Campa w sakwach, czyli rowerem na Dach Świata

podróże azja tybet rower
literatura podróżnicza
978-83-246-3693-8
podróże azja tybet rower

Rowerem przez Tybet, najpierw latem a później zimą. Szczegółowo opisana podróż dzień za dniem

Świetny wgląd w sytuację w Tybecie, perspektywę podróżnika, ja osobiście czułem jakbym przebył tą drogę z Piotrem, to chyba dzięki jego talentowi do pisania.

Bardzo realistyczne opisy przyrody i te niesamowite zdjęcia.....

Przeczytałem.
Lepiej się Piotra słucha, niż czyta. Szczerze mówiąc nie wiem co sądzić o tej książce-z jednej strony jest ciekawa i interesująca, ale z drugiej strony nie wciąga, nie porywa, nie czyta się jej z zapartym tchem nie mogąc się oderwać, no ale jest ciekawa i interesująca ;)

Tak czy siak-nie jest to jakiś "must have", ale jeśli kogoś interesuje tematyka...

Fantastyczna. Nie wiem co tu pisac. Uwielbiam rower, i to jest woda na mój młyn. Czyta się to swietnie. BRAWO.

Genialna , wypasiona , rewelacyjna , pożera w całości ! To dla miłośników rowera i podróżowania nim . Ale Podróżowanie przez duże P. Opis miejsc odwiedzonych , spotkan z ludzmi walka z własnymi słabościami . Autor łączy przyjemne z przyjemnym ;D piszę o tym co kocha Tybet , Chiny , opis miejsc w taki sposób że ma się wrażenie jabyśmy tam byli ! W sam raz na lato moze...

Kolejna pozycja Strzeżysza przeczytana. Bardzo lubię jego styl pisania. Jest taki trochę gawędziarski. Potrafi nie tylko opisać co z człowiek dzieje się w długiej podróży rowerowej, ale przekazać jak wygląda postrzeganie świata z perspektywy siodełka.
Nic nie jest przekoloryzowane. Nie zawsze idzie ta podróż po myśli autora. Nie każde spotkanie da się dłużej przetrzymać, bo...

Nie tylko opis ciekawej przygody, lecz także inspirująca refleksja na temat życia, podróżowania, relacji międzyludzkich. Polecam.

Piotrek ma lekką rękę do pisania. Tak jak i do opowiadania o swoich podróżach - widziałem kilka jego prelekcji - wszystkie są rewelacyjne. Bije od tego włóczykija radość i ciepło. Z setek kilometrów na rowerze i wielu spotkań wyciąga i opisuje te najciekawsze. Nie jest to zwykły pamiętnik, czy relacja z podróży. Gdy się go czyta, samemu chce się wyruszyć w podróż.

Dla fanów podróży zdecydowanie warta przeczytania, napisana przyjemnym językiem. Przybliżająca realia tamtych rejonów.

Dyskusje

• Podróżnicze