Alkoholik - instrukcja obsługi

Wydawnictwo: Druga Strona
alkohol, alkoholik, alkoholizm
poradniki
Figunia33

"Życie z alkoholikiem boli – ta książka ma sprawić, by bolało mniej. Nie jest grzechem kochać alkoholika – grzechem jest kochać go głupio i podtrzymywać jego uzależnienie. Alkoholik to książka dla współuzależnionych kobiet. Daje przykłady rozwiązań, pokazuje jak wybrnąć z trudnych sytuacji, ale w żadnym przypadku nie mówi, że będzie łatwo. Łatwo nie będzie, ale może być spokojniej. Jest to książka dla każdego, kto w mniejszym lub większym stopniu spotkał się z problemem uzależnienia. A takich ludzi jest w Polsce blisko 10 mln. Wielu z nas ma kogoś takiego w rodzinie lub wśród znajomych. A co najważniejsze, jest to też książka o związkach, które potrzebują pomocy - bo tam gdzie jest alkohol pojawiają się problemy. Ta książka jest też dla osób samotnie, latami borykających się z problemem uzależnienia u swoich bliskich. By zobaczyły, że nie są same. Że inne/inni mają podobnie. Żeby też zrozumiały, że nikt z nas nie jest na tyle mądry, żeby pokonać alkoholizm. Ani swój, ani tym bardziej kogoś innego.(…) To tak, jakby ktoś chciał sam, bez pomocy fachowców, wyleczyć sobie zapalenie płuc czy samodzielnie przeprowadzić operację na otwartym sercu. Tego się po prostu nie da zrobić. Trzeba wiedzieć jak. Trzeba być uzbrojonym w wiedzę. Ta książka nie zastępuje terapii. Ma ona zachęcać do podjęcia terapii.(…) Spróbować zobaczyć, że może być inaczej. Że twoja miłość nie musi być cierpieniem. Możesz dalej kochać alkoholika i to nie musi tak boleć." (fragment)

źródło opisu: Druga Strona, 2013

źródło okładki: Druga Strona, 2013

PiórkoAngeliki | 2013-12-11
Przeczytana: 06 grudnia 2013

"Ta książka zmieni Twoje życie"-gdy ktoś tak pisze,pisze nieprawdę.Jeszcze żadna książka nie zmieniła człowiekowi życia.Tylko on sam może to zrobić.To,co zmienia nasze życie,to działanie.(...)Mamy wielką nadzieję,że ta książka pomoże zachęcić kobiety do działania.Działanie sprawi,że związek z alkoholikiem nie będzie tak mocno boleć,a rzeczywistość nie będzie tak daleko odbiegać od marzeń.Sprawi,że będzie bardziej normalnie.
Autorki-psychoterapeutka i dziennikarka próbują pokazać od początku do końca związek z alkoholikiem-począwszy od tego jakiego rodzaju trzeba mieć predyspozycje psychiczne,aby uwikłać się w taki "survival"jakim okazuje się życie z uzależnioną osobą,zakończywszy na trzeźwieniu miłości naszego życia-ale nie miejmy złudzeń trzeźwiejący partner to wygrana w totolotka.
Częstymi ofiarami,są kobiety,które miały w domu ojca-alkoholika i takie,które zakochały się od pierwszego spotkania,spotkały wymarzony ideał:
Drugim błędem jest włączenie magiczne myślenia:JA GO...

ansomia | 2013-08-18
Przeczytana: 17 sierpnia 2013

W Polsce liczba osób uzależnionych od alkoholu to 2% populacji, czyli ok 800 tyś. Oprócz tego styczność z alkoholem ma ok 4% populacji, ok. 1,5 mln, są to osoby żyjące w otoczeniu alkoholika. Również na 1,5 mln osób, składają się dzieci wychowywane w rodzinach alkoholików. Osoby pijące szkodliwie, to aż 5-7% populacji, czyli 2-2,5 mln. Dodatkowo 2 mln osób, to ofiary przemocy domowej w rodzinach z problemem alkoholowym. [źródło: http://www.parpa.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=155&Itemid=16 ]

Alkoholik. Instrukcja obsługi, to książka autorstwa Jolanty Reisch- Klose oraz Eweliny Głowacz. Jolanta to dziennikarka prasowa i radiowa, autorka opowiadań dla dzieci, jednocześnie Redaktor naczelna Magazynu Przedsiębiorcy Śląsk Cieszyński i Podbeskidzie. Ewelina Głowacz zaś była psychoterapeutką systemową, certyfikowaną specjalistką terapii uzależnień. Była, ponieważ rok temu na skutek operacji, która miała jej pomóc schudnąć (bardzo tego pragnęła) odeszła z tego świata. Po co...

Milena Goc | 2017-02-01
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 01 lutego 2017

To nienie jest książka, której oczekuje osoba współuzależniona. Nie jest, ponieważ nie mówi "przestał pić - będzie pięknie". Ta książka pokazuje, że nie łatwo o happy end jaki tworzy się w naszej głowie gdy myślimy o dniu w którym nasz partner/ojciec/brat przestanie pić.I właśnie dlatego musisz przeczytać Alkoholik instrukcja obsługi. By dowiedzieć się jakie to życie będzie.

Karolina | 2015-08-17

komedium wiedzy? trochę tak, ale nie dowiedziałam się niczego nowego. dla "początkujących" czyli tych, którzy nic o tej chorobie nie wiedzą.

ewuniunia | 2013-08-20
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

świetna książka, która warto przeczytać jeżeli ma się w swoim otoczeniu osobę z problemem!

Monika | 2017-11-27
Przeczytana: 20 listopada 2017