Bez tchu

Cykl: House of Rohan (tom 3)
Wydawnictwo: Harlequin
Breathless
raven

Miranda Rohan wskutek niefortunnego romansu traci honor i zostaje wykluczona z londyńskiego towarzystwa. Odkrywa dobre strony swojego położenia – nareszcie jest wolna od ciążących zasad i konwenansów. Może decydować o własnym życiu i cieszyć się wolnością. Dzięki wsparciu kochającej rodziny nie czuje, aby cokolwiek utraciła. Lady Miranda nie wie, jednak że romans i usunięcie jej z elity były...

Lady Miranda nie wie, jednak że romans i usunięcie jej z elity były elementem starannie zaplanowanej intrygi Luciena de Malheura, zwanego Skorpionem. Nienawidzi on rodziny Rohanów, obwiniając najstarszego brata Mirandy o samobójczą śmierć swojej siostry.

Widząc, że pierwszą intrygą nie osiągnął celu, tym razem bierze sprawy we własne ręce. Doprowadza do wypadku powozu, którym podróżuje Miranda. Udając wybawiciela, zamierza zaskarbić sobie jej przyjaźń, by później w niecny sposób ją wykorzystać. Nie przewiduje jednak, że sam padnie ofiarą swojej intrygi…

źródło opisu: http://www.harlequin.pl/ksiazki/bez-tchu

źródło okładki: http://www.harlequin.pl/ksiazki/bez-tchu

Ryjek | 2015-12-10

Muszę ją mieć! Tak pomyślałam jak przeczytałam opis :)
A co do postaci to powiem jedno, mnie bardzo wciągnął wątek przyjaciółki Mirandy - Jane i wspólnika od szemranych interesów Luciena.
Lucien poorany bliznami, kuśtykający o lasce. Hmm... a jednak mimo swego szpecącego wyglądu łamie serca niewieście :)

Shemmer | 2013-06-29

Skorpion, ty łajdaku! Z radością zapraszam cię do grona bohaterów, których uwielbiam.
Pasjonująca historia zemsty, która... no właśnie, w końcu z zemstą nie miała zbyt wiele wspólnego. Jeśli lubicie powieści historyczne bardzo zachęcam do zapoznania się z przygodą Mirandy i Luciana. Może tak jak i mi zabraknie wam tchu podczas czytania.

caterpillar | 2017-03-01
Przeczytana: 01 marca 2017

Książka co prawda w rękach z przypadku, ale praktycznie połknięta w kilka godzin. Lekka i zabawna z zabarwieniem czyli taka w sam raz by zaszyć się z nią w fotelu. Bohaterowie przynajmniej Ci główni bardzo dobrze nakreśleni. Miranda niby trzpiotka a jednak widać że szare komórki ma nie od parady /w ogóle konfrontacja z ochmistrzynią czy z Lucienem jest po prostu boska/ Skorpion - rany Skorpion uwielbiam Cię i ja! ech co by dużo nie mówić niektóre sytuacje i dialogi między bohaterami są miodne do kwadratu. Jeśli chodzi o drugą parę buuu mocno naciągane i cytując zdanie z książki zupełnie jakby dłubało się w chorym zębie, aby sprawdzić czy ciągle boli bo momentami bolało i to bardzo, nie można mieć jednak wszystkiego. Ogólnie ocena wysoka.

Mój ulubiony fragment
Miranda zanurzyła się w gorącej wodzie i z zamkniętymi oczami odetchnęła głęboko, delektując się wonią płatków róż, które dosypała do kąpieli. Zamierzała jutro kontynuować zwiedzanie okolic i tym razem skupić się na ogrodzie...

klopotliwa | 2014-09-08

Małe rozczarowanie końcem... Szkoda, że wątek rodziny nie jest bardziej rozwinięty. Nie ma wzmianki, czy rodzina Mirandy w rezultacie poczynań Skorpiona, była istotnie tak żywo poruszona tą sytuacją. Przypadkowe spotkanie przyjaciela skorpiona, i braci Mirandy nie wyjaśniło tego. Końcówka książki też ma wiele niedopowiedzeń. Nie rozwinięto tego wątku a szkoda. Czuje niedosyt.

Madzia_CDS | 2016-06-20

Kobieca postać świetna, zabawna. Niestety końcówka książki rozczarowuje, mało rozwinięta, słabo pomyślana. Nie wyłuszczono rozmyślań dotyczących nie brania odwetu na rodzinie Mirandy, a na końcu wygląda na to, że Benedick w ogóle nie obchodzi już Skorpiona.. Ale poza końcówką czyta się dobrze

Aleksandra | 2017-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2017

Miranda Rohan,córka hrabiego Adriana Rohana i Charlotte Spenser została skompromitowana i wykluczona z londyńskiej socjety wskutek niefortunnego romansu przed kilkoma laty.Od tego czasu cieszy się wolnością upadłej kobiety,do woli korzystając z przyjęć,przejażdżek i decydując o swym losie.Jednak gdy poznaje mrocznego hrabiego Luciena de Malheura zwanego Skorpionem,który ratuje ją podczas niefortunnej przejażdżki powozem,zaprzyjaźniają się ze sobą,pomimo fatalnej opinii krążącej o nim w towarzystwie.Miranda nie wie jednak,że jej wykluczenie z towarzystwa,pozbawienie cnoty i skazanie na moralny upadek było starannie zaplanowaną przez Luciena intrygą mającą na celu zemstę na rodzinie Rohan.Hrabia obwinia o samobójczą śmierć swojej siostry wiele lat wcześniej najstarszego brata Mirandy i szczerze nienawidzi Rohanów.Ponieważ pierwsza intryga nie powiodła się do końca,Lucien bierze sprawy w swoje ręce i zamierza ożenić się z Mirandą,tym samym gnębiąc jej rodzinę.Wywozi ją do swej...

Lekka, zabawna i niezbyt ambitna lektura. W sam raz, by przyjemnie spędzić czas.

Gabi | 2013-11-14
Przeczytana: listopad 2013

Rewelacja !!!

Efemeryda | 2017-03-23

Mała ilość gwiazdek niech nikogo nie zmyli, bo to tylko takie sobie czytadełko, o znanym schemacie. Lektura bezproblemowa. Daje zajęcie, za bardzo nie odmóżdża, wzruszyć się pozwoli, ma pozytywne zakończenie no i nie trzeba pamiętać, gdzie się skończyło (w mojej pracy ma to duże znaczenie).
Dodatkowym walorem jest układanie tych opowiastek w cykl - dziś ten bohater, w kolejnym tomie któraś z postaci drugoplanowych. Lubię takie rzeczy czytać.
No i te kobitki, wiotkie jak trzcina, a jednak głębiej takie monolityczno - feministyczne (w rozumieniu p. Alutki z popularnego rodzinnego serialu:))

czarnuleczka999 | 2015-07-12

Świetna książka. Polecam :)