Campa w sakwach, czyli rowerem na Dach Świata

2011-11-01
2011-11-01
978-83-246-3693-8
podróże azja tybet rower

Co mógłbym powiedzieć, gdybym nagle zapragnął jeździć rowerem po tybetańskich szczytach? Pomysł super, ale jeśli chodzi o wykonanie... Nie, dziękuję. To samo mogę powiedzieć o tej książce. Pomysł był wyjątkowo ciekawy, lecz wykonanie leżało. Książka została z jednej strony napisana potocznym językiem (co byłoby absolutnie naturalne w takiej sytuacji),a z drugiej często pojawiały się w niej quasi-poetyckie wstawki czy też podobno brzmiące cytaty z innych dzieł. Totalnie nie zgrywały się ze sobą również pragnienie poszukiwania przygód przez autora z zaskakująco mocną niechęcią do poznawania innych osób. Pojawiały się również inne, mało przyjemne do czytania wstawki, np. dotyczące tubylców. Ogólnie mogę przyznać, że lepiej byłoby, gdyby autor nie wchodził tak bardzo w szczegóły. Nie trzeba było opowiadać, co robił każdego dnia, czy to rano, po południu czy wieczorem. Kiedy opowiadał w bardziej zwięzły sposób o wyprawie zimowej, zrobiło się natychmiast ciekawiej.

Przeczytałem.
Lepiej się Piotra słucha, niż czyta. Szczerze mówiąc nie wiem co sądzić o tej książce-z jednej strony jest ciekawa i interesująca, ale z drugiej strony nie wciąga, nie porywa, nie czyta się jej z zapartym tchem nie mogąc się oderwać, no ale jest ciekawa i interesująca ;)

Tak czy siak-nie jest to jakiś "must have", ale jeśli kogoś interesuje tematyka podróżnicza, lub konkretnie Tybet i okolice, to czemu by nie ;)

Przeczytałem.

Fantastyczna. Nie wiem co tu pisac. Uwielbiam rower, i to jest woda na mój młyn. Czyta się to swietnie. BRAWO.

Genialna , wypasiona , rewelacyjna , pożera w całości ! To dla miłośników rowera i podróżowania nim . Ale Podróżowanie przez duże P. Opis miejsc odwiedzonych , spotkan z ludzmi walka z własnymi słabościami . Autor łączy przyjemne z przyjemnym ;D piszę o tym co kocha Tybet , Chiny , opis miejsc w taki sposób że ma się wrażenie jabyśmy tam byli ! W sam raz na lato moze zmotywuje do małych wypraw !

Kolejna pozycja Strzeżysza przeczytana. Bardzo lubię jego styl pisania. Jest taki trochę gawędziarski. Potrafi nie tylko opisać co z człowiek dzieje się w długiej podróży rowerowej, ale przekazać jak wygląda postrzeganie świata z perspektywy siodełka.
Nic nie jest przekoloryzowane. Nie zawsze idzie ta podróż po myśli autora. Nie każde spotkanie da się dłużej przetrzymać, bo terminy i kilometry gonią. Trzeba ruszać dalej.
Podziwiam go za pokonanie takiej trasy zimą. Śnieg potrafi utrudnić każdą trasę.
Jednak porównania użyte w tej książce powodują automatyczny uśmiech. Ja bym nie wpadła na to by przyrównać wędrówki organizowane pod Everestem, do bryczek nad Morskie Oko, czy też jazdę po Tybecie do przejażdżki po Mazurach ;)
Najważniejsze przesłanie - jedźcie campę, bo tylko ona daje dużo siły :)

Nie tylko opis ciekawej przygody, lecz także inspirująca refleksja na temat życia, podróżowania, relacji międzyludzkich. Polecam.

Bardzo realistyczne opisy przyrody i te niesamowite zdjęcia.....

Bardzo realistyczne opisy przyrody i te niesamowite zdjęcia.....

Świetny wgląd w sytuację w Tybecie, perspektywę podróżnika, ja osobiście czułem jakbym przebył tą drogę z Piotrem, to chyba dzięki jego talentowi do pisania.

Rowerem przez Tybet, najpierw latem a później zimą. Szczegółowo opisana podróż dzień za dniem

Bardzo ciekawa ksiazka, napisana lekko i z humorem Polecam.

Bardzo ciekawa ksiazka, napisana lekko i z humorem Polecam.

• Podróżnicze
  • Podróże