Dinotopia

Seria: Dinotopia
Wydawnictwo: Baran i Suszczyński
Dinotopia, A Land Apart from Time
dinitopia zaginiony ląd

Historia niezwykłej wyprawy badawczej profesora biologii Artura Denisona. W roku 1860 Artur Denison, jego młody syn Will wraz z załogą statku zaginęli badając nieznane zakątki kuli ziemskiej. To początek pełnej przygód wyprawy. Z pomocą delfinów załoga statku i naukowcy dostali się na wyspę Dinotopię, na której ludzie i dinozaury nie tylko żyją w pokoju ale również przyjaźnią się i współpracują. W książce znajdziemy fragmenty dziennika profesora Dennisona, który z zacięciem naukowca, pasją badacza szczegółowo opisał przyrodę Dinotopii, stosunki społeczne tam panujące oraz wytwory rąk ludzkich i łap dinozaurów.
Miło jest czytać książkę, w której ludzie są dla odmiany szlachetni, szanują mądrość i doświadczenie rasy od nich starszej.
Profesor naukowcem i artystą jednocześnie. Wielką zaletą dziennika są znakomite ilustracje. Przekroje przez budynki z drobnymi szczególikami, pełne życia, bo rysowane z mieszkańcami. Są też różnego rodzaju skomplikowane urządzenie też narysowane jak w leksykonach i podręcznikach z krótkimi opisami. Gdyby Dinotopia istniała ta książka byłaby popularnonaukową pozycją o życiu jej mieszkańców
piątek, 22 stycznia 2010, zefi-rynna

źródło opisu: http://zaczytani.blox.pl/2010/01/James-Gurney-Dino...(?)

źródło okładki: http://zaczytani.blox.pl/resource/dinotopia.jpg

| 2015-08-28
Na półkach: Przeczytane, Dinozaury :)

Książka mojej młodości. Znakomita opowieść o dinozaurach dla dzieci, którą można sobie również spokojnie przeczytać w późniejszym wieku (książkowy status b.o.). Fabuła nie jest może mocno skomplikowana i odkrywcza można też stwierdzić że nieco podobna do "Świata zaginionego" Doyle'a ale przyjemnie się czyta o perypetiach ojca i syna w dziwnym świecie. Na ogromny plus zasługują fantastyczne i piękne ilustracje obrazujące opisywane przez autora wydarzenia. I Ze względu na nie ocena idzie o 2 pkt w górę.

BartłomiejNieBartosz | 2015-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2015

Wyobraź sobie podróżnika. Profesora, który wraz z synem przemierza nieprzemierzone morza i oceany, odkrywa nieodkryte, bada niezbadane i poszukuje nieodnalezionego. W wyniku bliżej niewyjaśnionego wypadku, ich okręt tonie, a sami bohaterowie trafiają na tajemniczą wyspę. Wyspę o tyle niezwykłą, że ku ich zdumieniu, zamieszkałą zarówno przez ludzi jak i przez dinozaury.

Dinotopia jest utopią, w której człowiek, żyje w symbiozie z pokojowo nastawionymi dinozaurami, porozumiewając się z nimi wypracowanym systemem przypominającym nasz alfabet.

Interesująca historia, przepiękne ilustracje oraz przygoda odkrywania zagadkowej wyspy. To wszystko składa się na świetną książkę/książeczkę, dobrą zarówno dla młodszych dzieci, jak i dla trochę starszych.

MountainTobacco | 2014-04-07

Jeśli ktoś choć raz widział "Dinotopię" to nigdy już tej książki nie zapomni. Pamiętam chłopca, który podszedł do nauczycielki od biologii z tą książką w ręce i zapytał ją o to, czy Dinotopia naprawdę istnieje. Wbrew pozorom nie ma w tym nic dziwnego... bowiem dokonały, niezwykle "realistyczny" opis podróży do fantastycznej krainy zawiera zielnik, szczegółowe dane na temat kultury i religii tego niezwykłego miejsca. Całość podkreślają wybitne ilustracje Jamesa Gurney'a, które mówiąc uczciwie są raczej przepełnionym detalami malarstwem. Dzięki nim nasza wiedza o tej krainie poszerza się o architekturę, ubiór mieszkańców i całą masę rzeczy, które w innym przypadku musielibyśmy sobie sami wyobrazić. W ten sposób sami stajemy podróżnikami po tym nowym miejscu! Ogromnie polecam każdemu:)

Mateusz | 2013-02-21

Przeczytałem tę książkę będąc jeszcze w podstawówce. Chociaż nie pamiętam już dokładnie o czym była, to wiem, że mi się bardzo podobała, a znalazłem ją przez przypadek w bibliotece miejskiej. Wspomnień czar...

Anna | 2012-10-30
Przeczytana: 30 października 2012

Książka ta jest obecna w moim życiu od dobrych kilku jeżeli nie kilkunasty lat. Mój tata kupił ją za śmiesznie niską cenę głównie ze względu na obecne w niej niesamowite ilustracje. Już kiedy miałam siedem lat przymierzałam się do tej książki, ale jakoś nigdy nie udawało mi się jej przeczytać. Zawsze podziwiałam obrazki i nie interesował mnie zawarty w książce tekst. Teraz było podobnie, gdyż obrazki mnie nieco rozskupiały. Widać, że autor jest architektem, ale to akurat z moich własnych doświadczeń.

Książka jest bajeczna, przystępna dla każdego niezależnie od wieku. Bajeczne ilustracje tylko dodają książce klimatu. Podziwiam autora za sam pomysł. Bo oto w dzisiejszych czasach jest nie do pomyślenia, żeby nagle odkryć jakąś wyspę, czy nawet kontynent. Już nie mówiąc o wciąż żyjących dinozaurach.

Autor rozwinął szczegółowo każdy gatunek dinozaura, każdemu dodał rolę jaką pełnie w społeczeństwie i jak może zostać przez człowieka wykorzystany. Każdemu nadał charakterystyczne cechy...

Kaliber48 | 2012-05-04

Książka urokliwa. Można ją czytać, gdy się ma lat 7, jak i 77. Wrażliwego stulatka też wciągnie. Atutami książki są zarówno opisy przygód głównych bohaterów, jak i przepiękne ilustracje.Przeczytajcie, nie będziecie żałować!

| 2012-01-04

polecam, zwłaszcza ze względu na bajeczne ilustracje