rozwińzwiń

Grecy i irracjonalność

Okładka książki Grecy i irracjonalność Eric R. Dodds
Okładka książki Grecy i irracjonalność
Eric R. Dodds Wydawnictwo: Homini historia
277 str. 4 godz. 37 min.
Kategoria:
historia
Wydawnictwo:
Homini
Data wydania:
2001-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2001-01-01
Liczba stron:
277
Czas czytania
4 godz. 37 min.
Język:
polski
ISBN:
8387933619
Tłumacz:
Jacek Partyka
Średnia ocen

7,9 7,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,9 / 10
19 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
109
12

Na półkach: ,

Przenikliwe, choć wymagające skupienia, wykłady zadające rys na powszechnym wyobrażeniu kultury greckiej jako świata racjonalnego, uporządkowanego, w pewnym stopniu nieprzystępnego, jak koryncka kolumna. Komu bowiem w pierwszej chwili przychodzi do głowy rozmyślający Marek Aureliusz, szukający w senniku znaczenia swojego snu, czy Platon biorący udział w swoistej ,,reakcji pogańskiej" przeciw atomizmowi Demokryta?

Przenikliwe, choć wymagające skupienia, wykłady zadające rys na powszechnym wyobrażeniu kultury greckiej jako świata racjonalnego, uporządkowanego, w pewnym stopniu nieprzystępnego, jak koryncka kolumna. Komu bowiem w pierwszej chwili przychodzi do głowy rozmyślający Marek Aureliusz, szukający w senniku znaczenia swojego snu, czy Platon biorący udział w swoistej ,,reakcji...

więcej Pokaż mimo to

avatar
520
346

Na półkach:

Przejrzysta, świetnie napisana, znakomicie przybliżająca świat greckiej religijności. Uderza szacunek z jakim Doddds potrafi opowiadać o przeszłości, umiejętność z jaką pokazuje to co w ludziach stałe.

Dla laika (dla mnie) nieczytelna jest część przypisów, szczegółowo rozpatrująca znaczenie, rdzenie i konotacje greckich wyrażeń i appendix 2 gdzie zamieszczono całe fragmenty nietłumaczonych greckich tekstów, niemniej całość wydaje mi się fascynującą lekturą nie tylko dla zainteresowanych historią religii (religijności) ale też dla każdego wielbiciela Homera, tragików greckich czy Platona.

Przejrzysta, świetnie napisana, znakomicie przybliżająca świat greckiej religijności. Uderza szacunek z jakim Doddds potrafi opowiadać o przeszłości, umiejętność z jaką pokazuje to co w ludziach stałe.

Dla laika (dla mnie) nieczytelna jest część przypisów, szczegółowo rozpatrująca znaczenie, rdzenie i konotacje greckich wyrażeń i appendix 2 gdzie zamieszczono całe...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1273
1372

Na półkach: , , , , , , , , ,

Niezwykle ważna książka o kulturze greckiej, która – jak się okazuje – nie była wcale taka racjonalna, jak się nam nieraz wydaje. Autor opisuje wiele mało znanych przejawów greckiej myśli epoki homeryckiej, archaicznej i klasycznej. Książka porusza zagadnienia z pogranicza antropologii, religioznawstwa i filozofii. W moim odczuciu jest to jedna z najważniejszych pozycji dotyczących antyku greckiego, dużo zmieniła w moim rozumieniu tej epoki. Nie jest to jednak książka łatwa i wymaga uważnej lektury, a najlepiej również sporządzania notatek. Dodds zawarł w tej pracy mnóstwo interesujących uwag o literaturze greckiej, zwłaszcza o Homerze, tragedii i Platonie. Na pewno warto ją przeczytać, choć Autor operuje niełatwym językiem i może być trudno zrozumiała dla osób słabo zaznajomionych z naukami o starożytności.

Tomasz Babnis

Niezwykle ważna książka o kulturze greckiej, która – jak się okazuje – nie była wcale taka racjonalna, jak się nam nieraz wydaje. Autor opisuje wiele mało znanych przejawów greckiej myśli epoki homeryckiej, archaicznej i klasycznej. Książka porusza zagadnienia z pogranicza antropologii, religioznawstwa i filozofii. W moim odczuciu jest to jedna z najważniejszych pozycji...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    100
  • Przeczytane
    27
  • Posiadam
    5
  • Historia
    3
  • Teraz czytam
    2
  • Filozofia
    2
  • Starożytność
    2
  • Historia (Robocza bibliografia)
    1
  • Starożytność
    1
  • Lektury studentki :)
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Grecy i irracjonalność


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne