Grecy i irracjonalność

Homini
historia
Jacek Partyka

Na półkach: , , , , , , , , ,

Niezwykle ważna książka o kulturze greckiej, która – jak się okazuje – nie była wcale taka racjonalna, jak się nam nieraz wydaje. Autor opisuje wiele mało znanych przejawów greckiej myśli epoki homeryckiej, archaicznej i klasycznej. Książka porusza zagadnienia z pogranicza antropologii, religioznawstwa i filozofii. W moim odczuciu jest to jedna z najważniejszych pozycji...

• Filozofia
  • Starożytność
  • Historia
  • Mity, bogowie, wszelkie bałwochwalstwo
  • Starożytność
  • 7) Historia: 1.3) Starożytna Grecja
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Grecy i irracjonalność