Ojcostwo dla żółtodziobów

Okładka książki Ojcostwo dla żółtodziobów Kevin Osborn
Okładka książki Ojcostwo dla żółtodziobów
Kevin Osborn Wydawnictwo: Rebis poradniki
poradniki
The Complete Idiot's Guide to Fatherhood
Rebis
2009-01-01
2009-01-01
978-83-7301-991-1
Anna Zdziemborska

widać, że książka pisana już jakiś czas temu i na rynek amerykański.

widać, że książka pisana już jakiś czas temu i na rynek amerykański.

7/10
Chyba każdy tata chciałby, aby jego dziecko było szczęśliwe, zdrowe oraz prawidłowo rosło. A gdy będzie większe, aby umieć z nim rozmawiać o rzeczach miłych oraz trudnych, jak chociażby smierć, używki itp. Nikt jednak nie urodził się uczonym. Oczywiście dużo postaw mamy niejako zakodowane w organizmie. Nie znaczy to jednak, że nie warto siegnąć po pomoc.

„Ojcostwo dla żółtodziobów” to książka, która z grubsza przechodzi przez większość etapów życia rodzicielskiego. Od ciąży, po narodziny, okres niemowlęctwa jak i lata nastoletnie. Można z niej wyciągnąć wiele ciekawych porad. Nie jest to jednak fizyka kwantowa - nie oszukujmy się.

Ogólnie książkę oceniam bardzo dobrze. Warto jednak pamiętać, że była pisana na rynek amerykański, więc tematy, związane z edukacją czy zdrowiem po prostu się różnią. Mimo wszystko dobra lektura dla mężczyzn, którzy w ojcostwie chcą wbić na wyższy level.

7/10

„Ojcostwo...

Na rynku jest wiele książek o tym jak przygotować się na przyjście dziecka. Problem jest tylko taki, że większość książek jest skierowanych do kobiet. Ta książka jest skierowana do mężczyzn i to jest zdecydowany plus tej pozycji.
Ojcostwo trwa całe życie, więc książka podzielona jest na 3 części - przed porodem, po porodzie, problem większego dziecka. Oczywiście autor opisuje standardy amerykańskie, ale nie różnią się one bardzo od naszych (jeżeli chodzi o niemowlęta). Napisana jest prostym językiem, często humorystycznym. Każdy facet może dowiedzieć się o podstawach opieki na swoją partnerką w ciąży i pociechą po narodzinach.
Ogólnie polecam jeżeli nie czytało się innych książek o rodzicielstwie.
PS. Książka zawiera humorystyczne cytaty Billa Cosby'egp, który został niedawno oskarżony o przestępstwa seksualne.

Książka kupiona i przeczytana w określonym celu. Wiadomo jakim.

Przemyślana, mądra pozycja, ze szczyptą humoru. Brak dziwacznych porad i złotych myśli. Każde Maleństwo jest inne i aksjomatem na kolkę nie zawsze jest kołysanie.

Książka kupiona i przeczytana w określonym celu. Wiadomo jakim.

Książka pomogła mojemu mężowi przygotować się do roli ojca, wspomóc mnie w pierwszych chwilach z naszym dzieckiem, a teraz krok po kroku pomaga nam w wychowaniu dziecka, must have każdego rodzica.

Książka dla każdego ojca, który nie chce być nim tylko z nazwy.

Książka dla każdego ojca, który nie chce być nim tylko z nazwy.

• Pedagogika
  • 004.1 Dla rodziców
  • Dzieci
  • Rozwój osobisty
  • Poradniki
  • Życiowe

Dodaj cytat z książki Ojcostwo dla żółtodziobów