Asy z naszej klasy

Wydawnictwo: SBM
zuzanna

Fascynujący zbiór przygód Julka i jego przyjaciół napisany barwnym i pełnym poczucia humoru językiem. Bogata w ujmujące zdarzenia i zabawne sytuacje książka, którą można przeczytać jednym tchem. Julek, Maciek i Kuba właśnie rozpoczynają naukę w szkole. Nieważne, czy akurat zwą się trzema muszkieterami, czy trzema samurajami- ważne, że trzymają się razem! Zawsze i wszędzie: na basenie, na...

Julek, Maciek i Kuba właśnie rozpoczynają naukę w szkole. Nieważne, czy akurat zwą się trzema muszkieterami, czy trzema samurajami- ważne, że trzymają się razem! Zawsze i wszędzie: na basenie, na wycieczce lub też stojąc oko w oko z groźnymi chłopakami ze starszej klasy.

zuzanna | 2012-06-14

„Asy z naszej klasy” to zbiór mądrych i wciągających przygód trójki przyjaciół Julka, Kuby i Maćka, którzy rozpoczynają naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Pomimo wielu obaw jakie towarzyszą młodym pierwszoklasistom szkoła okazuje się dla nich miejscem wspaniałych doświadczeń, wartościowych przeżyć i niezapomnianych wrażeń.

Julek, Kuba i Maciek poznali się jeszcze w zerówce. Wszystko zaczęło się od przedszkolnej wycieczki do minizoo. Kuba wszedł do zagrody z kozami i nie umiał się z niej wydostać. Kozy na dodatek zaczęły go podskubywać. Na ratunek koledze przybyli Julek i Maciek. Od tego momentu stają się nierozłączni. Razem przechodzą przez stres związany z pierwszym dniem w szkole, wspólnie stawiają czoła groźnym chłopakom z wyższych klas, poznają pierwsze sympatie, jadą do planetarium czy na wycieczkę do Zakopanego.

Uwielbiają spędzać ze sobą czas zarówno w szkole jak i poza jej murami. Nazywają się trzema muszkieterami, którzy w wymagających odwagi szkolnych...

Na półkach: Przeczytane, SBM

Dzisiaj przedstawię Wam trzech przesympatycznych młodych chłopców z pierwszej A. Trzech muszkieterów, tri maładca lub trzech samurajów. Wszystko zależy od ich humorów :)

Każdy z nas kiedyś zaczynał szkołę. Pójście do pierwszej klasy jest naprawdę bardzo stresujące. Zarówno dla rodzica jak i dla dziecka. Jedni się cieszą, inni boją, a jeszcze inni kompletnie nie wiedzą czego się spodziewać. Tak właśnie czuje się Julek - chłopiec, który opowiada nam swoje przygody.

Julek ma dwóch przyjaciół - Maćka i Kubę. Zawsze trzymają się razem, wszystko robią wspólnie. Oczywiście do pierwszej klasy również trafiają razem, więc to normalne, że i w lawce siadają w trójkę ;)
Chłopaki już od początku przekonują się, że w szkole jest bardzo fajnie i nie potrzebnie się obawiali. Mają bardzo miłą Panią wychowawczynię i fajnych kolegów oraz koleżanki z klasy. Wszystko byłoby jak najbardziej ok gdyby nie starsi chłopcy ze szkoły. Czepiają się Julka i jego przyjaciół, na szczęście chłopcy są bardzo...

Sylwia Rogowska | 2017-05-03
Przeczytana: maj 2017