Pewnie, że Lotta umie jeździć na rowerze

Cykl: Lotta z ulicy Awanturników (tom 3)
Wydawnictwo: Zakamarki

Na piąte urodziny Lotta dostaje dużo wspaniałych prezentów, ale niestety nie ma wśród nich roweru... To wielki zawód! Lotta nie chce już patrzeć na swój trzykołowy rowerek, Lotta chce mieć prawdziwy

bibi | 2015-08-19
Przeczytana: sierpień 2015

Urzekająco wciągające opowiadanie, podoba się chłopcom, dziewczynkom. Zwłaszcza ta nieuświadomiona dziecięca odwaga i silna wiara we własne siły. Dla takich osób nie istnieją rzeczy niemożliwe! Wszak po kryjomu można chodzić do szkoły, mieć niebieskie oczy i jeździć na rowerze. Humor jest naprawdę znakomity.

Carflo | 2014-03-04

Lotta to szczególne dziecko. Szczególnie uparte, żywe, pewne siebie i odważne. Barwne i wyraziste, jak nikt na całej ulicy Awanturników. Lotta wie czego chce i ze wszystkich sił i wbrew wszystkiemu będzie dążyć do celu. Jest jakby nieświadoma swojej dziecięcej nieporadności i tak pełna wiary w swoje siły, że nie istnieją dla niej rzeczy niemożliwe! Umie jeździć na rowerze – po kryjomu, tak jak po kryjomu chodzi do szkoły i ma niebieskie oczy. Jej największym marzeniem jest rower na dwóch kołach i krótką chwilę zajmuje jej opracowanie planu wyposażenia się w taki rower. Co z tego wyniknie? Przede wszystkim kupa śmiechu! Książki Astrid Lindgren są zabawne nawet dla dorosłych, z uwagi na swoją naturalność, niewymuszoność. Czytając je, oglądamy nie fantazję autorki, ale prawdziwe życie, którego była ona bacznym obserwatorem. W sytuacjach przez nią opisanych króluje rzeczywistość, taka widziana oczyma dziecka, budowana jego charakterem i pragnieniami. Sama Lotta jest ciężkim...

Maya | 2014-03-19

O samodzielności i dążeniu "po-prawie-trupach do celu" 5-latków :)

Syl_wina | 2017-04-21
Zuzanna Kubiczek | 2017-01-28