Handlarze dusz. Manipulacje i mroczne sekrety marketingu.

Okładka książki Handlarze dusz. Manipulacje i mroczne sekrety marketingu. Jonathan Gabay
Okładka książki Handlarze dusz. Manipulacje i mroczne sekrety marketingu.
Jonathan Gabay Wydawnictwo: Flashbook.pl biznes, finanse
biznes, finanse
Flashbook.pl
2010-01-01
2010-01-01
978-83-61063-20-9
marketing reklama korporacje polityka konsumenci

Książka pełna spostrzeżeń o świecie marketingu z punktu widzenia osoby, która sama w nim działała. Bardzo wiele można się z niej dowiedzieć o powstaniu i rozwoju PR i marketingu.
Trochę uwiera skakanie po tematach i datach - książka pisana trochę w formie dość luźno powiązanych anegdot.
Uważam też, że przypisów do źródeł, potwierdzających niektóre tezy jest zbyt mało. Jednak autor nie wydaje się gonić za sensacją i zmyślać swoje spiskowe teorie. Ton jest rzeczowy i budzący zaufanie. Warto się zapoznać i samemu zadać sobie pytanie, co jeszcze jest naszym osobistym świadomym wyborem, a co tylko sprytnie nam podsunięto; do czego posuwają się największe światowe agencje pijarowskie oraz służby specjalne, aby pchnąć losy świata w pożądanym przez siebie samych czy ich klientów kierunku.

Rewelacyjna książka. Szczerze polecam. Zmusza do myślenia.

Rewelacyjna książka. Szczerze polecam. Zmusza do myślenia.

Książka wciągnęła mnie strasznie mocno. Może nie utrzymuje swojego tempa od deski do deski, ale niektóre z ciekawostek w niej zawartych są do dziś używane przeze mnie w towarzystwie jako anegdotki.

ponadczasowy Bill Hicks powiedział kiedyś, "(...) if you work in sales or marketing - kill yourself".
w 'handlarzach dusz' wyjaśniono mechanizmy potwierdzające, że zachęta Hicksa była w zupełności słuszna

• Biznes, finanse, rozwój
  • Lit. angielska
  • Jak to się robi
  • 2015
  • Perswazja
  • Literatura faktu

Dodaj cytat z książki Handlarze dusz. Manipulacje i mroczne sekrety marketingu.