspomniano o tym, że dla niemowlaka byłoby to szkodliwe. Literatury dziecięcej jest tak dużo, że książki na takim poziomie spokojnie można pominąć i zastąpić je lekturą, która nie wymaga od rodzica komentarza: wiesz kochanie, to co robiły te dzieci, tak naprawdę nie było śmieszne, tylko bardzo niewłaściwe.

Dorota Lewandowicz | 2013-05-27
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci