KrUlewna Śnieżka

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
978-83-10-11452-5
A--

Uwaga: celowy błąd ort. w tytule

Drogi Czytelniku!

źródło opisu: http://www.nk.com.pl/

źródło okładki: http://www.nk.com.pl/

nellanna | 2012-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2012

Moje pokolenie dobrze zna pana Butenkę, jego książki i ilustracje. To było i nadal jest zjawisko, nie tylko w sferze książki dziecięcej, bo i dorośli, bez fałszywego wstydu, świetnie się przy nich bawią.Już Marcin Wolski zachwycał swoimi anty baśniami. Tymczasem Butenko opisał i zilustrował, jak zawsze doskonale, cztery bajki, bardzo znane i funkcjonujące od lat w swej nieskazitelnej, wiernej postaci. W książce, o której mowa, podane są wersje nieocenzurowane! I proszę nie spodziewać się lektury różowo- erotycznej, to nadal jest powiastka dla dzieci, mój syn bawił się wraz ze mną i to jest przykład na to, ze zgredy mogą być mało zgredliwe a różnica pokoleń nie zawsze tylko kłopotliwa i konfliktowa!I proszę się nie obawiać, oryginalność tych bajek nie polega na błędach w ortografii, co zdaje się sugerować okładka. POLECAM dużym, małym i dowcipnym.

Joanna Topolska | 2014-01-06

Dużo było już książek z przeróbkami najpopularniejszych bajek. Ale tu już autor poszedł na całość.
Mocno szalona, czasem język przesadzony trochę, krulewna o wielkich śmierdzących girach... Ale dla dzieci może być bardzo śmieszna! I Butenkowość-niesamowitość tych ilustracji!!

Rafał Niemczyk | 2013-09-29
Przeczytana: 12 września 2013

„Kopciuszek z rozmiarem buta Michaela Jordana”

„KrUlewnę Śnieżkę” Bohdana Butenki zapowiada komunikat: „Specjalnie dla Ciebie! Bez cenzury! Po raz pierwszy odkrywamy najpilniej strzeżone sekrety świata bajek! Oto jedyna prawdziwa wersja wydarzeń! Przeczytaj, jeśli masz odwagę!”. Ów komunikat, wespół z niepokojącym błędem ortograficznym w tytule oraz charakterystyczną kreską autora, kreuje zapowiedź bajki nie do końca grzecznej. Na szczęście bajka jest niegrzeczna tylko do pewnego stopnia, a zastosowana z fantazją przez autora licentia poetica nie łamie podstawowych bajkowych zasad, a jedynie wzbogaca ich zawartość. A co najważniejsze – „KrUlewna Śnieżka” wciąż pozostaje bajką dla dzieci.

Bohdana Butenki ludziom starszego pokolenia przedstawiać nie trzeba. To zasłużony polski rysownik i ilustrator, komiksiarz, scenarzysta, autor książek, a także projektant lalek i dekoracji teatralnych. „KrUlewna Śnieżka” to kompilacja czterech klasycznych bajek, opowiedzianych w sposób… nie do...

FiKa | 2015-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2015

majstersztyk, wspaniała, koniecznie do przeczytania.

SP1 | 2016-03-09
Przeczytana: 13 września 2016