Strasznie trudne wierszyki

Wydawnictwo: Skrzat

Żonglerka słowem, humor, cudowny absurd i zaskakujące puenty, a przy tym wyzwanie postawione małemu i dużemu czytelnikowi: „przeczytaj i nie połam języka” – to wszystko znajdziecie w "Strasznie trudnych wierszykach", które mistrzowsko zinterpretował Maciej Stuhr. "Ta książeczka to zbiór humorystycznych wierszyków, które mogą wzbogacić warsztat logopedy, nauczyciela czy rodzica i ułatwią...

"Ta książeczka to zbiór humorystycznych wierszyków, które mogą wzbogacić warsztat logopedy, nauczyciela czy rodzica i ułatwią dzieciom w młodszym wieku szkolnym opanowanie trudnej sztuki ładnego i poprawnego mówienia. Mogą również zostać wykorzystane do ćwiczeń dykcyjnych nad udoskonalaniem techniki pięknego i poprawnego mówienia, czytania i opowiadania".
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Krakowie

źródło opisu: Wydawnictwo Skrzat, 2012

źródło okładki: www.skrzat.com.pl

Na półkach: Przeczytane, Skrzat

Dzięki tej książeczce możemy pobawić się słowami :) Znajdziemy w niej 17 wierszyków dzięki którym dziecko może nauczyć się czytania i wymawiania trudnych głosek takich jak: r, sz, cz, dż, ś, ć, dź itp.
Wierszyki te są naprawdę zabawne, pełne zaskakujących rzeczy i dziwnych sytuacji... Przeczytamy tutaj między innymi o homarze, którego ugryzł komar, o kurkach które uwielbiały rurki z ziarnem, o rybaku któremu uciekł robak, o krewetce która była aktorką, o mrówkach które skradły talerz z surówką i o wielu innych śmiesznych i zwariowanych rzeczach :)

Kiedy czytałam te wierszyki Nikusiowi, oboje mieliśmy niezły ubaw. Odradzam czytanie tej książeczki przed snem, wiem z własnego doświadczenia. Mały tak się chichotał, że o spaniu nie było nawet mowy :) Natomiast z czasem zrozumiał w jakim celu czytamy te wierszyki po kilka razy. Wspólnie zaczęliśmy powtarzać trudniejsze wyrazy co często kończy się śmiechem :) Nikodem nie wymawia jeszcze R, ani SZ i ta ksiażeczka jest naprawdę fajnym...

Strasznie trudne wierszyki to zbiór siedemnastu cudownie „trudnych” i niezwykle humorystycznych wierszyków, na których rzeczywiście można sobie połamać język. Przede wszystkim jednak śmiechu przy czytaniu jest co niemiara. Ta niewielkich rozmiarów książeczka mieści w sobie bogate wnętrze. Genialna żonglerka słowem, zaskakujące puenty, humor graniczący z absurdem, a przede wszystkim wartość edukacyjna. Dzięki nagromadzeniu w wyrazach głosek: r, sz, rz, cz, dż, s, z, c, dz, ś, ź, ć, dź, książeczka jest doskonałą pomocą logopedyczną, która pomoże dziecku przyswoić i utrwalić prawidłową artykulację tych głosek. Myślę, że będzie też pomocna wszystkim studentom kierunków pedagogicznych i artystycznych do ćwiczenia poprawnego mówienia i wyrabiania dobrej dykcji.
Powiem szczerze, że uśmiałam się przy tej lekturze do łez. Wydaje mi się, że książeczka powinna być czytana przez dzieci i dorosłych. Gwarantuję doskonałą i niebanalną zabawę, której dosadna puenta, zaskoczy niejednego...

Meowth | 2016-03-07
Mamhaszka | 2014-11-01