Cywilizacja wczesnego chrześcijaństwa I-IV w

Tłumaczenie: Eligia Bąkowska
Seria: Rodowody Cywilizacji
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
La Civilisation de l’Antiquité et le Christianisme
historia
Adam B

Tematem pracy są cztery pierwsze wieki n.e. i wpływ jaki wywierało chrześcijaństwo na schyłkową już, kulturę pogańskiego Rzymu. Poznajemy proces rozszerzania się nowej wiary, strukturę organizacyjną jej wyznawców, stopniowe opanowywanie przez nią rozmaitych dziedzin życia. Widzimy rewolucyjny jak na owe czasy charakter chrześcijaństwa oraz rolę, jaką odegrało ono w przemianach kulturowych, politycznych i społecznych, a także jak wiele cywilizacja chrześcijańska zaczerpnęła ze świata rzymskiego.

Mniszka | 2016-03-28

Bardzo dobre wprowadzenie do chrześcijaństwa starożytnego.

Anna | 2016-10-23
Na półkach: Ceram, Posiadam, Przeczytane